3 populiarūs kurortai, idealiai tinkami atostogaujantiems su vaikais

Natūralu, jog, šeimoje atsiradus mažyliui, viskas verčiasi aukštyn kojomis. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad savo aktyvų gyvenimą teks paslėpti po devyniais užraktais. Keliauti galima ir su vaikais, tačiau, aišku, šių pakeleivių atsiradimas priverčia skirti daugiau laiko planuojamo maršruto analizei. Rinkdamiesi kelionės kryptį, nepamirškite pasidomėti, ar ši pritaikyta poilsiui su vaikais (tinkamas klimatas, atitinkamų pramogų gausa, ramybė ir kita).

Jei nesate įnoringi keliautojai, kritiškai žvelgiantys į populiarias kelionės kryptis, siūlome pasinaudoti kitų tėvų patirtimi ir poilsiui rinktis šalis, pasižyminčias išskirtiniu dėmesiu mažiesiems turistams.

Turkija

Kelionė lėktuvu iš Lietuvos į šį populiarų kurortą užtruks neilgai, tad mažieji nepervargs ar nepradės nuobodžiauti (aišku, derėtų pasirūpinti veikla, užimsiančia šių dėmesį). Daugelis viešbučių siūlo ne tik patrauklų „viskas įskaičiuota“ maitinimą, bet ir meniu, specialiai pritaikytą vaikams (šiuo klausimu derėtų pasidomėti iš anksto, prieš rezervuojant viešbutį). Jei keliautojas visai mažas ir maitinamas tik tyrelėmis, itin pravers daugelyje viešbučių esančios atskirtos erdvės, skirtos savarankiškam šių paruošimui.

Norintiems bent pusdienį laiko skirti tik sau, siūloma pasinaudoti specialistų, pasiruošusių prižiūrėti jūsų atžalą ir pasirūpinti kokybišku šio užimtumu, paslaugomis (aišku, tai apmokestinama papildomai).

Atvykus į Turkiją su vaikais, siūlome neapsiriboti vandens pramogų gausa, prieinama kone kiekviename viešbutyje. Jauniesiems poilsiautojams turėtų patikti pasiplaukiojimas piratų laivu, Lands of Legends pramogų parkas, apsilankymas delfinariume ar plaukimas plaustu.

Kipras

Tiems, kam nepakanka lietuviškos vasaros, pasižyminčios itin nenuspėjamais orais, siūloma šią pratęsti Kipre. Atvykę į šią šalį su savo vaikais rudenį (idealiausias metas – rugsėjis-spalis), džiaugsitės ne tik komfortiška temperatūra, bet ir ramybe (ramūs kaimynai – itin svarbus faktorius turint mažą, užmigti bandantį vaiką) bei su turistų antplūdžio sumažėjimu susijusiomis patraukliomis kainomis.

Daugelis paplūdimių Kipre didžiuojasi teise į Mėlyną vėliavą, liudijančia, jog vanduo bei pakrantė yra tinkama saugiam bei komfortiškam poilsiui, tad tikrai neteks baimintis, jog vaikas, pasikapstęs smėlyje ar pabraidžiojęs vandenyje, aplips neaiškios kilmės bakterijomis.

Raskite laiko apsilankyti Pafoso zoologijos sode, stebinčiame laukinių gyvūnų įvairove, Lancarnos kupranugarių parke ar Ayia Napa dinozaurų parke. Aktyvių pramogų ieškantiems rekomenduojamas Afroditės vandens parkas ar pasijodinėjimas arkliais.

Tenerifė

Kurortas, išskėstomis rankomis laukiantis tėvelių su mažyliais. Tai akivaizdu pažvelgus vien į šaligatvius, kurių kiekvienas turi specialių nuvažiavimą vežimėliui. O kur dar gausybė į šių poreikius orientuotų pramogų bei  visus metus šviečianti saulė!

Vaikai bus sužavėti ekskursija po Loro parką, kuriame, užimančiame net 13 ha plotą, gyvena delfinai, pingvinai bei gausybė papūgų rūšių. Beždžionių parke galima iš arti stebėti šiuos, vienus įdomiausių gyvosios gamtos atstovų, o Teidės parkas bei Masca tarpeklis rekomenduojami aplankyti jau su kiek vyresniais vaikais, pasiruošusiais aktyviai fizinei veiklai.

Sprendžiant, kur praleisti atostogas, stengiamasi suderinti visų keliaujančių norus. Pasirinkus vieną kelionės kryptį iš aukščiau pateiktų variantų, teigiamų įspūdžių gausa nesiskųs nei tėvai, nei vaikai.

 

 

Komentarai