6 patarimai planuojantiems medaus mėnesį: ko būtina nepamiršti ir kokias kryptis rinktis?

Planuojant savo medaus mėnesį – svarbiausią kelionę, į kurią esate vykę su savo mylimu žmogumi – sunku nejausti spaudimo, kad viskas būtų tobula. Tačiau įsisukus į įtemptą vestuvių šventės planavimą, galite iš anksto pasirūpinti tuo, kad medaus mėnuo būtų skirtas atsipalaidavimui, poilsiui ir romantiškai vienas kito draugijai. Kelionių organizatorius „Novaturas“ dalijasi keliais patarimais, kurie padės planuojant medaus mėnesį išvengti streso ir susikurti nepamirštamą povestuvinį nuotykį – nuo patraukliausių krypčių, iki svarbiausių komforto detalių.

Išsirinkite jums abiem palankiausią laiką

Nors tradiciškai daugelis porų į medaus mėnesį traukia iškart po vestuvių, skubėti visai nebūtina – pasirinkite tą laiką, kuris jums abiem priimtiniausias. Galbūt jūsų vestuvės vasarą, o apsilankyti šiltoje šalyje labiau norėsis žiemą? O galbūt svajojate apie medaus mėnesį tuomet, kai nereikės laikytis griežtų saugumo ribojimų? Vis daugiau jaunavedžių renkasi mini povestuvines keliones – iškart po vestuvių išvyksta trumpam pailsėti į artimesnę šalį, o tikrąjį romantišką  medaus mėnesį švenčia vėliau.

Jei nusprendėte kopinėti medaus keliauti vasaros sezonu, rekomenduojama rinktis romantiškus Turkijos, Sicilijos, Graikijos salų, Juodkalnijos, Kroatijos, Madeiros kurortus. Tie, kurie planuoja medaus mėnesį švęsti žiemos sezonu, jau gali pasidomėti Tenerifės, Tailando, Seišelių, Kubos, Balio, Maldyvų, Jungtinių Arabų Emyratų kryptimis. 

Geriausia medaus mėnesį pradėti planuoti kuo anksčiau – juk jau pačių vestuvių planavimas neretai tampa galvos skausmu, tad verta pasistengti, kad povestuvinė kelionė sukeltų kuo mažiau streso. Iš anksto užsakyta kelionė tik dar padidins džiaugsmą jos belaukiant, o jei nuspręstumėte medaus mėnesio datą perkelti – taip pat turėsite laiko prisitaikyti prie šio pokyčio. Be to, didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ poroms suteikia papildomas nemokamas galimybes – nukelti kelionės datą, jei susirgote koronavirusu ir keisti kelionės detales.

Susitarkite, kiek laiko skirsite poilsiui, o kiek – aktyvioms pramogoms

Visos poros per savo medaus mėnesį nori pasimėgauti vienas kito draugija ir atsipalaiduoti – vienoms tai reiškia poilsį paplūdimyje, o kitoms – aktyvų vandens sportą ar kopinėjimą kalvomis, lankytinų vietų tyrinėjimą. Jei negalite apsispręsti, su partneriu rinkitės tokią medaus mėnesio kryptį, kurioje galėsite sujungti visus savo pomėgius. Geriausia laiką, kurį skirsite poilsiui, o kurį – nuotykiams, sutarti iš anksto. Taip išvengsite streso kelionės metu ir galėsite iš anksto pasidomėti norimomis pramogomis bei jas užsisakyti. 

Kryptis, itin tiksianti pasilinksminti mėgstantiems įsimylėjėliams – Seišeliai, kuriuos sudaro net 115 salų Indijos vandenine. Seišeliuose gausu ir įvairiausių pasaulinio lygio pramogų bei festivalių, tad medaus mėnesiui atvykusioms poroms nuobodžiauti neteks. Viena populiariausių salų – Mahė, kurioje įvairius privalumus siūlantys kurortai. Pavyzdžiui, kurortas Bo Valonas, įsikūręs vos 14 km nuo oro uosto, yra pats populiariausias kurortas Mahė saloje, turintis vieną ilgiausių paplūdimių Seišeliuose. Čia puikiai dera ir nuostabus peizažas, ir gausybė pramogų su idealiai išplėtota infrastruktūra. Kiek tolėliau vandenyne tobulai besišiaušiančios bangos į šį kurortą privilioja ir gausybę banglenčių bei jėgos aitvarų mėgėjų. Tai ideali vieta mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, įvairiausias vandens pramogas ir nerimstantį naktinį gyvenimą. 

Toms poroms, kurios medaus mėnesį labiau norisi praleisti mėgaujantis ramybe, rekomenduojama rinktis Balį. Povestuvinė kelionė į Balį – puiki proga pasimėgauti gražia gamta, visapusiškai atsipalaiduoti ir įsikrauti teigiamos energijos. Ši Indonezijos sala gali pasigirti ramia atmosfera, užburiančia vandenyno bangų mūša ir draugiškais, visada besišypsančiais vietiniais gyventojais. Balyje gausu puikiai įrengtų vilų ir viešbučių, kuriuose apsistojus galima pamiršti kasdieniškus rūpesčius. Saloje nestinga vaizdingų paplūdimių – vieni akmenuoti, kituose plyti smėlis. Be to, nors Balis nedidelis, visada galima rasti nuošalų ir tylų kampelį laikui dviese. Išsiilgus įspūdžių, siūloma sėsti ant motorolerio ir aplėkti salą, aplankant Jatiluwih ryžių terasas, Baturo ir Agungo ugnikalnius, induistų šventyklas. 

Viena įsimylėjėlių pamėgtų krypčių, puikiai apjungiančių tiek aktyvų laisvalaikį, tiek poilsį – Portugalijos sala Madeira, į kurią geriausia keliauti rudeniop. Čia vilioja žaliuojanti ir nuostabi gamta, kalnai, galingos vandenyno bangos, skanus maistas ir kvapą gniaužiančios panoramos. Salos sostinė – kurortas Funšalis – svečiams siūlo susipažinti ne tik su istorijos paveldu, bet ir išbandyti itin daug vandens pramogų. Čia ilsintis smagu nardyti skaidriame pakrantės vandenyje, čiuožti banglente Atlanto bangomis, organizuojami ir ekstremalūs plaukimai kalnų upeliais. Siūloma net dienai ar pusdieniui išplaukti į atvirus vandenis stebėti delfinų ir banginių. Be to, sostinėje veikia bent penki paplūdimio kompleksai, siūlantys atvirų ir uždarų baseinų maudynėms, vandens pramogų, vietų saulės vonioms ir pan. Nepamirštamus romantiškus įspūdžius siūlo ir kurorto viešbučiai. Pavyzdžiui, viešbutis „Quinta Das Vistas Palace Gardens“ išsiskiria savo vaizdu į miestą ir vandenyną – išėję į apartamentų terasą galėsite stebėti nuostabaus grožio saulėlydžius arba jais mėgautis baseine.

Visą vasarą įsimylėjėlių laukia ir Graikijos sala Kreta. Ši sala povestuvinei kelionei ypač tiks tiems jaunavedžiams, kuriems atostogų metu patinka daug pažinti ir atrasti. Didžiausia iš Graikijai priklausančių salų gali pasigirti nuostabiais paplūdimiais, jaukiais miesteliais ir tūkstantmete istorija. Čia vilioja nepaprasto grožio bei įvairovės gamta, pradedant Lasičio plynaukšte, kurioje slypi Dikti kalno ola, ir baigiant didžiausiu Europoje Samarijos tarpekliu. Kretoje galima apžiūrėti šimtmečių senumo statinius, pajusti vietinį gyvenimo ritmą, pasivaikščioti jaukiais miesteliais, pasiekiamais automobiliu. Po įspūdžių kupinos dienos atsikvėpti kviečia Kretos kurortai – romantiškas akimirkas dovanoja Elafonisio, Balos ir Matalos paplūdimiai. 

Praneškite viešbučiui, kad švenčiate medaus mėnesį

Jei galvojate, kad viešbučiai ypatingą dėmesį jaunavedžiams skiria tik filmuose, galime jus pradžiuginti – kai kurie viešbučiai iš tiesų pasistengia jūsų medaus mėnesį paversti nepamirštamu. Viešbučiuose gali būti teikiamos specialios vestuvių, sužadėtuvių ar medaus mėnesiui organizavimo paslaugos bei renginiai, o „Novaturas“ siūlo ir papildomą 5 proc. nuolaidą medaus mėnesio kelionei. Geriausia apie papildomus viešbučių pasiūlymus teirautis savo kelionės agento – jis papasakos, kuriuose viešbučiuose teikiamos specialios vestuvių, sužadėtuvių ar medaus mėnesiui organizavimo paslaugos bei renginiai.

 Renkantis viešbutį, rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į kitus jo privalumus. Pavyzdžiui, Kretoje esančiame viešbutyje „Stella Island Luxury Resort & Spa“ ilsėtis gali tik suaugusieji – tai prabangus viešbutis, kurio beveik visi kambariai ir vilos turi privačius baseinus. Viešbutis pasižymi išskirtiniu aptarnavimu ir dėmesiu poroms, tad puikiai tiks romantiškam, ramiam poilsiui.

Turkijoje, Antalijos kurorte Kemere įsikūręs viešbutis „NG Phaselis Bay“ siūlo kambarius su neįtikėtinu vaizdu į jūrą ir gurmaniškus restoranus. Taip pat ant jūros kranto Balio saloje esantis viešbutis „The Seminyak Beach Resort & Spa“ net gali suorganizuoti nepamirštamą vestuvių šventę, o atvykusiems į povestuvinę kelionę, siūlo atpalaiduojančius SPA malonumus, specialias romantiškas vakarienes.

Įsigykite kelionės draudimą

Po vestuvių švenčiamas medaus mėnuo, žinoma, labiausiai skirtas poilsiui ir atsipalaidavimui, tačiau, kaip ir visose kelionėse, gali pasitaikyti nenumatytų nutikimų. Kad iš anksto nenuspėjami nemalonumai nesugadintų ilgai lauktų romantiškų atostogų, rekomenduojama pasirūpinti kelionės draudimu. Jis turėtų padengti tris svarbiausias sritis – apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimo ar medicininių išlaidų. Pastarasis itin aktualus tebesitęsiant koronaviruso pandemijai – kai kurios šalys nedengia turistų medicininių išlaidų, apgyvendinimo ir maitinimo, šalyje susirgus virusu, tad tuo pasirūpina tik draudimas. 

Sukurkite nepamirštamus įspūdžius ir išbandykite naujoves

Medaus mėnuo – išskirtinis gyvenimo įvykis, todėl verta pasistengti jį paversti kuo labiau nepamirštamu. Vienas iš būdų – pasirinkti kryptį, kurioje abu iki šiol nesate buvę arba susipažinti su visiškai nauja kultūra. Tai suteiks ne tik ryškių prisiminimų ateičiai, bet ir leis naujoje aplinkoje dar geriau pažinti vienas kitą.

Pavyzdžiui, galite kartu tyrinėti įspūdingus miestus ir dykumą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pažinti kontrastų kupinus egzotiškus Tailando kraštus, mėgautis prabanga medaus mėnesio rojumi vadinamuose Maldyvuose arba aplankyti vandenyno apsuptą Mauricijaus salą – ji laikoma vienu nuostabiausių atostogų kampelių pasaulyje. 

Indijos vandenyne, netoli Pietų Afrikos krantų įsikūrusios Mauricijaus salos krantus skalauja skaidrios jūros paplūdimiai, garsėjantys juodos lavos ir balto smėlio kontrastais. Tai itin populiari medaus mėnesio kryptis, garsėjanti visaverčiu, egzotišku poilsiu. Viena mažiausių Afrikos valstybių yra tikras rojaus kampelis, kuris keliaujančius į Mauricijų džiugina ne tik prabangių viešbučių gausa, aukšto lygio aptarnavimo kokybe, bet ir puikiu klimatu, žavingu kraštovaizdžiu, idiliškomis pakrantėmis ir labiausiai – povandeninio pasaulio lobynais.

Jei keliaudami kopinėti medaus norite išvysti tikrą atviruko vertą Mauricijaus vaizdą, verta rinktis mažiau populiarią rytinę salos pusę. Čia rasite ilgus paplūdimius, žydrą jūra, viešbučius ir kurortus. Ši dalis taip pat yra ir labiausiai vėjuota pakrantė, o tai reiškia, kad vasarą džiugins karštą dieną prapučiantis gaivinantis vėjelis, o žiemą akis džiugins burlenčių ir banglenčių entuziastai, skrodžiantys per Indijos vandenyno bangas. Šioje pakrantėje įsikūręs vieną ilgiausių balto smėlio paplūdimių, apie 10 km ilgio, glaudžiantis Bel Maro kurortas, kuris tinka ramiam poilsiui, atsipalaidavimui, romantiškam laikui dviese. Tokį laiką garantuoja ir kurorto viešbučiai. Pavyzdžiui, viešbutis „Sunrise Attitude“ siūlo specialiai poroms įrengtus kambarius su vaizdu į jūrą arba atskiru įėjimu į baseiną, privatesnes vilas.

Pasidomėkite saugumo reikalavimais

Dar kurį laiką keliaudami turėsime būti atsargesni – dėl pandemijos laikytis tam tikrų saugumo reikalavimų. Tiesa, kiekvienoje šalyje šie reikalavimai skiriasi – tiek dokumentai, kuriuos būtina paruošti prieš vykstant į kelionę, tiek taisyklės, kurių reikia laikytis pačioje šalyje, tiek nurodymai grįžus. Tam, kad nekiltų siurprizų, rekomenduojama visais saugumo reikalavimais pasidomėti iš anksto ir pasitarti su kelionės agentu – jis pateiks visą svarbiausią informaciją patogiu formatu.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
6 patarimai planuojantiems medaus mėnesį: ko būtina nepamiršti ir kokias kryptis rinktis?

Komentarai