9 priežastys, kodėl Hamburgas vilioja turistus iš viso pasaulio

Vokietijos svarba Lietuvai tik auga, tačiau dažnas dar nėra gerai pažinęs šios vienos didžiausių Europos šalių. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad daugiausiai tiltų mieste yra visai ne Venecijoje ir ne Londone, o Hamburge? Šis kitoje gatvės – tiksliau, Baltijos jūros – pusėje nuo Lietuvos esantis miestas gali nustebinti ne tik šiuo faktu. Jame įkurtas muziejus išrinktas labiausiai verta aplankyti vieta visoje Vokietijoje, o unikalus senovinis rajonas neturi lygių pasaulyje, rašoma keltų operatoriaus DFDS pranešime spaudai.

Hamburgą kasmet aplanko apie 15 milijonų turistų. Tačiau jame nejusti apgulties – mieste nėra klasikinės lankytinų objektų koncentracijos vienoje vietoje, kaip daugelyje kitų Europos miestų. Vietoj to jis turi kažką visiškai kitokio – atsipalaidavusią atmosferą, kur kiekvienas gali rasti savo vietą.

Žinomas dėl savo gyvybingos atmosferos, turtingos istorijos ir gražios architektūros, Hamburgas yra keliautojų rojus, puikiai tinkantis kelionėms ištisus metus. Tarp Šiaurės ir Baltijos jūrų įsikūręs miestas visada didžiavosi viduramžiška laisvojo miesto istorija ir savo, kaip svarbiausio Hanzos sąjungos nario, vaidmeniu. Jis buvo Vokietijos vartai, svarbus uostas daugeliui europiečių, ieškančių laimės Naujajame pasaulyje. Todėl kelionė jo link jūra turi ypatingo žavesio ir prasmės. Nuplaukus į patogiai iš Lietuvos pasiekiamą Kylį, iki antro pagal dydį Vokietijos miesto teliks kiek daugiau nei valanda kelio automobiliu.

Vienas svarbiausių uostų Europoje

Hamburgo uostas yra didžiausias Vokietijoje ir vienas didžiausių Europoje – ne veltui Hamburgo gyventojai labai didžiuojasi savo „vartais į pasaulį“. Uoste gausu istorinių ir modernių laivų, promenada traukia prekystaliais su tarptautiniais patiekalais, gyva muzika ir vakariniais fejerverkais. Pats uostas yra didžiulė teritorija – jis apima 14 rajonų – ir daugelis Hamburgo lankytinų vietų yra uoste arba netoli jo. Todėl jis yra idealus atspirties taškas ekskursijai po visas Hamburgo įžymybes.

Speicherstadt – pribloškiantis mūrinis kvartalas

Tobulų vietų nuotraukoms suteiks Speicherstadt – iš raudonų plytų pastatytas gigantiškas rajonas, kuris reiškia „Sandėlių miestą“ ir užima 26 ha. Tai įspūdingas, daugiau nei 100 metų pastatų kompleksas, kurio paskirtis buvo saugoti daiktus, gabenamus į Hamburgo uostą ir iš jo. Visas šis rajonas kartu su Kontorhausviertel rajonu ir Čilės namų pastatu įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Vien buvimas čia sukelia nuostabius pojūčius, galima tiek klaidžioti tarp kanalų, tiek į pastatus pažvelgti ekskursijų vandeniu metu. Ypač magiški būna vakarai – pastatus apšviečia šiltas žibintų švytėjimas, o vandenyje jie atsispindi taip ryškiai, kad sunku atskirti, kur baigiasi tikrovė ir prasideda jos atspindys.

Stebuklingas miniatiūrinis pasaulis – atrakcija nr. 1 Vokietijoje

Ne tik šeimos su vaikais, bet ir kiekvienas keliautojas turėtų apsilankyti „Miniatur Wunderland“ – miniatiūrų parke su didžiausiu pasaulyje geležinkelio modeliu. Beveik 1 500 kv. m plote pasinersite į mini kelionę po snieguotą Skandinaviją ar Alpių viršūnes, tolimąją Ameriką, stebėsite kylančius lėktuvus ir lenktyniaujančius F1 bolidus. Būtent šį muziejų Vokietijos nacionalinio turizmo biuro apklausoje keliautojai iš viso pasaulio išrinko geriausia lankytina vieta Vokietijoje 2024 m. „Miniatur Wunderland“ visuomet populiarus, todėl geriausia bilietą pirkti internetu, pasirinkus konkretų laiką.

„The Beatles“ gerbėjų meka

Hamburgas dažnai tampa muzikos gerbėjų kelionių tikslu, o ypač – „The Beatles“ fanų. Johnas Lennonas kartą pasakė, kad „gimė Liverpulyje, bet užaugo Hamburge“. Į Hamburgą grupė atvyko prieš 65 metus – 1960 m. rugpjūčio 17 d. ir per 2,5 metų surengė šimtus koncertų. Jų garbei čia pavadinta aikštė, įkurtas muziejus, o užkietėję fanai veržiasi pamatyti ir Davidwache – autentišką policijos nuovadą, kuri rodyta daugelyje filmų ir kuriame Paulas McCartney bei Pete‘as Bestas yra praleidę naktį.

Įspūdingiausia vadinama filharmonija

„Elbphilharmonie“ – HafenCity rajono centras ir vienas iš svarbiausių miesto simbolių, iš kurio atsiveria kvapą gniaužianti 360 ° miesto ir uosto panorama iš 37 metrų aukščio. Šis objektas statytas trigubai ilgiau nei planuota, tačiau galiausiai Hamburgas sulaukė ypatinga akustika ir architektūra išsiskiriančio pastato. Vieniems jo fasadas primena bangą, kitiems bures ar iškilusį ledkalnį. Į apžvalgos aikštelę gali pakilti ne tik koncertų lankytojai. Ji atvira visiems kasdien nuo 10.00 iki 24.00 val.

Nuo žemės paviršiaus nušluota bažnyčia

Hamburge šiandien yra 4 pagrindinės bažnyčios, tačiau prieš II pasaulinį karą jų buvo penkios. Per 1943 m. Hamburgo bombardavimą – operaciją „Gomora“ – Šv. Nikolajaus bažnyčia buvo sunaikinta, išliko tik bokštas ir dalis sienų. Karo metu pastato forma Sąjungininkams buvo pagrindinis orientyras, pagal kurį jie žinojo, į kokius objektus taikytis. Šiandien Šv. Nikolajaus bažnyčios griuvėsiai yra įspūdingas memorialas, o kriptoje įrengtas muziejus, skirtas II pasauliniam karui, pražūtingam oro karui virš Europos ir jo aukoms.

Siautulingas St Paulio rajonas

Jūreivių ir imigrantų mieste kadaise suklestėjo ir raudonųjų žibintų kvartalas, kuris šiandien tapęs naktinio gyvenimo centru. Čia galima pamatyti visko – nuo senovinių barų su mediniais stalais iki modernių klubų su interaktyviomis šviesos instaliacijomis. Reeperbahn – pagrindinė gatvė (vadinama „Nuodėmingąja Vokietijos mylia“), kurioje gausu barų, klubų, kabaretų, burleskos pasirodymų. Visgi, verta apsilankyti ne tik dėl naktinių pramogų – ypatingą šio rajono atmosferą kuria čia esanti žmonių įvairovė ir įdomūs architektūros sprendimai. Pavyzdžiui, senas bunkeris yra paverstas žalia oaze.

Jeigu bent kiek domitės futbolu, reikia nueiti ir į FC Sankt Pauli stadioną. Jame plevėsuoja piratų vėliava – Jolly Roger, gerbėjai dažnai yra pankų, metalo, alternatyviosios subkultūros atstovai. Namų rungtynės čia prasideda AC/DC daina „Hells Bells“, o įmušus įvartį iš garsiakalbių skamba Blur kūrinys „Song 2“.

Rojus apsiperkantiems

Rašytojas Giorgio Manganelli taikliai įvertino Hamburgo komercinį turtingumą: „Mieste, kuris iš tikrųjų yra viena didelė parduotuvė, turėtų būti pastatyta didelė universalinė parduotuvė – kažkas panašaus į Akropolį, skirtą apsipirkimo džiaugsmui“. Todėl apsidžiaugia tie, kurie į Hamburgą vyksta savu transportu ir jiems nereikia skaičiuoti bagažo svorio.

Jungfernstieg ir Mönckebergstraße yra dvi svarbiausios prekybos zonos. Jungfernstieg apskritai žinoma kaip viena gražiausių ir seniausių Vokietijos promenadų. Įsikūrusi prie pat Alsterio upės, ji suteikia galimybę apsipirkti unikalioje aplinkoje. Prie jos yra dar 1912 m. atidaryta „Alsterhaus“ parduotuvė, viena prabangiausių Vokietijoje, taip pat seniausias prekybos pasažas „Hamburger Hof“. Kainos šioje gatvėje gana aukštos, čia rasite prabangiausių pasaulio prekių ženklų parduotuves. Ieškantys pigesnių, bet ne mažiau gražių pirkinių, ras sau ką nors taip pat populiarioje Mönckebergstraße gatvėje.

300 metų tradicijas puoselėjantis žuvų turgus

Nuo 1703 m. veikiantis Fischmarkt yra ne tik vieta apsipirkti, bet ir turistų traukos vieta. Šurmuliuojančiame turguje siūlomas platus žuvies, jūros gėrybių, daržovių ir gėlių pasirinkimas. Netrūksta prekystalių, kuriuose prekiaujama vietiniu maistu, pavyzdžiui, garsiaisiais Fischbrötchen mėsainiais. Kiekvieną sekmadienį turgus dirba nuo 5 iki 10 val. ryto ir pritraukia daugiau nei 70 000 lankytojų. Atsibusti anksti gali būti iššūkis, tačiau apsilankyti Fischmarkt tikrai verta. Tai puiki proga pajusti tikrą Hamburgo ir jo tradicijų skonį.

Pranešimą paskelbė: Ramunė Milerytė, Fabula Rud Pedersen Group
9 priežastys, kodėl Hamburgas vilioja turistus iš viso pasaulio

9 priežastys, kodėl Hamburgas vilioja turistus iš viso pasaulio

9 priežastys, kodėl Hamburgas vilioja turistus iš viso pasaulio

9 priežastys, kodėl Hamburgas vilioja turistus iš viso pasaulio

Komentarai