Atnaujinti skrydžiai į Tenerifę – vasariškos šilumos išsiilgę keliautojai keliones derina ir prie moksleivių atostogų
|Kelionių organizatoriai įvardija ne vieną priežastį, dėl kurios ryžtasi palengva atnaujinti užsakomuosius skrydžius. Tarp jų – ne tik prasidėjusi vakcinacija, bet ir keliauti norintys ir galintys asmenys bei vis didesnis Covid-19 persirgusiųjų, kurių Lietuvoje vien oficialiais duomenimis – daugiau nei 110 tūkst. – skaičius.
Taip pat bandoma atsižvelgti ir į naujų laikinų namų kur šilčiau ieškančių gyventojų poreikius. „Dabar, kai pusė Lietuvos dirba iš namų, nuotoliniu būdu, kodėl tie namai negalėtų būti, pavyzdžiui, 20 laipsnių šiluma lepinančioje Kanarų saloje, – sakė Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.
– Atnaujinami skrydžiai į maloniu klimatu garsėjančią Tenerifę sutampa ir su moksleivių atostogomis, tad nenuostabu, jog ypač paklausus vasario 12-osios skrydis. Matyt, šią paklausą dar didina ir vasario 14-oji – Šv. Valentino diena.“
Tenerifė – tradicinė žiemos kryptis
Iš Vilniaus oro uosto lėktuvai į Tenerifę ir atgal užsakomaisiais skrydžiais skraidys nuo vasario, kiekvieną penktadienį. „Tradiciškai, žiemos kelionės vyksta dviem kryptimis – į kalnus slidinėti arba kur šilta, prie paplūdimių. Nors Tenerifė gerais orais lepina ištisus metus, visgi dėl iš Europos žiemą lengvai pasiekiamų šiltų krypčių deficito sala itin paklausi būtent šaltuoju metų laiku, – pasakojo I. Aukštuolytė. – Šiemet Tenerifė buvo vienintelė mūsų kalėdinių, naujametinių kelionių kryptis.“
Tenerifės patrauklumą lemia ne tik šaltuoju metų laiku vyraujantys malonūs orai, kuomet pietinėje salos dalyje oro ir vandens temperatūra būna apie 20 laipsnių šilumos, bet ir savo dydžiu bei įvairove. Per 2 tūkst. kvadratinių metrų plytinti Tenerifė yra didžiausia Kanarų salyne, ji įvairi ir per vienas atostogas – sunkiai apvažiuojama, todėl į salą galima vykti vėl ir vėl arba tiesiog pabūti joje ilgiau. „Juolab, kad kainos Tenerifėje – dažnai net mažesnės nei Lietuvoje, o parduotuvėse esančios šviežios daržovės ar vaisiai, nokstantys bent kelis kartus per metus, bus gerokai skanesni nei namie šiuo metų laiku. Taip pat viešint saloje rekomenduojama paragauti šviežios, čia pat vietoje pagautos žuvies, – pasakojo ir pati saloje su šeima dažnai atostogaujanti „Tez Tour“ atstovė.
– Geriausia po Tenerifę keliauti išsinuomotu automobiliu. Eismas saloje vyksta mums įprasta kelio puse. Sala kalnuota, didžiuma nacionalinių parkų ar lankytinų vietų, pavyzdžiui, įspūdingasis Maska kaimas, yra kalnuose, tačiau nereikėtų baimintis į juos vykti savarankiškai, mat keliai – pavyzdiniai, saugūs.“
Vienas įspūdingiausių objektų – Teidė
Vykstantiems į salą su vaikais rekomenduojamas Loro parkas, tapęs namais daugybei egzotiškų paukščių. Vandens atrakcionų mėgėjai laukiami Siamo vandens parke. Taip pat saloje daug regioninių gamtos parkų, kurių pažiba – pačiame salos viduryje įsikūręs Teidės nacionalinis parkas, plytintis apie 3718 m aukštį siekiantį Teidės ugnikalnį. Tiesa, ne tik vasarį, bet ir vasarą keliaujant prie ugnikalnio būtina turėti šiltą striukę, tačiau vaizdai, kuriuos išvysite, verti ir šilčiau apsimūturiuoti, ir vienos dienos, kurią užtruksite suvažinėti pirmyn ir atgal, mat parko landšaftas, uolos pasižymi tiesiog fantastinėmis spalvomis ir jų deriniais.
Jei pasiseks, Teidės nacionaliniame parke pamatysite itin įdomių endeminių augalų, kuriuos antrąsyk galite išvysti tik fantastiniame filme. Pavyzdžiui, smulkiais žiedeliais apsipylęs iki 3 metrų siekiantis bokštas Tajinaste Rojo (Alavijinis ežeinis), verčiamas kaip Rojaus paukštės žiedas. Taip pat saloje auga itin impozantiškai atrodantys Drakono medžiai (Dracaena Draco), iš kurių sunkiasi raudoni sakai. Kai kurie jų – labai seni, skaičiuojantys apie 1000 metų.
Dėl ir šaltuoju metų laiku šilto vandens bei vandenyno keliamų bangų į Tenerifę vykstama buriuoti, pvz., į El Medano vadinamą vietovę.
Nors sala arti Afrikos krantų (visas salynas nuo Maroko pakrantės nutolęs per 100–500 km), visgi tai – labai europietiškas kraštas, kuriame keliautojai iš Europos šalių gerai orientuojasi, lengvai randa bendrą kalbą su vietiniais. Tenerifėje galioja ir europietiški aptarnavimo standartai.
Sutrumpinta komendanto valanda
Pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos reikalavimus, vykstant į Tenerifę, kaip ir į bet kurią kitą Ispanijos dalį, reikalingas neigiamas PGR arba TMA testo, atlikto ne anksčiau nei 72 val. iki kelionės, rezultatas. Testas privalomas asmenims nuo 6 metų amžiaus. Taip pat vykstant į salą reikalingas QR kodas, gautas išvykimo vietoje užpildžius sanitarinės kontrolės anketą, kurią galima atsispausdinti ir pateikti per www.spth.gob.es, arba užpildyti ir pateikti naudojantis aplikacija Spain Travel Health-SpTH.
Nors saloje tebegalioja komendanto valanda, sulig pirmadienį įsigaliojusiais karantino sušvelninimais ji tapo trumpesnė – nuo 23 val. vakaro iki 6 val. ryto. Jau ir į vidų kviečiantiems restoranams, tavernoms prie vieno staliuko leidžiama sodinti ne daugiau keturių asmenų, išimtys daromos tik jei prie to paties stalo įsitaiso vienam namų ūkiui priklausantys žmonės. Restoranų ir kitų maitinimo įstaigų vidaus patalpos gali būti užpildytos tik 50 proc. – kaip ir viešasis transportas.
„Šiuo metu praktiškai visas pasaulis gyvena vieno ilgo karantino sąlygomis. Visgi daugeliui mūsų poilsiautojų atrodo, jog ir kaukę dėvėti, ir saugaus atstumo laikytis ten, kur šilta ir vasara, jiems bus lengviau ir maloniau,“ – sakė „Tez Tour“ atstovė.
Ji pastebėjo, jog kelionių sektorius stabilizuojasi ir dėl visoje Europoje patvirtintos bendros keliavimo bei svečiavimosi užsienio šalyse tvarkos, taip pat dėl jau įsitvirtinusių ir nebekvestionuojamų asmens higienos ir saugumo įpročių: „Kelionių tvarka tampa aiškesnė, karantino reikia laikytis visur, todėl tiek kelionės tampa paprastesnės, tiek ir patys keliautojai jaučiasi ramiau, saugiau.“
Pranešimą paskelbė: Inga Aukštuolytė, UAB Tez Tour