Atostogos užsienyje su vaikais: kokias rizikas tėvai užmiršta

Vasarą su atžalomis atostogaujančios šeimos užsienyje dažniau nei Lietuvoje patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad užsienyje vaikai šiemet dažniausiai kenčia nuo ausų uždegimų ir ūmių peršalimų, žarnyno virusų, alerginių reakcijų bei traumų. „Gjensidige“ duomenimis, daugiau nei penktadalį visų atlygintų medicininių išlaidų sudaro užsienyje vaikų patirti nelaimingi atsitikimai ir ligos.

„Šiemet vaikai kelionėse dažniausiai serga ausų uždegimu, juos taip pat prasideda tonzilitai, bronchitai ir kvėpavimo takų infekcijos. Šios ligos sudaro trečdalį visų vaikų draudžiamųjų įvykių užsienyje. Vaikų ausų uždegimus dažniausiai išprovokuoja į ausies landą maudynių metu patekęs vanduo, šios ligos simptomai ūmūs, todėl ją gydyti būtina nedelsiant“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Pasak V. Katilienės, virškinimo problemos ir virusai šiemet yra kiek retesni nei peršalimo ligos, tačiau skirtumas – nedidelis. „Šiais metais kiek rečiau nei pernai, tačiau vaikai užsienyje serga ir žarnyno virusais, kurie dažniausiai pasireiškia viduriavimu, vėmimu ir karščiavimu. Dažnai vaikus užsienyje užklumpa dermatitai, dilgėlinės ar ūmios alerginės reakcijos“, – kalbėjo draudimo bendrovės Žalų vadovė Baltijos šalims.

Jos teigimu, nelaimingi atsitikimai užsienyje tokie patys dažni kaip ir vaikų ligos. „Traumos prie baseino, jūros ežių įdūrimai, vabzdžių įkandimai, kaulų lūžiai dažniausiai apkartina mažųjų keliautojų atostogas. Taip pat dažnai į šiltuosius kraštus nuvykę vaikai patiria šilumos smūgius arba perkaitimą saulėje“, – vardijo „Gjensidige“ atstovė.

Anot V.Katilienės, vaikų sveikatos problemos dažniausiai užklumpa Turkijos, Egipto ir kituose Lietuvos šeimų pamėgtuose kurortuose. „Gjensidige“ duomenimis, stipriausiai kelionėse suserga kūdikiai, o dažniausiai – vaikai iki penkerių metų amžiaus. Šiemet 43 proc. draudžiamųjų įvykių patyrė vaikai iki 5 metų amžiaus, 34 proc. – vaikai iki 10 metų.

„Mažiausi keliautojai yra ne tokie atsparūs ligoms ir paprastai stipriau reaguoja į pasikeitusias klimato sąlygas. Jautriausi yra kūdikiai, jie serga sunkiau, todėl dažniau yra gydomi stacionare. Kita daugiausia kelionėse nukenčianti vaikų amžiaus grupė – priešmokyklinukai. Jiems dažniau būdingos peršalimo ligos, traumos ir sužalojimai“, – sakė draudimo bendrovės atstovė.

V.Katilienė atkreipė dėmesį, kad egzotinėse šalyse tėvai turi būti pasirengę įvairiems netikėtumams. „Vaikams visada smalsu pažinti iki tol nematytus gyvus objektus, tačiau tokie nuotykiai kartais pasibaigia žaizdos siuvimu, vaistais nuo pasiutligės ar odos nudegimo ir pakartotiniais vizitais pas gydytoją. Pasitaiko ir beždžionių įkandimų, ir medūzų nudeginimų“, – įspėjo draudikė.

Jos teigimu, išskirtinė diagnozė keliaujant yra vėjaraupiai. „Šia liga sergančių vaikų oro bendrovės gali nepriimti į lėktuvus, todėl skrydis prarandamas, atsiranda papildomos pragyvenimo išlaidos ir bilietų keitimo klausimas. Šiuos dalykus išsprendžiame ir atlyginame 5 parų pragyvenimo išlaidas apdraustajam vaikui ir jį lydinčiam šeimos nariui bei du lėktuvo bilietus namo“, – sakė V. Katilienė.

Susirgus vaikams kelionėse dažniausiai tenka plačiai atverti piniginę. Praėjusių metų vasaros duomenimis, vaikų gydymas užsienyje buvo vienas brangiausių, šio amžiaus grupės gydymo kainą pralenkė tik 18-25 metų klientai. 

Bendrovės duomenimis, vidutinė išmoka, atlyginta dėl vaikų peršalimo ligų, šiemet siekė 240 eurų, alergijų atveju – 220 eurų, esant virškinimo ligoms – 380 eurų. Brangiausiai užsienyje kainuoja vaikų traumos: už jas atlyginta vidutinė žala siekė 460 eurų.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Komentarai