Audiogidas "Klaipėda Guide" garsins Lietuvos vardą pasauliniame konkurse

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva sukurta mobilioji programėlė – audiogidas „Pažink uostamiestį su Taravos Anike” įgijo teisę vadintis Lietuvos skaitmeniniu „naujuoju knygnešiu”. Kruizinių laivų turistus, klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiantis susipažinti su Klaipėdos istorija ir kultūra audiogidas „Klaipėda Guide” atstovaus Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai” (angl. World Summit Awards, WSA).

Audiogidas „Klaipėda Guide” įvertintas konkurse „Naujasis knygnešys”, kategorijoje „Kultūra ir turizmas”. Uosto direkcijos iniciatyva sukurtas audiogidas kartu su dar keletu Lietuvos atranką laimėjusių sprendimų tapo Lietuvos „naujuoju knygnešiu” ir įgijo teisę savo sprendime naudoti ženklą „WSA Winner Lithuania”. Audiogidas „Klaipėda Guide” atstovaus Lietuvai pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2018”, skirtame išrinkti ir viešinti didelę įtaką visuomenės gerinimui turinčias skaitmenines inovacijas. Šio konkurso laimėjimo atveju sprendimų kūrėjai bus įtraukti į pasaulinį WSA laimėtojų tinklą ir kviečiami dalyvauti Vienoje vykstančiame pasauliniame WSA kongrese – pažangiausiems skaitmeniniams sprendimams skirtame renginyje.

„Labai džiaugiamės tokiu reikšmingu įvertinimu ir tuo, kad Uosto direkcija, kaip socialiai atsakinga įmonė, prisideda prie turizmo plėtros Klaipėdoje. Be abejo, didžiuojamės, kad mūsų iniciatyva sukurtas audiogidas atstovaus Lietuvai Jungtinių tautų globojamame konkurse”, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos užsienio ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier, Uosto direkcijos sukurtą audiogidą pristačiusi konkurso komisijai.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos  ir LR ryšių reguliavimo tarnybos organizuojamu konkursu „Naujasis knygnešys” siekiama atrasti originalius, inovatyvius, pažangius ir reikšmingus Lietuvoje sukurtus skaitmeninio turinio sprendimus.

Anot konkurso organizatorių, konkurse dalyvavo įvairūs skaitmeninio turinio sprendimai: interneto svetainės, mobiliosios programėlės, dėvimiesiems prietaisams (pvz., išmaniesiems laikrodžiams) skirtos aplikacijos, SMS paremti sprendimai, įvairioms žaidimų konsolėms skirti skaitmeniniai žaidimai ir pan. Lietuvos skaitmeninių sprendimų kūrėjai varžėsi aštuoniose kategorijose.

„Šiemet nacionaliniame konkurse sulaukėme nemažai stiprių dalyvių – tai labai džiugina, nes turime galimybę pasauliui parodyti tai, ką Lietuvoje esame sukūrę išties pažangaus, įdomaus ir išskirtinio. Tikiu, kad šiųmetiniai nacionalinės atrankos laimėtojai skirtingose kategorijose turi puikias galimybes būti pastebėti ir įvertinti pasaulinės žiuri, ir kad pavyks pakartoti ankstesnių metų sėkmės istorijas – turėti Lietuvą atstovaujančius laimėtojus šių metų „World Summit Awards 2018″ finale”, ‒ sako „World Summit Awards” konkurso nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė Ieva Žilionienė.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva sukurta moderni naujovė – nemokamas audiogidas (susietas su navigacine sistema) yra skirtas kruizinių laivų turistams bei visiems miesto svečiams ir klaipėdiečiams. Ši mobilioji programėlė padės patraukliai susipažinti su uostamiesčio lankomiausiais objektais.

Klaipėdos audiogido išskirtinumas – tai Taravos Anikės pasakojamos miesto istorijos, nutikimai, legendos, knygų ištraukos. Garso takelyje skambančios dainos, jūros bangų mūša, viduramžių miesto šurmulys turistus pasivaikščiojimo metu traukte įtraukia į miesto istorijos sūkurį.

Audiogidas trimis kalbomis (lietuvių, anglų, vokiečių) pristato 35 lankytinus objektus, eksponuojama daugiau kaip 80 nuotraukų. Programėlėje taip pat yra parengti 3 trumpi pristatymai apie Lietuvą, Klaipėdą ir Klaipėdos uostą.

Audiogido turinys, nuotraukos ir garso takelis ateityje bus pildomi. Be to, programėlėje yra suformuota atsiliepimų ir įvertinimų skiltis, kurioje kiekvienas gali įvertinti programėlę arba nurodytu elektroninio pašto adresu parašyti laišką ir pateikti savo nuomonę, vertinimą ir taip dalyvauti ateityje papildant programėlės turinį.

Šio audiogido generalinis rangovas – UAB „Peritus”. Istorinę medžiagą surinko ir pasakojimą sukūrė rašytoja Daiva Molytė-Lukauskienė.

Projektui, įskaitant Klaipėdos miesto kruizinių keleivių srautų reguliavimo, pasiekiamumo studiją, Uosto direkcija gavo ES finansavimą pagal projektą „Žaliasis kruizų uostas”.

Viso projekto vertė – 48 tūkst. Eur, iš jų audiogidui sukurti panaudota 29 tūkst. Eur.

Kaip atsisiųsti:

Android versija

Apple telefonams iOS versija

http://www.portofklaipeda.lt/app

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ringis, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

Komentarai