„Avia Solutions Group“ priklausanti „SmartLynx Airlines“ pirmoji aviakompanija Baltijos šalyse skraidanti aplinkai draugiškesniais „Boeing“ lėktuvais

Siekdama tobulinti klientų patirtį bei propaguoti tvarias verslo praktikas, „SmartLynx Airlines“ tapo pirmąja aviakompanija Baltijos šalyse skraidančia naujausios kartos „Boeing 737 MAX 8“ lėktuvais. Šiuo metu bendrovės orlaivių parke jau yra du ekologiškesni energiją taupantys orlaiviai, o dar du bus pristatyti iki metų pabaigos.

„Esame pasiryžę vykdyti tvarią veiklą, todėl siekiame, kad mūsų naudojami orlaiviai išmestų kuo mažiau CO2 emisijų. Mūsų strategija – lėktuvų parko atnaujinimas, investuojant į aplinkai draugiškus orlaivius. Kadangi iki šiol skraidėme tik „Airbus“ orlaiviais, naujųjų „Boeing“ lėktuvų įsigijimas „SmartLynx Airlines“ yra svarbus žingsnis, pabrėžiantis ne tik mūsų ekologišką požiūrį, bet ir nuolatinę plėtrą. Matome, kad tvarių skrydžių paklausa ir toliau auga, ir labai tikimės, kad ateityje tokių skrydžių vykdymas mums atvers naujų verslo galimybių. Vis labiau dairomės į Vidurinių Rytų, Šiaurės Amerikos, Indijos rinkas ir tikimės, kad po penkerių metų apie trečdalis mūsų kelionių gali būti už Europos ribų“, – sako „SmartLynx Airlines“ generalinis direktorius Žygimantas Surintas.

Technologiškai pažangus „Boeing 737 MAX 8“ išmeta 15–18 % mažiau CO2 emisijų, jo skleidžiamas triukšmo lygis yra 40%, o sunaudojamo kuro kiekis apie 18% mažesni. Lėktuvo interjeras komfortiškas – patogesnės sėdynės, didesni rankinio bagažo skyriai, didesni langai.

Du „Boeing 737 MAX 8“ lėktuvai jau eksploatuojami – vienu skraidoma iš Vokietijos, kitu – iš Latvijos. Naujieji orlaiviai birželį taip pat atliko kelis užsakomuosius skrydžius iš Talino, nuskraidindami keliautojus iš Estijos į įvairias atostogų vietas Europoje. Ateityje bendrovė planuoja vykdyti užsakomuosius skrydžius naudodama tvaresni kurą.

Krovinių pervežimo apimtys augs 40%

Auga ir bendrovės krovinių pervežimo apimtys. Planuojama, kad iki 2025 metų jos sudarys 40% visos įmonės veiklos apimties. Šiuo metu „SmartLynx Airlines“ orlaivių parke yra du krovininiai lėktuvai „Airbus A321F“, iki metų pabaigos jų skaičius išaugs iki 7, o artimiausiais metais aviakompanija turėti 25 tokius lėktuvus.

„Turime didelių planų ne tik keleivių, bet ir krovinių pervežimo srityje. Naujieji „Airbus A321F“ krovininiai lėktuvai mums padėjo iki 15% sumažinti skrydžių eksploatacines išlaidas ir užtikrinti iki 20% mažesnes degalų sąnaudas, lyginant su kitais šios klasės orlaiviais, todėl įmonė tapo konkurencingesnė sudėtingoje oro krovinių rinkoje. Dėl energetinio efektyvumo šiuos orlaivius naudoja, pavyzdžiui, tokios tarptautinės logistikos įmonės kaip DHL. Tai pirmieji lėktuvai, siūlantys automatizuotą krovinių pakrovimą, siekiant sumažinti išlaidas, todėl šiuo metu rinkoje yra labai paklausūs“, – tęsia Žygimantas Surintas.

Augantis rinkos dalis

„SmartLynx Airlines“ priklausanti Europos ACMI (orlaivių nuoma su įguls, technine priežiūra ir draudimu) rinkos dalis, palyginti su 2021 m., išaugo perpus. Šiuo metu bendrovės orlaivių parke yra 42 lėktuvai, o iki šių metų vasaros sezono pabaigos jų skaičius išaugs iki 60. Planuojama, kad iki 2025 m. lėktuvų parkas išsiplės iki 100 orlaivių.

Šių metų sausio-birželio mėnesiais aviakompanija įvykdė 11 568 skrydžius – penkis kartus daugiau nei pernai, skraidindama apie 1,1 mln. keleivių – tris kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Aviakompanija nuomoja savo orlaivius kitoms oro linijoms – lėktuvus atskirai arba su visomis įgulomis, įskaitant pilotus ir keleivių salono įgulos narius, taip pat atlieka techninę orlaivio priežiūrą, kad visi skrydžiai vyktų taip, kaip planuota. Šiuo metu „SmartLynx Airlines“ savo paslaugas teikia tokioms tarptautinėms kompanijoms kaip easyJet, TUI Group ir kt.

Apie „SmartLynx Airlines“:

Įkurta 1992 m., „SmartLynx Airlines“ yra antra pagal dydį Latvijoje įsikūrusi oro linijų bendrovė, specializuojanti teikiant visas ACMI (orlaivio įgulos, techninės priežiūros ir draudimo) orlaivių nuomos paslaugas „Airbus“ A320 ir A321 orlaiviuose. Aviakompanija taip pat užtikrina pilną užsakomųjų skrydžių vykdymą savo vidaus rinkoms Latvijoje ir Estijoje. 2020 metais aviakompanija išplėtė savo paslaugų portfelį planuodama toliau įtvirtinti savo pozicijas krovinių pervežimo oro transportu pasaulyje.

„SmartLynx“ priklauso pirmaujančiai aviacijos paslaugų grupei „Avia Solutions Group“, teikiančiai keleivių bei krovinių pervežimo pajėgumus avialinijoms visame pasaulyje. Į platų grupės įmonių klientams siūlomų paslaugų spektrą įeina: orlaivių, įgulos, techninės priežiūros ir draudimo (ACMI) nuoma, užsakomoji ir krovininė aviacija, orlaivių nuoma ir prekyba, MRO paslaugos, verslo aviacija ir VIP skrydžių organizavimas, pilotų ir įgulos mokymai, įdarbinimo ir kitos su grupės veikla susijusios paslaugos. Grupė valdo virš 100 biurų ir gamybos stočių visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Vilma Vaitiekunaite, Avia Solutions Group

Komentarai