Buriuotojai apie naują mažųjų laivų prieplauką Kauno mariose: Kauno m. savivaldybė buldozeriu važiuoja per privačią nuosavybę ir bendruomenių nuomonę

Pirmadienio vakarą Kauno m. savivaldybėje pristatant Neptūno įlankoje planuojamą statyti buriavimo mokyklą ir prieplauką joje daugiau nei dešimtmetį veikiančių buriuotojų klubų atstovai piktinosi, jog naujajame projekte nėra numatytos vietos jų laivams, o šiuo metu veikiančius privačiomis lėšomis buriuotojų klubų įrengtas plaukiojančias prieplaukas su infrastruktūra ketinama griauti.

Kaip teigia Turistinių burlaivių asociacijos (TBSA) prezidentas Rokas Aleksiūnas, „Apmaudu, kad 14 metų veikiantis TBSA uostas neįtrauktas į  projektą. Norima nusavinti ir sunaikinti privačią nuosavybę – legaliai privačiomis lėšomis pastatytas buriuotojų klubų prieplaukas be jokių perspėjimų, jau nekalbant apie kompensavimą. Tokiam „buldozeriui” mes nepritariame.”

TBSA išreiškė abejones dėl teisinio pagrįstumo ardyti prieplaukas vandenyse, nepriklausančiuose savivaldybei, dėl noro sukurti pakrantės valdymo monopolį, dėl brangiai kainuosiančio mokesčių mokėtojų pinigais finansuojamo pasivaikščiojimo takų projekto.  

Patyrę Kauno marių buriuotojai tikina, kad pakrantėje puikiai tilptų visi –  ir buriavimo mokyklos moksleiviai, ir ilgamečiai  buriavimo entuziastai. Deja pasigendama noro iš miesto savivaldybės pusės suderinti buriavimo entuziastų poreikius su planais prabangiai sutvarkyti marių pusiasalį.  Investuoti teks ne tik į statinius, pėsčiųjų takus, bet ir į marių gilinimą bei kranto sutvirtinimus.

Per šimtą susirinkusiųjų kritikavo ir technines projekto detales: nuo neapgalvotų erdvių laivų laikymui žiemą, galimybių, apsaugos nuo vėjų iki viešųjų tualetų pusiasalio lankytojams trūkumo.

Kauno m. savivaldybės planai pertvarkyti Neptūno įlanką viešai paskelbti 2017 m.,  pernai konkursą atlikti projektavimo darbus laimėjo Šarūno Kiaunės architektūros studija, sukūrusi ir Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektą.

Pranešimą paskelbė: Austė Korbutė, Informacijos vadybos centras

Komentarai