Didžiausias Baltijos šalyse elektrinis katamaranas pirmą kartą plukdė poilsiautojus

Į Ilgio ežero netoli Latvijos sienos vilnis pirmą kartą išplaukė 7 metrų pločio laivas – gamtai draugiškas elektrinis katamaranas. Plaukdami ypatingo dizaino laivu, priderintu prie XVI amžiaus Ilzenbergo dvaro fasadų,  dvaro svečiai grožėjosi trijų salų vaizdais ir įspūdingomis Latvijos pakrantėmis. 

„Elektrinio katamarano kūrimo darbai užtruko daugiau nei pusmetį. Norėjome sukurti pramogą, kuri Ilzenbergo dvaro lankytojams suteiktų ne tik neišdildomų įspūdžių, leistų pasimėgauti apylinkių vaizdais ir atsipalaiduoti, tačiau ir būtų tvari, leistų išsaugoti gamtos, kuria žavimės, grožį ir švarą. Elektrinis katamaranas puikiai atitiko šiuos lūkesčius – tai lyg elektromobilis ant vandens“, – sakė Vaidas Barakauskas, Ilzenbergo dvaro savininkas, elektrinio katamarano idėjos autorius. 

Laivą stačiusi įmonė „Inter corpora“ pasirūpino, kad laivą į priekį stumtų modernūs elektriniai varikliai su ličio jonų baterijomis, kokios yra įmontuotos ir elektromobiliuose. Ant ežero kranto įrengtos specialios įkrovimo stotelės, o nesustodamas laivas gali plaukti apie 4 valandas. Prieš leidžiant laivą išbandyti pirmiesiems poilsiautojams, atlikti reikiami saugumo testavimai ir katamaranas gavo keleivinio laivo sertifikatą.

Poilsiautojai elektriniu katamaranu gali pasiplaukioti šeštadieniais ir sekmadieniais, laivas išplaukia 12 val ir 15 val. Suderinus iš anksto, galima rengti užsakomuosius plaukimus. 

Nuotraukų galeriją rasite čia: https://we.tl/t-UFyh0o1iQj

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos agentūra „NOVA MEDIA“ , Nova media

Komentarai