Dokumentinio filmo pristatyme – Kauno radiofono istorija


Dokumentinio filmo pristatyme – Kauno radiofono istorija

Balandžio 25 dieną, trečiadienį, 18.00 val. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (K. Petrausko g. 31) vyks dokumentinio filmo „Kalbantis lobis“ premjera bei susitikimas su jo kūrėjais. Filmas sukurtas Kauno miesto muziejaus iniciatyva, jo autoriai – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) magistrantūros studentai Julija Činčytė ir Marius Skukauskas.

„Kurdami filmą, stengėmės rekonstruoti Kauno radiofono plokštelių istoriją jų paieškų organizatorės – Bronislavos Masaitienės akimis“, – pasakoja dokumentinės juostos autoriai.

Anot jų,  tai – ne tik istorijos rekonstrukcija – šis filmas įkūnija daugiau kaip 80 metų senumo įvykius, pasakodamas tiek tarpukarį menančią Kauno radijo stoties istoriją, tiek atskleisdamas lietuvių ryžtą bet kokia kaina išsaugoti kultūrinį palikimą – lietuvišką žodį.

„Filmas, kaip ir pats plokštelių likimas, kupinas įvykių bei netikėtų istorinių vingių, šiandiena kviečia žiūrovą susipažinti su sena, tačiau naujai atgimusia istorija, užfiksuota tiesiai iš jos liudininkų lūpų“, – pristato VDU studentai.

Filmas pasakoja Kauno radiofono plokštelių paslėpimo ir atradimo istoriją. Dokumentuojami gyvų amžininkų prisiminimai, radiofono istorija, plokštelių likimas po jų atradimo 1992 m. Filmas remiasi sakytinės istorijos šaltiniu, plokštelių atradimo liudininkės Bronislavos Masaitienės atmintimi. Tai – gyvas šios istorijos šaltinis, pristatantis radiofoną „žmonių istorijos“ akimis bei vienintelis, galintis pateikti unikalių ir autentiškų faktų apie radiofono plokštelių likimo įvykių eigą. Trukmė – 40 min. 

Daugiau informacijos – renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Pranešimą paskelbė : Simona Sutkutė, Vytauto Didžiojo universitetas

Komentarai