Ekskursijoje –Vokiečių kultūros pėdsakai Šančiuose

Spalio 16–21 d. antrą kartą Lietuvoje bus surengta Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“, kurios metu šalyje vyks vokiečių kalbai ir kultūrai skirti renginiai. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) jungiasi prie visos šalies švietimo įstaigų ir pristato programą, skirtą moksleiviams, studentams ir visuomenei.

VDU germanistai ir veiklų platforma „Šančių kioskas“ kviečia į specialiai šiam renginiui parengtą ekskursiją „Vokiečių pėdsakais po senuosius Šančius“.

Dar iki Pirmojo pasaulinio karo Šančiuose gyveno vokiečių bendruomenė, veikė net keletas vokiečių valdomų fabrikų ir mažesnių įmonių. Šiose įmonėse dirbo daug vokiečių kilmės tarnautojų ir darbininkų, kurie būrėsi į draugijas, šventė šventes ir meldėsi senuosiuose Šančių evangelikų maldos namuose. Pėdsaką priemiesčio istorijoje paliko ir Vokietijos kariuomenė.

Ši ekskursija – tai puiki galimybė susipažinti su itin turtinga daugiakultūre Šančių istorija.

Vokiečių kultūros pėdsakais dalyvius lydės Šančių gidė Austėja Bliumkytė-Padgurskienė  bei VDU studentės germanistės Greta Garnytė ir Indrė Maštauskienė.

Susitinkimo vieta ir laikas – 2017 m. spalio 21 d., šeštadienis,  11 val. transporto stotelė „Šančių poliklinika“ (važiuojant nuo miesto). Ekskursija nemokama.

Laukiami visi, norintys pažinti kitas kultūras savame mieste.

Ekskursijos „Vokiečių pėdsakais po senuosius Šančius“ įvykis socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Ekskursija yra „Ö kaip vokiškai?“ VDU organizuojamų renginių ciklo dalis.

Daugiau informacjos apie „Ö kaip vokiškai?“ VDU programą.

Pranešimą paskelbė : Simona Sutkutė, Vytauto Didžiojo universitetas

Komentarai