Ekstremalios gamtos pramogos Sakartvele

Ar esate nuotykius mėgstantis keliautojas, nuolat ieškantis aktyvių veiklų lankomose šalyse? Sakartvelas – tai šalis, kuri nepaliks aktyvaus laisvalaikio mėgėjų abejingų. Kerintys kraštovaizdžiai ne tik džiugina akį, tačiau taip pat siūlo daugybę kvapą gniaužiančių pramogų. Nuo aukštų, snieguotų kalnų viršūnių iki sraunių upių – Gruzijos reljefo įvairovė suteikia visiems nuotykių ieškotojams adrenalino kupinas patirtis.

Nuotykiai žygių ir kalnų mylėtojams

Nuotykių pradžioje sužavės didingieji Kaukazo kalnai, kur žygių takai driekiasi per nuostabius slėnius ir atveria kvapą gniaužiančius vaizdus. Svanetijos regione, kuriame yra žymioji Ušba viršūnė, rasite maršrutų, tinkamų ir pradedantiesiems, ir patyrusiems žygeiviams. Norintys ekstremalesnės kelionės gali rinktis kelionę visureigiais Tušetijoje – viename sunkiausiai pasiekiamų Sakartvelo regionų. Laukinis, sunkiai pasiekiamas kraštovaizdis ir senoviniai kaimai – tai nepakartojama patirtis, puikiai tinkanti aštrių pojūčių ieškotojams.

Pažinkite Gruziją neįprastais būdais

Planuojantys kelionę į Gruziją taip pat gali ją pažinti dviračiu arba ant žirgo. Čia kiekvieno lygio dviratininkas ras sau tinkamą maršrutą – nuo ramių pasivažinėjimų po Alazanio slėnį iki sudėtingų trasų Boržomio ir Charagaulio nacionaliniame parke. Žirgų mylėtojai gali jodinėti žaviame Signagio miestelyje ir pamatyti jį supančius vynuogynus, o labiau patyrę jojikai gali leistis į žirgų žygį į Kazbeko kalną.

Kazbegio nacionalinis parkas dovanoja ne tik įspūdingus vaizdus, tačiau taip pat galimybę juos pamatyti iš paukščio skrydžio! Skrydis parasparniu tinka tiek naujokams, tiek pažengusiems, norintiems atlikti daugiau manevrų ir pajusti neįtikėtiną adrenaliną, emocijų jūrą ir patirti prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui. Be to, žiemos metu Gudauri tampa slidinėjimo kurortu, jau puikiai pažįstamu daugeliui žiemos pramogų mylėtojų.

Vandens pramogos

Sakartvele veiksmo netrūksta ir vandens mylėtojams. Nors Juodoji jūra bangomis nelepina, čia populiaresnės kitokios vandens pramogos. Viena jų – plaukimas baidarėmis ar plaustais srauniomis kalnų upėmis. Viena populiariausių vietų tokiai pramogai yra gausiai keliautojų lankomas Okace kanjonas. Vis dėlto, plaukimą baidarėmis galima rasti daugelyje vietų Gruzijoje. Rioni upė suteikia galimybę įveikti sudėtingesnes atkarpas nepaliestoje laukinėje gamtoje, o kelionės plaustais su gidu užtikrina saugią, bet adrenalino kupiną patirtį, kuri privers jūsų širdį plakti stipriau.

Kelionė į Gruziją – tai nuotykių, kultūros ir ryšio su gamta derinys. Keliautojai, trokštantys naujų emocijų, dažnai mielai renkasi įsimintinus, įspūdžius sukeliančius potyrius ir neįprastas veiklas. Tiek planuojantys poilsį prie jūros su dienos išvyka į kalnus ar kanjonus, tiek pasiryžę savaitės trukmės žygiui ar slidinėjimo kelionei atras tai, ko labiausiai nori, ir turės puikią galimybę papildyti savo prisiminimų skrynią išskirtinėmis pramogomis įspūdingoje gamtoje.

Komentarai