Enterprise Investors „Novaturo“ atžvilgiu vertina strategines alternatyvas

2017 m. lapkričio 3 d., Varšuva – „Polish Enterprise Fund VI“ (PEF VI), privataus kapitalo fondas, kurį valdo „Enterprise Investors“, paskelbė, kad tebevykstant pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimui, priėmė sprendimą nutraukti prieš 4 mėnesius pasirašytą sutartį su „Itaka Holdings“ dėl „Novaturo“ – turizmo kelionių organizavimo lyderio Baltijos regione – pardavimo.

PEF VI įsigijo 71% Novaturo akcijų paketą 2007 metais ir investavo į tolimesnę įmonės plėtrą. Šiandien „Novaturas“ yra kelionių organizavimo lyderis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Šios įmonės patikimumas ir reputacija, drauge su Baltijos šalyse egzistuojančia palankia makroekonomine situacija ir augančiu vartojimu, padėjo „Novaturui“ tapti pirmaujančiu rinkos dalyviu regione. Numatoma, kad 2017 metais įmonės kelionių ir bilietų pardavimai, lyginant su praėjusiais metais, išaugs 25 proc., kas leis pasiekti maždaug 125 mln. eurų pajamas ir 10 mln. eurų EBITDA. 2018 metų perspektyvos taip pat yra daug žadančios – išankstinės rezervacijos ateinančiam vasaros sezonui šiuo metu tris kartus viršija geriausius ankstesnių metų rezultatus. 

„Atsižvelgdami į dinamišką „Novaturo“ augimą ir puikius finansinius rezultatus bei negalėdami nuspėti reguliacinių procesų trukmės, priėmėme sprendimą nutraukti sutartį su „Itaka“ ir įvertinti kitas strategines alternatyvas „Novaturo“ atžvilgiu. Konkrečiai, šiuo metu svarstome galimybę įgyvendinti viešą akcijų siūlymą ir išplatinti akcijas Varšuvos ir Vilniaus vertybinių popierių biržose“, – sakė „Enterprise Investors“ partneris Sebastian Król.

Komentuodamas „Enterprise Investors“ sprendimą, „Novaturo“ grupės generalinis direktorius Linas Aldonis sakė: „Įmonė turi tvirtą finansinį pagrindą ir puikias veiklos perspektyvas ne vieneriems metams į priekį. Aš tvirtai tikiu, kad egzistuoja visos sąlygos tam, kad „Novaturas” galėtų sudominti finansinius investuotojus ir sėkmingai žengti į akcijų biržą“.

Enterprise Investors yra viena didžiausių privataus kapitalo bendrovių įmonių Centrinėje ir Rytų Europoje. Nuo 1990 metų veikianti bendrovė suformavo devynis fondus, kurių bendras kapitalas viršijo 2,5 milijardus EUR. Šie fondai investavo 1,8 milijardus EUR į 138 įvairių sektorių bendroves ir pardavė 124 bendroves, bendra šių sandorių suma siekė 3,5 milijardus EUR.

Pranešimą paskelbė : Lina Vaitiekūnaitė, UAB „Publicum”

Komentarai