Ką bendro turi kava ir katės?

Kasdien pasaulyje išgeriama apie 2, 25 mlrd. kavos puodelių. Dėl šių skaičių, kava – populiariausias gėrimas pasaulyje. Kava tapo neatsiejama bendravimo dalimi, be jos nebeįsivaizduojame savo gyvenimo. Italijoje prasidėjusi kavos kultūra per daugiau nei 300 metų rodos užvaldė visą pasaulį. Užtenka apsidairyti Vilniaus ar kito didesnio miesto gatvėse ir netoliese tikrai pamatysite žmogų su kavos puodeliu rankoje, o praeinant ir žvilgtelėjus pro kavinės langus – tobulą kavos putą bandančius išgauti baristas ar jaukiai besišnekučiuojančius žmones prie puodelio dar garuojančios kavos.

O kaip yra regioniniuose miestuose? Ar didmiesčių tendencijos vyrauja ir čia? Šiandienos kryptis – Marijampolė. Miestas, įsikūręs pietų Lietuvos pakraštyje, tačiau gana greitai pasiekiamas iš didžiųjų Lietuvos miestų. Mieste nemenkas pasirinkimas maitinimo įstaigų siūlančių įvairius patiekalus, gėrimus bei žinoma kavą. Tačiau žvilgsnis užkliuvo už vienos miesto centre įsikūrusios  kavinės, kurioje net ir darbo dienos vakare buvo pilna žmonių, niekur neskubančių, vakarieniaujančių arba tiesiog besišnekučiuojančių prie puodelio kavos. Užsukome ir mes. Kavinės pavadinimas gana intriguojantis, kaip Prancūzijos uostamiesčio – Nica, todėl įeidami nežinojome, ko galime tikėtis. Ir tikrai pasijautėme tarsi būtumėm kažkur toli nuo Lietuvos. Atsivertus meniu akys raibo nuo patiekalų pasirinkimo, o greta rusenantis židinys tiesiog privertė laiką sustoti, todėl nusprendėme pakalbinti kavinės direktorę Eriką Karosienę.

  • Kur slypi paslaptis, kad jūsų kavinėje net ir ketvirtadienio vakarą Lietuvos pakraštyje vos radome laisvą stalelį?

Jokios paslapties čia nėra, tiesiog stengiamės išgirsti savo klientus ir pasiūlyti jiems tai, ko reikia. Atsidarome anksčiau nei kitos kavinės, dirbame jau nuo pusės aštuonių ryto. Turime nuolatinių klientų, kurie prieš darbą užsuka išgerti puodelį kavos su šviežiai kepta bandele. Mūsų kavinės išskirtinumas – siūlome patiekalus, atkeliavusius iš viso pasaulio. Pavyzdžiui, visi žinome, kad geriausias picas kepa italai, todėl mokytis picų kepimo meno mūsų virtuvės šefas Skirmantas keliavo į Italiją, sūrio tortus geriausiai gamina anglai, todėl mūsų kavinėje siūlomas sūrio tortas atkeliauja būtent iš Anglijos, skaniausią anties šlaunelę „Confit de Canard“ gamina prancūzai, todėl ir mes ruošiame tiksliai pagal prancūzišką receptūrą, tailandietiška sriuba nenuvilia net tų, kurie ne kartą jos ragavę pačiame Tailande. Marijampolė gana mažas miestas, ne visi žmonės daug keliauja, todėl išsikėlėme sau tikslą – marijampoliečiams pasiūlyti tai, ką geriausio galima paragauti įvairiose pasaulio šalyse. Ne išimtis ir kava. Dažnai sulaukiame komplimentų, kad pas mus skani kava, bet greičiausiai mažai kas žino, kad nuo kavinės įkūrimo ieškodami geriausio skonio kavos pupeles „Alfredo“, kurias naudojame savo kavos ruošimui, į „Nicą“ užsisakome tiesiai iš Vokietijos. Visai neseniai vienos maisto technologijų parodos Vokietijoje metu teko ragauti labai skanios kavos, todėl iškart susidomėjome kaip ji paruošta. Būtent taip „Nicoje“ atsirado ir naujasis kavos aparatas „La Cimbali 100M“.

  • Kuo išskirtinis šis kavos aparatas?

Šis kavos aparatas – itališkas, visiems žinoma, kad kavos kultūra ir prasidėjo nuo Italijos. Įmonę „La Cimbali“ dar 1912 metais įkūrė Džiuzepė Cimbalis, todėl jau daugiau nei šimtą metų jie dirba tam, kad sukurtų geriausią būdą, kaip paruošti tikrą itališką kavą. Įmonės, iš kurios pirkome atstovas patikino, kad tokį aparatą Lietuvoje įsigyjame pirmieji. Kavos aparatas bei kavos malūnėlis sujungti belaidžiu ryšiu, tai leidžia užtikrinti, jog gaminant kiekvienos rūšies kavą, kavos pupelės bus sumaltos būtent taip, kaip reikia tai kavos rūšiai, skirtinga ir karšto vandens temperatūra, tokia, kokios reikia norint sukurti tobulą „Espresso“, „Mocha“ ar „Cappuccino“. Kava malama šviežiai vos tik gavus užsakymą, todėl išlieka visas kavos aromatas.  Be to, šis aparatas leidžia pagaminti nepriekaištingą „Latte“ kavai reikiamą pieno putą. Jeigu anksčiau girdėdavome klientų komentarus, kad viena ar kita mūsų barmenė paruošia skanesnę kavą, dabar garantuojame, kad kiekvieną kartą užsisakant tos pačios rūšies kavos, ji bus identiškai tokia pati.

  • Toks pažangus kavos aparatas tikriausiai kainuoja daug. Ar apsimoka tiek investuoti į kavą? Ypač, kai esate įsikūrę ne didmiestyje?

Investicija išties nemaža. Bet, kaip jau minėjau, mūsų pagrindinis tikslas – patenkinti mūsų nuolatinių klientų lūkesčius ir pasiūlyti marijampoliečiams bei miesto svečiams tai, ką geriausio galima surasti pasaulyje, todėl ši investicija atitiko mūsų kavinės tikslus. Artimiausiu metu įsigysime dar vieną kavos malūnėlį bei specialų šaldytuvą pienui. Pastebime, kad kavos pardavimai pastaraisiais metais tikrai auga, žmonės ne tik užsuka išgerti kavos bei pasilepinti desertu į kavinę, bet vis dažniau užbėga į „Nicą“ kavos išsinešti ir skuba savais reikalais ar eina pasivaikščioti. Pastebime, kad vis daugiau savo kavinėje sulaukiame svečių atvykusių iš kitų miestų. Ypatingai savaitgaliais, nes pamatyti Marijampolėje tikrai yra ką. Didžiuojamės ne tik išpuoselėtais miesto parkais, bet ir jau kelis metus vykstančiu „Mallony“ projektu, kurio darbai išpuošė miesto sienas ir pritraukia vis daugiau susidomėjusių turistų. Pasirinkti Marijampolę savaitgalio maršrutui – puikus sprendimas. Kur užsukti pasistiprinti, manau jau žinote, visada maloniai lauksime jūsų „Nicoje“. O ruošiantis į ekskursiją po gražiausias Marijampolės vietas, užsukite puodelio kvapnios mūsų kavos. Visai neseniai kavai pradėjome naudoti naujus ir tik mums sukurtus vienkartinius puodelius su stilizuotu Marijampolės vaizdu. Dizainą puodeliams sukūrė vietinė dizainerė Radvilė Krušnauskaitė.

  • Ant puodelių pavaizduotos katės. Kodėl? Ką tai reiškia?

Esame įsikūrę netoli „P. Butlerienės kačių kiemelio“, vienos žinomiausių ir labiausiai lankomų vietų Marijampolėje. Kaip byloja legenda, Marijampolės miestą įkūrusi Pranciška Ščiukaitė Butlerienė labai mylėjo kates ir būtent šioje miesto vietoje, kiemelyje prie jos namo visada vaikštinėdavo katės, taigi katė neatsiejama Marijampolės istorijos dalis. Būtent todėl kates pavaizdavome ir ant savo puodelių. Jei gerai apsidairytumėte, pastebėtumėte, kad kelios kačių skulptūrėlės yra ir „Nicoje“. Vos išėjus iš „Nicos“ ir pakėlus galvą aukštyn, Kęstučio gatvėje, prie apšvietimo stulpų taip pat pamatysite šviečiančias kates.

  • Panašu, kad idėjų ir ryžto eiti pirmyn jums tikrai netrūksta. Kokie ateities planai?

Ir toliau eiti tuo keliu, kuriuo žengiame jau ne vienerius metus – klausyti ir išgirsti savo klientus bei pasiūlyti jiems tai, ką galime geriausio. Suprantame, kad savo klientams esame savotiški „influenceriai“ (nuomonės formuotojai), todėl nuolat stengiamės prisijungti prie socialinių ar ekologinių iniciatyvų. Jau kurį laiką savo patiekalų gamybai naudojame regioniniuose ūkiuose užaugintas daržoves. Tai norime ne tik tęsti, bet ir plėsti, todėl nuolat ieškome savo krašto ūkininkų, su kuriais galėtumėm bendradarbiauti. Visai neseniai turėjome bendrą projektą su „Maltiečiais“ – pyragų dienos metu rinkome aukas vaikų dienos centrui. Šventėme cepelinų dieną, tądien cepelinais vaišinome senjorus. Jau dabar naudojame elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių, deriname daugkartinio, ekologiško „Nicos“ kavos puodelio dizainą, kurį įsigiję, klientai gautų papildomą nuolaidą kavai. Be to, tikimės, kad katės ant mūsų puodelių bus gražios idėjos pradžia ir galbūt vieną dieną katė taps oficialiu Marijampolės miesto simboliu.

Pranešimą paskelbė: Žaneta Grašienė, UAB „Novos gama”
Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Ką bendro turi kava ir katės?

Komentarai