Kalėdinė pasaka Danijoje: nuo įvairiaspalvėmis lemputėmis žibančių valčių iki senove dvelkiančių mugių

Daniją neabejotinai galima vadinti kalėdinių tradicijų puoselėtoja: nuo visiems gerai žinomų iki dar negirdėtų. Nuo lapkričio vidurio šalyje pradeda šurmuliuoti mugės, o miestai ir miesteliai pasipuošia skandinaviško stiliaus šventinėmis dekoracijomis. Kelionių ekspertai pataria, ką verta šioje šalyje aplankyti žiemos metu.

„Danija išsiskiria savo estetiškumu ir kuklumu, tuo dvelkia ir kalėdinės tradicijos. Nors dauguma skuba apsilankyti vasaros laikotarpiu, žiemos metu šalis atsiskleidžia visai kitomis spalvomis ir jaukiai šurmuliuojančiomis kalėdinėmis mugėmis. Atvykti čia pramogauti su šeima ir rasti jaukias dovanas artimiesiems – nesudėtinga“, – pataria DFDS rinkodaros kampanijų vadovė Baltijos šalims Neringa Sinkevičienė.Booking.com

Šv. Liucijos šventė, žvakių vainikai ir šafrano bandelės

Kasmet gruodžio 13 dieną, kaip ir kitose Skandinavijos šalyse, Šv. Liucijos diena laikoma viena iš svarbiausių švenčių. Skaisčiai baltas sukneles vilkinčios merginos su žvakėmis rankose arba jų vainikais ant galvos dalyvauja šventinėse procesijose, lanko likimo nuskriaustuosius.

Tačiau Kopenhagos gyventojai ir svečiai šios dienos laukia ne tik dėl eisenų, bet ir kitų pramogų. Sutemus taip vadinamame Naujajame uoste – nedideliame „Nyhavn“ kanale – pasirodo šimtai ryškiomis lemputėmis išpuoštų valčių, kurių savininkai pasipuošę kalėdinėmis kepuraitėmis ramiai plaukia pasroviui.

Tik nepamirškite tądien mugėse ar kavinukėse paragauti šafranu pagardintų pyragėlių – tradicinio patiekalo. Skanauti galite ne vieną, nes tokios šventės proga raginama gausiau pavalgyti ir likusį laiką iki Kalėdų laikytis griežtesnio pasninko.

Norėdami visa tai pamatyti savo akimis ir pajausti tikrąją šios dienos dvasią, persikėlę keltu iš Klaipėdos į Karlshamną, automobiliu per porą valandų pasieksite Danijos sostinę. Važiuodami link ten kirsite ir Eresundo tiltą, kuris per sąsiaurį jungia Kopenhagą ir Malmę.

Legendiniai Tivoli sodai – tikroji žiemos karalystė

Vasarą apipinti margaspalviais gėlių žiedais, žiemą Tivoli sodai pasipuošia tūkstančiais kalėdinių lempučių. Netgi sakoma, jog antrasis seniausias pasaulyje pramogų parkas, nedaug pasikeitė nuo įkūrimo 1843-aisiais.

Čia veikia ir vieni iš seniausių medinių pasivažinėjimo kalnelių, kurie pastatyti dar 1914 metais. Šiemet minint 175 metų parko jubiliejų, įrengtas ir naujas atrakcionas „Tik Tak“ – norintys jį išbandyti lankytojai, suksis tol, kol jausis tarsi keliaujantys erdvėje ir laike.

Už kelių minučių nuo miesto rotušės pėsčiomis įsikūrusiame pramogų parke rasite ne tik įvairiausių vaikams, suaugusiems ar visai šeimai tinkančių atrakcionų, bet kelias dešimtis vietų užkąsti ar jaukiai praleisti laiką mėgaujantis danų siūlomais patiekalais. Parke veikia 23 restoranai, 14 greito maisto parduotuvių, 5 barai ir 2 kavinės. Pernai Tivolyje atidarytas ir maisto turgus.

Visais metų laikais Tivoli soduose vyksta įvairūs renginiai. Nuo lapkričio 17 iki kūčių Pantomimos teatre galėsite sutikti Kalėdų senelį, o kone kasdien nuo 5 valandos popiet ant koncertų salės pastato pasirodys šviesos ir garso projekcija. Gruodžio 13 dieną vyks iškilmingas Šv. Liucijos paradas, o pirmą ir antrą Kalėdų dienas, Naujųjų metų išvakarėse, vakarais taip pat stebins įspūdingi fejerverkų festivaliai.

Kalėdinė mugė čia taip pat veiks nuo lapkričio 17 d. iki pat Naujųjų metų.

Į pasakas nukeliančios mugės, tarp jų ir H. K. Andersono garbei

Šalia „Nyhavn“ kanalo taip pat šurmuliuoja mugė, kurioje gausu skandinaviškų rankų darbo gaminių, vietinių patiekalų, skamba tradicinė danų kalėdinė muzika.

Mėgstantieji apsipirkti per išpardavimus, tuo pačiu gali aplankyti „Magasin Du Nord“ prekybos centrą ir šalia Naujojoje karališkojoje aikštėje – „Kongens Nytorv“ – įsikūrusią mugę.

Atvykusiems ilgesniam laikui ir norintiems susipažinti su senosiomis šios šalies Kalėdų tradicijomis, rekomenduojama pasisvečiuoti Orhuso mieste. Apsilankę Senamiesčio muziejuje išvysite ir išgirsite, kokios Kalėdos buvo anksčiau bei kaip keitėsi iki šiandien. Ant istorinių prekystalių ir parduotuvėlėse išvysite gausybę rankų darbo saldumynų.

Už poros minučių kelio automobiliu nuo Tivoli sodų, miesto aikštėje „Nytorv“, rasite neįprastą mugę, pavadintą danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno vardu. Kiekvienas čia stovintis prekystalis mena skirtingą pasaką ir yra išpuoštas atitinkamomis dekoracijomis. Šio vaikų pasakų kūrėjo mugių rasite ir keliaudami giliau po Daniją. Pavyzdžiui, Odensės mieste, netoliese H. K. Andersono muziejaus, galite pasimėgauti tikros senoviškos mugės atmosfera bei ją menančiomis pramogomis.

Pranešimą paskelbė: Rasa Mėlinienė, Integrity PR

Komentarai