Kelionė į Islandiją įkandama ne kiekvienam: patarimai keliautojams
|Islandija – viena gražiausių Europos salų, kurioje susipina kalnai, ledynai, geizeriai, juodomis smiltelėmis nukloti paplūdimiai, čia galima išvysti Šiaurės pašvaistę ir kitų unikalių gamtos stebuklų. Tai ir šalis, pamėgta lietuvių emigrantų, tačiau, kelionė į Islandija ne visada leidžia tikėtis komforto, kurį siūlo garsiausieji Pietų Europos kurortai, o ir piniginę turistai čia turi praverti kur kas plačiau: kainos, lyginant su lietuviškomis, aukštesnės net 3–4 kartus. Kaip, nuvykus į Islandiją, galima sutaupyti ir kokiems iššūkiams pasiruošti?
Pigūs skrydžiai iš Lietuvos į Islandijos sostinę
Į Islandiją galima vykti nuosavu automobiliu, bet patogiau ir greičiau – lėktuvu. Iš Vilniaus į Islandijos sostinę Reikjaviką organizuojami tiesioginiai skrydžiai. Bilietų kainos – labai įvairios. Perkant bilietus iki kelionės likus 3–6 mėn., galima rasti variantų ir už 30 eurų, o sumedžiojus gerą akciją – bilietus vos po 9 ar 15 eurų. Skrydžius į Islandiją organizuoja kompanija „WizzAir“, skrydžio į vieną pusę trukmė – apie 4 val.
Tinkami drabužiai prieš nedraugišką klimatą
Islandija garsėja itin atšiauriu klimatu ir permainingais orais. Būna, kad vėlyvą pavasarį prisninga, o pašildžius popiečio saulutei kartais net sunku patikėti, kad rytą dar buvo sniego. Islandai net turi orų permainas atspindintį posakį: „Jeigu nepatinka oras, luktelėk 15 minučių.“ Tad, prieš išvykstant į kelionę, būtina pasidomėti ne tik Islandijos klimatu, bet ir artimiausių dienų orų prognozėmis.
Geriausia apranga vykstant į Islandiją – neperpučiami ir neperšlampami drabužiai, saugantys nuo stiprių vėjų ir lietaus, specialūs termodrabužiai. Jei po šalį ruošiatės daug keliauti pėsčiomis, būtinai nusipirkite patogius, kokybiškus batus. Įsigiję viską dar Lietuvoje, sutaupysite ir laiko, ir pinigų.
Kokį transportą rekomenduojama pasirinkti keliaujant po Islandiją?
Nuvykus į Islandiją, galima užsisakyti turą iš vietinės kelionių agentūros. Tačiau bene patogiausia – išsinuomoti automobilį, bet nepatariama griebti patį pirmą pasiūlymą, nes kainos skiriasi ne dešimtis, bet šimtais. Islandijos keliams geriausiai pritaikyti visais keturiais ratais varomi automobiliai. Automobilių nuomai reikia pradėti ieškoti kuo anksčiau – kai tik žinosite tikslią kelionės datą, nes kuo vėliau suskubsite dairytis transporto, tuo daugiau išleisite.
Lietuvis A. Sakalauskas iš keliautojų išsiskyrė tuo, jog Islandiją jis apkeliavo… dviračiu. Tai bene pigiausias būdas. Kelionės metu jis su bendražygiais dviračiais sukorė 785 km. Toks neįprastas keliavimo būdas leidžia geriau pažinti šalį, pamatyti daugiau už tipinius turistus. Anot keliautojų, Islandijoje maršrutai suplanuoti ir puikiai pritaikyti turistams, kita vertus, kiek nuklydę nuo maršrutų keliautojai pamato dar daugiau šalies unikalumo. Tačiau ir šiek tiek rizikuojama nuklysti į bekeles, sunkiai įveikiamas nepatyrusiems automobilių vairuotojams.
Beje, pagrindinius Islandijos lankomus objektus galima apvažiuoti per 3–4 dienas, tačiau vis tik didžiąją laiko dalį teks praleisti ant kojų. Tad kelionė į Islandiją patiks tiems, kurie mėgsta daug vaikščioti ir per dieną nueiti 10 ar 20 km jiems – ne riba.
Kaip dar galima sutaupyti vienoje iš brangiausių Europos šalių?
Norint sutaupyti, reikėtų pasiimti palapinę ir miegmaišį – nakvodami kempinguose, bendras kelionės išlaidas galite sumažinti net perpus.
Už vakarienę įprastame restorane, pavertus Islandijos kronas į eurus, gali tekti mokėti 50 eurų. Tad iš namų galima įsidėti ir negendančio maisto – lašinių, medaus, vytintos dešros, kietojo sūrio, džiovintų vaisių ir pan. Kaip pasakoja keliautoja Kristina, Islandijoje nėra daug parduotuvių, tad iki jų gali tekti pavažiuoti net ir 40 km, todėl suradus prekybos centrą, vienu kartu verta įsigyti daugiau produktų.