Kelionių organizatoriai kviečiami kreiptis kompensacijų už turistų grąžinimą iš užsienio

Nuo šiandien kelionių organizatoriai gali teikti paraiškas gauti kompensacijas už turistų grąžinimą iš užsienio valstybių, vykdant organizuotos kelionės sutarties įsipareigojimus turistams, paskelbus ekstremaliąją situaciją. Kelionių organizatoriams bus kompensuojama iki 75 proc. turistų grąžinimo organizavimo išlaidų.

„Ši priemonė, kurios labai laukia turizmo sektorius, tikimės, prisidės išlaikant kelionių organizatorių likvidumą šiuo sudėtingu laikotarpiu.  Kaip suderinta su Europos Komisija, valstybės pagalba vienam pareiškėjui galės siekti iki 800 tūkst. eurų per trejų metų laikotarpį. Iš viso kompensacijoms numatytas 1 mln. Eur“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Kompensacija teikiama kelionių organizatoriams už turistų grąžinimą laikotarpiu nuo 2020 m. vasario 26 d. iki 2020 m. kovo 31 d., kai sutartyje numatyta paskutinė kelionės diena ne ankstesnė kaip 2020 m. vasario 26 diena. Kompensaciją galės gauti pareiškėjai, nurodytu laiku turėję išvykstamojo tipo kelionių organizatoriaus pažymėjimą ir negavę finansinės paramos už turistų grąžinimą.

Atitinkantys visus reikalavimus kelionių organizatoriai paraiškas turi pateikti VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ iki š. m. lapkričio 26 dienos. Susipažinti su priemonės „Kompensavimas kelionių organizatoriams už turistų grąžinimą iš užsienio valstybių po ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ tvarkos aprašu galima adresu: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/eab91bf023fd11eb932eb1ed7f923910.

Turizmo sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių nuo COVID-19 pandemijos. Siekdama suvaldyti krizę ir sušvelninti jos poveikį, Ekonomikos ir inovacijų ministerija įgyvendina turizmo sektoriaus skatinimo planą, kuriam skirta 49 mln. Eur. Šiuo metu įgyvendinamos tokios priemonės kaip „Atostogos medikams“, paskolos kelionių organizatoriams bei apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikėjams, draudimo garantijos.

Pranešimą paskelbė: Rūta Serapinaitė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai