Kipre kuriasi lietuvių bendruomenė
|Jau daugiau nei 600 lietuvių yra investavę į nekilnojamąjį turtą Kipre. Trečiojoje pagal dydį Viduržemio jūros saloje kuriasi lietuvių bendruomenė, paremta draugiška ir saugia kaimynyste.
,,Kai investavau į nekilnojamąjį turtą Kipre, negalvojau, kad rasiu čia tokius jaukius namus”, – sako Audrius Albrechtas įsigijęs butą Kipre. ,,Glaudi lietuvių bendruomenė labai prisideda prie malonaus klimato teikiamų naudų sveikatai. Draugai ir šeima atvažiavę manęs aplankyti, visuomet labai džiaugiasi galėdami savo laisvalaikį leisti balto smėlio paplūdimiuose ir maudydamiesi dangaus žydrumo jūroje”, – apie savo patirtį Kipre pasakoja A. Albrechtas.
Lietuvoje būsto kainų augimas 2021 m. siekė +109,1 proc., o tai yra trečias pagal dydį Europoje. Tuo tarpu Kipre nekilnojamojo turto kainos vis dar laikosi gana žemos. Būstą čia galima įsigyti nuo 48 tūkst. Eur.
Viena iš priežasčių, kodėl daugelis tarptautinių investuotojų dabar skuba įsigyti nekilnojamojo turto Kipre yra tai, kad per pastaruosius keletą metų Europos Sąjunga (per Europos plėtros programą) suteikė paramos Kiprui už net 259 milijonus Eurų.
Vietos vertybinių popierių agentai ir statybų kompanijos jau mato naujo nekilnojamojo turto kainų kilimo požymius. 2021 m. nekilnojamojo turto pardavimai Kipre augo 25 proc. Taip pat didėjo Rusijos, Skandinavijos ir Jungtinės Karalystės piliečių susidomėjimas saloje esančia nuosavybe. Taigi, nekilnojamasis turtas Kipre dar niekada nebuvo geresnė investicija.
Konsultacijų ir investicijų kompanijos ,,Globus Invest vadovas” Andrius Kaminskas sako: ,,Nekilnojamojo turto Kipre atsiperkamumas šiuo metu siekia 6-12 proc. metinių palūkanų. Patogu yra tai, kad jei nekilnojamasis turtas perkamas kaip investicija, vystytojų kompanijos pilnai pasirūpina nekilnojamojo turto priežiūra ir nuoma. Tuo nereikia papildomai rūpintis. Dėl šių patogumų, ir dėl to, kad kelionė į Kiprą trunka tiek pat kiek nuvažiuoti iš Vilniaus iki Palangos ar Nidos, lietuviai vis dažniau renkasi atostogauti ir investuoti Kipre”.
Į Larnacos oro uostą vasaros sezono metu galima nuvykti kelionių operatorių užsakomaisiais arba reguliariais reisais. Į šį oro uostą tiesiogiai iš Vilniaus skraido pigių skrydžių bendrovė „Wizzair“. Skrydis trunka 3,5 val.
Pranešimą paskelbė: Rasa Kruopaitė-Lalienė, UAB „Projektai kitaip”