Kitoks atostogų planas: vis dažniau lietuviai poilsį paplūdimyje iškeičia į aktyvią veiklą

Bjurstant orams, baigiasi daugelio aktyvių lauko ir vandens pramogų sezonas Lietuvoje. Tačiau nusiminti neverta. Neprarasti sportinės formos bei pratęsti šiltąjį sezoną galima ir šaltuoju metų laiku.

Kaip pastebi vandens sporto akademijos atstovai, vis daugiau lietuvių leidžiasi į aktyvaus laisvalaikio stovyklas svetur. Tai patvirtina ir „Tez Tour“ statistika – auga susidomėjimas aktyvaus poilsio užsienyje pasiūlymais.

Pratęsia kaitavimo sezoną Egipte

Vos keturis mėnesius Lietuvoje besitęsiantis šiltasis metų sezonas verslininkus skatina ieškoti originalių sprendimų užsienyje. Pasibaigus kaitavimo sezonui Lietuvos pajūryje, jie tęsia veiklą Raudonosios jūros pakrantėje.

„Jau ketverius metus iš eilės rudenį klientus pakviečiame į kaitavimo stovyklas Dahabe, nedideliame Egipto miestelyje. Čia siūlome pabėgti nuo civilizacijos, išeiti iš savo ribų, pamiršti taisykles ir pedantišką gyvenimą. Tai būna tikros „proto atostogos“, – pasakoja Rūta Mielinytė, „KNoTS mokyklos“ įkūrėja.

Stovyklos metu, kiek tik leidžia vėjo sąlygos, dalyviai kaituoja. O nurimus vėjui, jie vyksta į lankytinas vietas, nardo su vamzdeliu, lipa į kalnus, geriau susipažįsta ir su vietinių beduinų kultūra.

„Šioje aktyvaus laisvalaikio stovykloje ne tik kaituojame kartu – atvykstančius supažindiname ir su vietinių gyvenimu. Kartais netgi vakarieniaujame kalnuose su beduinas, kurie mums gamina vakarienę ir pasakoja apie savo tradicijas. Tiesiog sužavi beduinų paprastumas, pagalba, mokėjimas bendrauti, šiltas priėmimas“, – sako R. Mielinytė.

Bendri interesai suartina

Į stovyklas atvyksta įvairių lygių kaituotojai: vieni jau moka plaukti ir nori tik pabaigti savo mokymo programą, kiti – tik pradeda kaitavimo paslapčių mokytis Egipte. Tačiau visus juos vienija bendras pomėgis.

„Šią stovyklą mes vadiname „Friends Camp“, nes tai yra stovykla, po kurios daugelis tampa gerais draugais, toliau bendrauja, vyksta į kitas stovyklas. Bendras interesas suartina, gražu žiūrėti, kaip vieni kitus vis geriau pažįstame“, – dalijasi stovyklų organizatorė.

Lietuvių domėjimasis aktyviomis pramogomis svetur bei noras pratęsti šiltąjį sezoną R. Mielinytę skatina toliau kurti ateities planus. Ji prasitaria, kad kitąmet norėtų suorganizuoti stovyklą Graikijoje, taip pat „vėjo gaudytojus“ pakviesti į Siciliją.

Aktyviai domisi papildomomis pramogomis

Kelionių organizatoriai taip pat pastebi, kad visas atostogas praleisti paplūdimyje lietuviai nebenori – dėliodami kelionės programą, jie aktyviai domisi aktyvaus laisvalaikio galimybėmis.

„Lietuviai atostogų metu nori vis daugiau patirti, išbandyti kažką naujo. Todėl planuodami kelionę, ypač rudens sezono metu, itin dažnai klientai domisi papildomomis pramogomis, ekskursijomis bei aktyviomis veiklomis“, – pristato Dagnė Sannikova, „Tez Tour“ produkto skyriaus vadovė.

Pasak jos, Egiptas – tai ne tik kaituotojų rojus. Poilsį paplūdimyje taip pat galima iškeisti į paviršinį ar giluminį nardymą, banglenčių ar burlenčių sportą, džipų safarį į dykumas, pažintį su kupranugariais ar žirgais. O teikiantys prioritetą ne tokioms ekstremalioms pramogoms, Egipte gali pasivaikščioti po Spalvotąjį Kanjoną, kuris sužavės savo nepakartojamais vaizdais, ar pasivažinėti dviračiais.

Itin populiari rudens atostogų kryptis – Tenerifė, čia taip pat aktyvaus sporto mėgėjams neteks nuobodžiauti.

„Tenerifėje puikūs vaizdai ir potyriai atsiveria vaikštant po Anaga parką ar kopiant į Teidės ugnikalnį. Nors ko gero daugeliui Teidė asocijuojasi su turistiniu objektu, į kurį kylama funikulieriumi, tačiau, gavus leidimą, galima į tą ugnikalnį kopti ir savarankiškai. Tai išties unikali patirtis“, – atskleidžia D. Sannikova.

Nuo gruodžio mėnesio keliautojų laukia ir Jungtiniai Arabų Emyratai, taip pat neleisiantys tik ramiai ilsėtis Dubajaus paplūdimiuose. Čia lepinanti saulė leis tiek papildyti vitamino D atsargas, tiek ir pratęsti vasariškų pramogų sezoną.

„Aktyvių vandens veiklų mėgėjai laukiami Jėgos aitvarų paplūdimyje. Čia organizuojamos banglenčių, jėgos aitvarų, vandens motociklų pramogos. Taip pat galima nardyti ar išsinuomoti katamaraną ir pamatyti miestą kitu kampu. O mėgstantys vaikščioti čia taip pat nenuobodžiaus – nors Dubajus ir įsikūręs dykumos viduryje, jame gausu žaliuojančių parkų“, – pristato „Tez Tour“ atstovė.

Dubajuje yra įkurtas ir itin didelis uždaras slidinėjimo centras „Ski Dubai“, kuriame visus metus sukuriamos puikios sąlygos slidinėti. Taip pat mieste galima išbandyti unikalią sporto šaką sandboarding – čiuožimą dykumos kopos šlaitais specialiai pritaikytomis lentomis. Su jomis nuo kopų galima slysti per smėlį taip, kaip su snieglente sniegu.

Pranešimą paskelbė: Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, UAB „Publicum”

Komentarai