Klaipėdos valstybinė kolegija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „SB WELL Wellbeing Tourism In The South Baltic Region – Guidelines For Good Practices & Promotion“

Nuo 2018 metų liepos 1 d., Klaipėdos valstybinė kolegija, partnerio teisėmis dalyvauja Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną lėšomis finansuojamame projekte „SB WELL Wellbeing Tourism In The South Baltic Region – Guidelines For Good Practices & Promotion“ Nr. STHB.02.01.00-SE-0137/17.

SBWELL projektas, kurio pagrindinis vykdytojas yra  Linnaeus universitetas (Švedija), siekia pristatyti Pietų Baltijos regioną kaip patrauklią gerovės turizmo kryptį ir sukurti tarptautinį skirtingus sektorius atstovaujančių turizmo įmonių tinklą.

Gerovės turizmas  – tai tvaraus turizmo atmaina, siekianti, jog keliautojai išsaugotų darną tarp savo kūno, proto ir sielos. Ši darna yra viena iš projekto pagrindinių vertybių, atsispindinti ir projekto logotipe, kurio simboliu yra pasirinktas lotoso žiedas.

Projektu skatinama turistus pažinti naujus regionus ne tik per urbanistinę architektūrą, bet ir per gamtą, aktyvų laisvalaikį, raginama išsaugoti sveiką gyvenimo būdą ir įprastą dienos režimą keliaujant.

Vienas iš pagrindinių projekto rezultatų – tai tinklapis, kuriame būsimi keliautojai galės rasti ne tik įdomius maršrutus po Pietų Baltijos regioną, bet ir informaciją apie mažas bei vidutines įmones, veikiančias tame regione, kurių veiklos koncepcija atitinka projekto vertybes, pavyzdžiui, žemėlapyje bus galima rasti restoranus, kurie naudoja vietinę produkciją, siūlo gausią pasiūlą vegetarams, veganams; viešbučius, kurie orientuojasi į tvarią veiklą, teikia kokybišką maitinimą savo svečiams, siūlo kitas paslaugas ir kt.

Projekte mes dalyvaujame kaip lygiaverčiai partneriai, mūsų lektoriai dirba visose projekto veiklose – bus atliekama daug paruošiamųjų veiksmų: nustatomi kriterijai, kuriais vadovaujantis bus atrenkamos MVĮ, tada kviečiamos VMĮ dalyvauti projekte, renkami duomenys apie jas, viskas bus sukelta į vieną bendrą duomenų bazę ir atvaizduota interaktyviame žemėlapyje. Taip pat VMĮ atstovai kartu su projekto atstovais, vyks į vizitus į partnerių regionus, apsikeisti gerąja patirtimi. Projekto metu taip pat bus įrengta viena simbolinė vieta (mažas parkelis ar suoliukai), skirta kolegijos bendruomenei pailsėti ar pabendrauti. 

Pranešimą paskelbė: Erika Breiterytė, Klaipėdos valstybinė kolegija

Komentarai