Kodėl šv. Valentino dieną lietuviai Paryžių iškeičia į Stambulą?


Kodėl šv. Valentino dieną lietuviai Paryžių iškeičia į Stambulą?

Poilsiautojų iš Lietuvos pamėgta Turkija jau ne vienerius metus laikoma nepralenkiama atostogų krypčių lydere. Šiltuoju sezonu lietuviai renkasi poilsį Turkijos pietuose įsikūrusiuose kurortuose, o kone ištisus metus lankosi didžiausiame šios šalies mieste ir sostinėje – Stambule. Kelionių ekspertai pastebi, kad itin romantiškomis panoramomis bei pramogų gausa garsėjantį miestą vis dažniau „atranda“ įsimylėjėlių poros. Prognozuojama, jog šv. Valentino dieną Stambulas populiarumu nenusileis Paryžiui.

Alternatyva įsimylėjėlių sostinei

Pasak kelionių ekspertų „Baltic Tours“ atstovės Rasos Levickaitės, poilsiautojai iš Lietuvos aplankyti Turkijos sostinės ir patirti naujų įspūdžių traukia visus metus. Ši kryptis – ypač populiarus pasirinkimas vadinamiesiems trumpiems 2–3 dienų pabėgimams savaitgalių metu. O artėjant ilgajam vasario savaitgaliui Stambulas patenka tarp daugiausiai įsimylėjėlių suviliojusių kelionių ir rikiuojasi šalia Paryžiaus, Romos ir Barselonos.

„Pastebime, kad Stambulas Lietuviams pamažu tampa naujuoju Paryžiumi. Vienas gražiausių Turkijos miestų, kuriame susipina vakarietiška ir rytietiška kultūros, – ideali vieta ne tik mylėti, bet ir susižadėti, – sakė R. Levickaitė. – Nepaprastam Stambulo populiarumui įtakos turi ir niekada nemiegančio miesto įvairovė. Jame tiek veiklos, kad visko patirti per vieną vizitą tiesiog neįmanoma. Daug lietuvių į Stambulą traukia po du, tris ar net keturis kartus, o itin patrauklios kainos dažnai netrukdo sugrįžti į šį miestą, kiek tik norisi.“

Itin patogu ir tai, kad tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Stambulą oro linijomis „Turkish Airlines“ vykdomi kone kasdien – net šešis kartus per savaitę.

Romantiškiausių saulėlydžių miestas

Viena garsiausių per Europą ir Aziją besidriekiančio miesto pažibų yra abu žemynus skiriantis Bosforo sąsiauris. Didžiausiu gamtos stebuklu ne tik Stambulo mieste, bet ir visoje Turkijoje laikomo Bosforo sąsiaurio pakrantė išsiskiria kalvotais, žalia augalija apaugusiais šlaitais ir kuria unikalų miesto kraštovaizdį.

„Pasiilgusiuosius romantikos ši vieta itin sutraukia temstant, kuomet miesto šviesa ima jaukiai spindėti vandens paviršiuje. Gamta, miesto ritmas, jauki atmosfera – šiltus jausmus puoselėjančioms poroms visa tai gali pasiūlyti itin populiari pramoga Stambule – naktinis pasiplaukiojimas laivu ar plaukiojančiu restoranu po Bosforo sąsiaurį“, – pasakojo kelionių ekspertė.

Ne mažiau komplimentų verta ir Auksinio rago įlanka, pagarsėjusi kaip bene gražiausių saulėlydžių stebėjimo vieta visame mieste. O išsiruošusiesiems su antrąją puse stebėti į jūrą nugrimztančios saulės kelionių ekspertė rekomenduoja du būdus: „Pavyzdžiui, per vadinamąsias „auksines valandas“, kuomet judėjimo srautai nurimsta, tačiau dar neprasidėjęs naktinis gyvenimas, galite įsikurti prie pat vandens ir išvysti, kaip dinamiškasis Stambulas įgyja visai kitokio miesto veidą. Kita alternatyva – užlipti į vieną šalia įlankos esančių bokštų ar kalvų, nuo kurių atsivers kvapą gniaužianti saulėlydžio nutvieksto miesto panorama“.

Unikalumu garsėjantys rajonai

Jei romantika asocijuojasi ne vien tik su ramiais saulėlydžiais bei gamtos vaizdais, pravartu aplankyti prie Bosforo sąsiaurio įsikūrusį Bebeko rajoną. „Šiame rajone yra viskas, ko reikia, kad panorėjus visas atostogas būtų galima praleisti tiesiog jame. Tai ir parkas su dailiais pasivaikščiojimo takais, ir vietinių apgyvendintos gatvės, ir aukščiausius įvertinimus turintys restoranai, kavinės bei gausybė kitų pramogų“, – vardijo „Baltic Tours“ atstovė.

Mėgstantiesiems miesto šurmulį, ypač jaunimui, rekomenduojama užsukti ir į dinamiškumu garsėjantį rajoną Beyoglu, kur beveik kasdien vyksta koncertai, veikia knygynai bei teatrai, pasirodymus rengia menininkai ir klesti naktinis gyvenimas. 

„Viena esminių priežasčių, kodėl Stambulas yra toks mylimas – nepaprasta jo įvairovė ir universalumas. Jame nėra dviejų vienodų rajonų, o palyginti nedideliame plote galima rasti itin margą skonių, potyrių, veiklų ir stilių paletę“, – tikino R. Levickaitė. 

Meilės diena… Prieskonių turguje ir Bazilikos cisternoje?

Stambule esantis prieskonių turgus nėra didžiausias ar gausiausią įvairovę siūlantis turgus mieste, tačiau jame galima rasti tokių kvapų ir skonių, kurių likusiame pasaulyje tiesiog neįmanoma nusipirkti.

„Tokios vietos tikrai nerasite niekur kitur, kaip tik Turkijoje. Ypatingai rekomenduočiau šį turgų aplankyti būtent tiems, kurie mano, jog tokia vieta negali būti įdomi ar kad nieko bendra neturi su įsimylėjėlių diena. Analogų neturintis prieskonių turgus garsėja vienais geriausių gundančių kvapų, puikiai tinkančių ne tik parvežti lauktuvėms, bet ir padėsiančių jūsų ruoštai vakarienei suteikti ypatingą kibirkštį“, – kalbėjo kelionių ekspertė.

Originalumu išsiskiria ir Stambule esanti Bazilikos cisterna. „Dar VI amžiuje pastatytas ir praeityje kaip vandens saugykla funkcionavęs inžinerinis statinys šiandien labiau primena rūmus. Iš dalies vandens pripildytoje patalpoje lankytojų akį traukia didingi arkiniai skliautai, antikos laikus menančios kolonos ir puošnios skulptūros, o skambanti klasikinė muzika sukuria magišką atmosferą“, – pasakojo R. Levickaitė.

Princų salose – ramaus poilsio oazė

Jei vis tik šv. Valentino dieną norisi šiek tiek daugiau ramybės, „Baltic Tours“ atstovė rekomenduoja aplankyti kurią nors iš Stambului priklausančių Princų salų. Nors tarp poilsiautojų populiariausia didžiausia sala – Buyakada, mažesnėse pavyks pajusti kur kas daugiau autentiškos Turkijos kultūros.

„Iki salų nuvykti trunka maždaug 40 minučių, o romantiška kelionė keltu suteikia išvykai savotiško žavesio. Įdomu tai, kad Princų salose nėra jokio automobilių eismo, todėl tarp rekomenduojamų pramogų patenka ir unikalus važiavimas karieta“, – sakė R. Levickaitė, pabrėždama, jog Stambulas yra nuostabus miestas romantiškiems potyriams ir naujiems atradimams. O šio miesto erdvė leidžia pajusti malonumą klaidžioti susikabinus už rankų ir pakviesti mylimąjį proginės vakarienės.

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Komentarai