Kosminės Karoliniškės: daugiau nei Televizijos bokštas

Dangų rėžiantis Televizijos bokštas – turbūt pagrindinis objektas iškylantis vaizduotėje, išgirdus Karoliniškių pavadinimą. Tačiau šis Vilniaus gyvenamasis rajonas slepia daug daugiau įdomių vietų ir istorijų, todėl alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ pristato per Karoliniškes vingiuojantį pažintinį maršrutą. Kur yra vienintelis Lietuvoje kaklaraiščių tiltas? Kodėl „Sodros“ pastatas yra piltuvėlio formos? Ką bendro Karoliniškės turi su Karelija? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinos keliaujantys naujuoju maršrutu.

Iš kaimelio į kosmosą

Karoliniškių rajono pavadinimas gimė kaip ir dalies kitų Vilniaus rajonų – pagal toje vietoje buvusį kaimą. Šis vadinosi Karolinka. Kurti Karoliniškes pakviestas jaunas architektas iš Klaipėdos Kazimieras Rimantas Balėnas su žmona Genovaite Balėniene. Siekiant savitumo pasirinkta kosmoso ir dangaus kūnų tema: apsipirkti kvietė parduotuvės „Kometa“, „Merkurijus“, „Saturnas“, gatvės pavadintos Perkūno, Žvaigždžių, Žaibo, Viesulo, Mėnulio vardais. Karoliniškių gatvės pradėtos tiesti 1970 m., 1976-aisiais gyvenamojo rajono statyba iš esmės buvo baigta. Ką Karoliniškėse verta aplankyti šiandien – maršrute ČIA.

Atgal į gamtą

Šis maršrutas – ne vienintelis „Neakivaizdinio Vilniaus“ pasiūlymas veiklai Karoliniškėse. Vasarą išleistas ir ornitologinis maršrutas, dedikuotas šiam rajonui. O tiksliau, unikaliai jo daliai – Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniui. Tad keliaujantiems nauju Karoliniškių maršrutu, rekomenduojama kelionę prailginti ir dėmesio skirti draustinio gamtos ir čiulbančių jos gyventojų stebėjimui. Išsamų maršrutą „Čiulbantys Karoliniškių šlaitai“ galima rasti ČIA.

Savaitgalį – ekskursijos su gidu ir galimybė tapti rajono įžymybės dalimi

Spalio 24 dieną „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia į dvi nemokamas ekskursijas su maršrutą sudariusiu gidu Andriumi Pavelko.

Nors Karoliniškės ir nepakartojo Lazdynų rajono sėkmės – vis dėlto čia yra ką pamatyti. Ekskursijos metu aplankysite įdomiausius rajono objektus, pastatus, skulptūras, išgirsite Karoliniškių istoriją. Ekskursijos dalyviai kviečiami atsinešti nereikalingus kaklaraiščius ir drauge juos pakabinti ant „Kaklaraiščių tilto“!

Nemokamos ekskursijos vyks spalio 24 d., į jas būtina registruotis:

Spalio 24 d. 11.00 val. REGISTRACIJA
Spalio 24 d. 13:00 val. REGISTRACIJA

Trukmė – apie  1 val. 30 min., atstumas – apie 3,5 km. Vietų skaičius ribotas.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Komentarai