Mikroautobusų nuoma: praktiški patarimai sėkmingam pasirinkimui

Kadangi mikroautobusų nuoma su kiekvienais metais sulaukia vis didesnio vartotojų dėmesio, transporto priemonių rinkoje atsiranda ir didesnė mikroautobusų nuomos paslaugų teikėjų pasiūla. Tai sukuria konkurencingesnę aplinką ir palankesnes sąlygas vartotojams, kurie nori pasinaudoti mikroautobusų nuoma.

Tačiau didelė transporto priemonių nuomos paslaugų teikėjų pasiūla ne visuomet yra pasirinkimą vartotojams palengvinantis veiksnys. Kartais, susidūrę su didžiuliu asortimentu, mes imame kelti sau daugybę papildomų klausimų, nežinodami, ką iš tikrųjų mums būtų verta pasirinkti. Todėl jei jūs pirmą kartą nusprendėte pasinaudoti mikroautobusų nuoma, praverstų atsižvelgti į kelis praktiškus patarimus.

B kategorijos vairuotojo pažymėjimas

Jei norite patys vairuoti išsinuomotą keleivinį mikroautobusą (kurio svoris yra mažesnis nei 3,5 t), jūs privalote turėti galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Taip pat gali būti reikalauja, jog vairuotojas būtų ne jaunesnis kaip 21 m. amžiaus ir turėtų bent 2 metų vairavimo stažą.

Turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, leidžiama vairuoti 8-9 vietų mikroautobusą, todėl jei jūs nuspręsite dairytis į 10 ir daugiau sėdimų vietų siūlančius mikroautobusų modelius, tokiomis paslaugomis galėsite pasinaudoti tik kartu su profesionaliu vairuotoju.

Kur leidžiama vykti nuomotu autobusiuku

Kiekvienas autobusiukų nuoma pasinaudojęs klientas gali nevaržomai išsinuomotą transporto priemonę eksploatuoti Lietuvoje ir visoje Europoje. Tuo tarpu, jei kelionės metu norima vykti ir į Baltarusiją arba Ukrainą, reikia iš anksto gauti nuomos bendrovės suteikiamą įgaliojimą.

Tačiau jei jūs esate numatę keliauti į Rusiją ir norite tai padaryti Lietuvoje nuomotu keleiviniu mikroautobusu, deja, bet greičiausiai transporto priemonių nuomos bendrovė, kurią pasirinksite, to padaryti neleis, nes įprastai tokių paslaugų atveju kelionės į Rusijos teritoriją yra draudžiamos.

Mikroautobusų nuoma ir draudimas

Jei norima išsinuomoti mikroautobusą, būtina rinktis tik tuos paslaugų teikėjus, kurie gali pasiūlyti jums privalomąjį civilinį ir KASKO draudimą. Tai užtikrins, kad bus atlyginta žala autoįvykio, stichinės nelaimės ar trečiųjų šalių neteisėtos veiklos atvejais.

Mikroautobusų nuomos paslaugų teikėjai taip pat dažnai gali pasiūlyti ir „Pagalbos kelyje“ paslaugą, kuri padeda jaustis saugiau keliaujant – ypač, jei leidžiamasi į kelionę po užsienio šalį (pastaroji paslauga būna taikoma visoje Europos Sąjungoje).

Žinoma, kadangi mikroautobusas bus apdraustas ne tik privalomuoju civiliniu, tačiau ir KASKO draudimu, bus prašomas ir KASKO draudimo frančizę atitinkančio dydžio užstatas, kuris neretai siekia 300 EUR. Tačiau jei užstato mokėti nenorite, galite įsigyti papildomą mikroautobusų nuomos bendrovės siūlomą draudimą, apsaugosiantį jus nuo frančizės praradimo draudiminio įvykio metu.

Svarbios mikroautobusų nuomos sąlygos

Kiekviena transporto priemonių nuomos bendrovė savo klientams taiko skirtingus reikalavimus, todėl pirmiausia jūs turėtumėte pasidomėti jų taikomomis taisyklėmis ir sąlygomis.

Tačiau nepamirškite, kad jei mikroautobusas jums bus išnuomotas su pilnu kuro baku, jį grąžinti taip pat turėsite pilnai pripildę kuro baką. Suprantama, kad mikroautobusas visuomet privalo būti grąžintas tinkamos būklės ir nepažeistas.

Nuomos laikotarpiu šių paslaugų teikėjai klientams nustato ir vidutinę paros ridą, todėl apie tai turėtumėte išsiaiškinti iš anksto, kad nesusidurtumėte su papildomomis išlaidomis. Dažnai leidžiama vidutinė paros rida būna 500 km, todėl planuodami savo kelionę, pasistenkite kasdien numatyti ne daugiau kaip 500 km atstumą.

Daugiau informacijos apie mikroautobusų nuomą tinklalapyje https://smartrent.lt

Komentarai