Moderniomis technologijomis prakalbinta Utena pasakoja apie save: kultūrinio turizmo maršrutas „Laimės kelias nuo pasagos prie pasagos“!
|Utena – tai ne tik Rytų Lietuvos sostinė, pramonės, parkų ir fontanų miestas, bet ir tituluotas Laimės miestas! Dar 2013 m. vykdyto socialinio projekto „Laimės barometras“ metu patys uteniškiai savo miestą paskelbė laimingiausiu Lietuvoje! Maža to, tais pačiais metais Utena laimėjo aukso apdovanojimą Kinijoje vykusiame tarptautiniame miestų, kuriose gera gyventi, konkurse „The LivCom Awards“. Laimės simbolis – pasaga – pavaizduotas ir Utenos herbe, o miesto ženkle pažymėtas L (laimės) taškas!
Todėl pažinti Uteną kaip Laimės miestą privalo kiekvienas Lietuvos gyventojas. O tai padaryti labai paprasta – reikia keliauti naujuoju turistiniu maršrutu „Laimės kelias nuo pasagos prie pasagos“.
Utenos laimės kelias – tai maršrutas pėsčiomis, paspirtukais ar dviračiais po Utenos miestą, kuriuo keliaudami galite aplankyti 15 objektų – Laimės stotelių.
Prieš pradedant keliauti maršrutu į mobilųjį įrenginį reikia atsisiųsti aplikaciją „Utenos laimės kelias“. Ši programėlė padės surasti visas 15 Laimės stotelių. Kiekvienoje stotelėje mobiliajame įrenginyje keliautojus pasitinka animacinis personažas Utenos miesto burmistras – jis pasakoja stotelės istoriją ir kviečia keliauti toliau.
Stotelėse rasite pasagėles su QR kodais – tai taip pat informacijos šaltinis apie objektą! Skenuokite QR kodą ir būsite nukreipti į lankomos vietos aprašymą Utenos turizmo informacijos centro internetinėje svetainėje.
Tai kokios tos Laimės stotelės?
Maršrutą rekomenduojame pradėti nuo (1) Utenos Senojo pašto komplekso (Ilgaamžiškumo stotelė, J. Basanavičiaus g. 36) ir objektus aplankyti tokia seka:
2.Identiteto stotelė (Utenio aikštė, pasagėlė įmontuota prie Stiklo galerijos);
3. Atminties stotelė (Utenos kraštotyros muziejus, Utenio a. 3);
4. Tikėjimo stotelė (Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia, Vytauto a. 3);
5. Žinių stotelė (Utenos dvaras (šiuo metu remontuojamas), K. Ladygos g. 20);
6. Tradicijų stotelė (Utenos tradicinių amatų centras „Svirnas“, K. Ladygos g. 18A);
7. Šeimos stotelė (skulptūra „Laimės pėdos“ Krašuonos parke);
8. Turtingumo stotelė (senasis Utenos bankas, J. Basanavičiaus g. 61);
9. Tautiškumo stotelė (Šaulių namai, Maironio g. 8);
10. Išminties stotelė (A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Maironio g. 12);
11. Džiaugsmo stotelė (Dauniškio parkas, pasagėlė įmontuota prie tilto);
12. Kultūros stotelė (Utenos kultūros centras, Aušros g. 49);
13. Dvasingumo stotelė (Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčia, Aušros g. 78);
14. Sveikatos stotelė (Vyžuonos parkas, pasagėlė įmontuota greta amfiteatro);
15. Meilės stotelė (Vestuvių kalnelis, Vestuvių g., prie Klovinių tvenkinio).
Viso maršruto atstumas yra ~ 9 km. Galima aplankyti ne visas stoteles, pvz. 1–14 stoteles. Tada nužingsniuosite ~ 4 km.
Susidomėjote? Daugiau informacijos ieškokite Utenos turizmo informacijos centro internetiniame puslapyje www.utenainfo.lt. Ten rasite aplikacijos „Utenos laimės kelias“ įdiegimo nuorodą, maršruto žemėlapį, dviračių ir paspirtukų nuomos nuorodas, taip pat bukletą „Laimės kelias nuo pasagos prie pasagos“. Aplankyti 15 Laimės kelio stotelių padės ir 360 virtualaus foto turas (turo nuoroda: https://gluk.synology.me/tours/utena_v4/).
Dar neturinčių laimės paieškų patirties Utenoje kviečiame atvykti ir būtinai pažinti Laimės miestą Uteną!
Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija