Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Nedaugelis žino, bet šiandien Tarptautinė jūrininkystės organizacija oficialiai mini Tarptautinę moterų jūrininkių dieną. Pasaulinis laivybos sektorius kasmet pažymi reikšmingą moterų vaidmenį jūrų pramonėje ir atkreipia dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduriame norėdami padėti kiekvienai moteriai sėkmingai siekti karjeros jūroje.

Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ gegužę taip pat švenčia įvairovės mėnesį, todėl kartu su šia proga paskelbė apie pirmosios kapitonės moters paskyrimą. 34-ių metų škotė Lynette Bryson tapo vieno didžiausių „Stena Line“ keltų „Stena Adventurer“ kapitone ir dirbs naktiniame bei judriame maršrute tarp Holihedo (Velsas) ir Dublino (Airija).

„Kadangi tik 2 proc. iš 1,2 mln. pasaulio jūrininkų yra moterys, mums yra akivaizdu, kad būtina skatinti daugiau moterų įsitraukti į laivybą. Todėl su dideliu džiaugsmu galime pranešti, kad po išbandomojo kapitono darbo Lynette Bryson buvo paskirta pirmąja kapitone moterimi. Šiuo darbu įrodėme, kad moteris gali sėkmingai dirbti jūroje, ir „Stena Line“ yra čia, jog moteris palaikytų“, – teigia „Stena Line“ žmonių ir komunikacijos grupės vadovė, Margareta Jensen Dickson.

Kapitonė Bryson Glazgo universitete studijavo fiziką ir taikomąją matematiką, o po to specializavosi jūreivystės studijose Varšuvos ir Glazgo jūrų akademijose. Anksčiau ji dirbo kruizinių laivų sektoriaus bendrovėje „Marine Scotland“, o nuo 2017 m. prisijungė prie bendrovės „Stena Line“ kaip antroji kapitono padėjėja.

„Augdama mažame žvejų kaimelyje Škotijos aukštikalnėse nuo mažens gyvenau ir kvėpavau jūros oru. Mokykloje iš karto supratau, kad nenoriu dirbti biure ir tiesiog privalau dirbti jūroje. Labai didžiuojuosi, kad galiu plaukti laivu „Stena Adventurer“ kaip pirmoji kapitonė moteris. To nebūtų be mano kolegų iš „Stena Line“ paramos. Tikiuosi, kad mano užimamos pareigos paskatins daugiau jaunų moterų pasekti mano keliu ir padaryti sėkmingą karjerą jūroje“, – džiaugiasi „Stena Adventurer“ kapitonė Lynette Bryson.

„Stena Line“ įvairovės siekiai grindžiami Jungtinių Tautų (JT) 5-uoju darnaus vystymosi tikslu: pasiekti lyčių lygybę ir įgalinti visas moteris ir merginas ir konkrečiai 5.5 uždaviniu, kuriame nurodoma „užtikrinti visapusišką ir veiksmingą moterų dalyvavimą bei lygias galimybes vadovauti visais politinio, ekonominio ir viešojo gyvenimo sprendimų priėmimo lygmenimis“.  Tikslas yra įvykdyti vieną iš pagrindinių rodiklių, užtikrinančių pasisekimą: „moterų, užimančių vadovaujančias pareigas, dalies didinimas“. Daugiau informacijos apie „Stena Line“ įvairovės siekį rasite čia:

Pasiruoškite 2022 m. įvairovės mėnesiui – StenaLine.com

Daugiau informacijos apie karjerą bendrovėje „Stena Line“ ir visas šiuo metu esančias laisvas darbo vietas rasite čia:

https://www.stenaline.com/career/.

Apie „Stena Line“:

„Stena Line“ yra viena iš pirmaujančių keltų kompanijų Europoje, turinti 37 laivus ir 18 maršrutų Šiaurės Europoje. „Stena Line“ yra svarbi Europos logistikos tinklo dalis, kurianti naujus intermodalinius krovinių gabenimo sprendimus ir derinanti susisiekimą geležinkeliu, keliais ir jūra. Daug keleivių pervežanti jūra bendrovė taip pat svarbi ir Europos turizmui. Bendrovė priklauso šeimai ir buvo įkurta 1962 m., o jos pagrindinė būstinė yra Geteborge (Švedija). Bendrovėje „Stena Line“ dirba 4300 darbuotojų ir jos metinė apyvarta siekia 14 mlrd. Švedijos kronų. Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.stenaline.com

 

Pranešimą paskelbė: Rokas Stankevičius, Integrity PR
Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Komentarai