Naujas laivybos sezonas prasideda su pirmuoju Lietuvos vandens kelių navigacijos e-žemėlapiu

Laivybos sezonas šiemet startuoja  su ilgai lauktu, pirmuoju  Lietuvos vidaus vandens kelių interaktyviu navigacijos e-žemėlapiu. Žemėlapį pristatanti Vidaus vandens kelių direkcija sako, kad naujasis žemėlapis laivavedžiams itin palengvins keliones.

Lietuvos Respublikoje valstybinės reikšmės vidaus vandens kelių yra  877,1 km. Šiais metais eksploatuojamų vidaus vandens kelių ilgis pasieks jau 450 km. Prasidedant laivybos sezonui VVKD pristato pirmąjį  Lietuvos vidaus vandenų kelių navigacijos e-žemėlapį, kuriame laivybos dalyviai ras svarbiausią informaciją: navigaciniais ženklais pažymėtus laivakelius ir jų vidurio liniją, laivakelį formuojančių bunų vietas ir kelių gylius, uostų, prieplaukų ir kuro pasipildymo vietas, tiltus. Judant žemėlapis pasislenka pagal naudotoją  buvimo vietą. E-navigacijos žemėlapis pritaikytas naudotis telefonu ar planšete.

Jei važiuojant automobiliu nebeturėtume galimybės naudotis navigacija, nebūtų nurodyta kelionės trukmės, kur pasukti, kuria eismo juosta važiuoti? Daugelis be šio palengvinimų nebeįsivaizduojame kelionės. Tokie pat poreikiai ir vandens keliuose. Todėl Vidaus vandens kelių direkcija ir jos Hidrografijos specialistai sukūrė interaktyvų  navigacijos e-žemėlapį, pateikdami jame mūsų turimą svarbią ir reikalingą informaciją. Atveriame naujus kelius ir galimybes, kad vandens transportą naudotų ne tik patyrę laivybos entuziastai, bet visi besidominantys, norintys išbandyti, norintys atrasti naujus kelius – Lietuvos upių grožį ir  kitus vidaus laivybos džiaugsmus.” – sako generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas.

Siekdama turėti visada aktualius ir tikslius duomenis nuolatiniam žemėlapio informacijos atnaujinimui VVKD įsigijo naują modernią įrangą, skirtą ištisiniam upės dugno skanavimui. Tai daugiaspindulis echolotas NORBIT. Naujoji įranga skanuoja ištisą dugno paviršių ir fiksuoja pasitaikančias kliūtis, kurios, įvertinus jų situaciją, arba bus šalinamos iš farvaterio arba ženklinamos navigaciniais ženklais. Tai leis pateikti upeiviams daug tikslesnę informaciją apie vandens gylius ir parametrus.

E-žemėlapį ir jo naudojimo instrukcijas galima rasti šiuo adresu: https://vvkd.lt/vandens-keliai/interaktyvus-navigaciniai-zemelapiai/

Daugiau informacijos

VVKD Personalo ir komunikacijos vadovė Justina Juozapone

justina.juozapone@vvkd.lt, mob.nr.: +370 68625664

Apie Vidaus vandens kelių direkciją

Valstybės įmonė Vidaus vandens kelių direkcija – Lietuvos vidaus vandens kelių infrastruktūros valdytojas. Direkcija, sudarydama bei gerindama sąlygas krovininei ir keleivinei laivybai, vykdo Nemuno upės, Kuršių marių ir kitų valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių priežiūrą ir plėtrą, taipogi vysto keleiviams bei kroviniams vežti skirtą infrastruktūrą. 

Direkcijos vykdoma nuolatinė vidaus vandenų kelių priežiūra – tai vidaus vandenų kelių farvaterio ženklinimas, vagos valymas, vagos reguliavimas, hidrografinių darbų vykdymas, vidaus vandenų kelių infrastruktūros aptarnavimas bei eksploatuojamų laivų ir kitų mechanizmų remontas.

Direkcijos strateginis tikslas – sukurti modernų, saugų, draugišką aplinkai vidus vandenų susisiekimo infrastruktūros tinklą, kuris efektyviai tenkintų verslo ir gyventojų poreikius. Direkcija siekia vidaus vandenų kelių geresnės sąveikos su kitomis transporto rūšimis.

Atveriame naujus kelius ir galimybes!

 

Pranešimą paskelbė: Justina Juozapone, VĮ Vidaus vandens kelių direkcija

Komentarai