Nesibaigianti diskusija: rinktis vasarines ar universalias padangas?

Tarp vairuotojų jau ne vienerius metus verda diskusija – kas geriau: vasarinės ar universalios padangos? Į šį klausimą atsakyti sudėtinga, kadangi tiek vasarinės, tiek universalios padangos turi savo išskirtinumus ir trūkumus. Pavyzdžiui, pagrindinis universalių padangų privalumas – jos idealiai tinka tiek vasaros sezonui, tiek ir žiemos. Todėl nereikia keisti padangų kas pusę metų. Tačiau vasarinės padangos pranoksta universalias tuo, jog jos pritaikytos tik vasaros sezonui, todėl savaime suprantama, kad nepaisant to, kad universalios padangos tinka vasaros sezonui, vasarinės padangos vis tiek už jas pranašesnės. Nors tenka pripažinti, kad su šiuo teiginiu sutinka ne visi. Kai kurie teigia, kad universalios padangos kartais net kur kas saugesnės ir patvaresnės, nei vasarinės. Kaip yra iš tiesų žino tik gamintojai. Kaip bebūtų, galima pripažinti, kad iki šiol daugelis vairuotojų dar nėra pasiruošę permainoms ir iki šiol renkasi vasarines padangos.

Ar kaina skiriasi?

Vasarinės padangos kainuoja panašiai kaip ir universalios. Kaina priklauso nuo to, koks gamintojas bus pasirinktas. Kai kurie gamintojai asortimente turi ir vasarines, ir universalias padangas. Naudinga pasirinkti tą patį gamintoją ir palyginti du jų gaminius, atsižvelgti ne tik į kainą, bet ir savybes. Panagrinėjus gali būti lengviau nuspręsti, kurias padangas rinktis. Vasarinės ir universalios padangos kainuoja panašiai, todėl kaina neturėtų būti kriterijus, į kurį atsižvelgiama renkantis.

Ką reikia žinoti prieš perkant padangas?

Nesvarbu, pirksite universalias ar vasarines padangas, yra keletas niuansų, į kuriuos turite atkreipti dėmesį. Tam tikra prasme kai kurie pamiršta, kad padangų kokybė priklauso ne nuo to, rinksitės sezonines padangas ar ne, bet nuo kito dalyko. Padangos sensta, todėl atsižvelkite į tai, ar perkate naujas, ar naudotas padangas. Jeigu naujas, tuomet džiugu, jos tarnaus labai daug metų. Na, o jeigu renkatės naudotas, tuomet pagalvokite dar kartą, ar apsimoka jas rinktis. Naudotos padangos praverčia tiems, kurie nevažiuoja sutvarkytais keliais ir nuolat praduria padangas. Tačiau miestų gyventojams retai kada naudinga pirkti naudotas padangas.

Komentarai