„Novaturas“ patvirtino ketinimus viešai platinti akcijas, kurios bus kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose

NESKIRTA IŠLEISTI, SKELBTI ARBA PLATINTI NEI TIESIOGIAI, NEI NETIESIOGIAI JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE, AUSTRALIJOJE, KANADOJE, JAPONIJOJE ARBA BET KOKIOSE KITOSE JURISDIKCIJOSE, KUR TAI BŪTŲ NETEISĖTA

Šis pranešimas spaudai yra reklama, o ne prospektas taikomuose įstatymuose numatyta prasme. Šis pranešimas spaudai nėra pasiūlymas parduoti vertybinius popierius arba kvietimas pateikti pasiūlymą pirkti vertybinius popierius. Bet koks šiame pranešime spaudai minimas vertybinių popierių viešas siūlymas bus teikiamas tik remiantis ta informacija, kuri yra prospekte (toliau – Prospektas), kurį AB „Novaturas“ (toliau – Bendrovė) skelbs dėl planuojamo pirminio viešo savo akcijų siūlymo Lenkijoje, Lietuvoje ir Estijoje, taip pat dėl jų įtraukimo į prekybą ir prekybos jomis pradžios reguliuojamose rinkose Varšuvos vertybinių popierių biržoje ir AB Nasdaq Vilnius, ir su kuriuo, jį paskelbus, bus galima susipažinti Bendrovės interneto svetainėje (www.novaturasgroup.com). Be to, vien informaciniais tikslais Prospektas bus skelbiamas (i) anglų kalba kartu su jo santraukos vertimu į lenkų kalbą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Oddział – Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie interneto svetainėje (www.dm.pkobp.pl), (ii) anglų kalba kartu su jo santraukos vertimu į lietuvių kalbą „Swedbank“, AB lietuviškoje interneto svetainėje (www.swedbank.lt); ir (iii) anglų kalba kartu su jo santraukos vertimu į estų kalbą „Swedbank“, AB estiškoje interneto svetainėje (www.swedbank.ee).

Pranešimas žiniasklaidai
2018 m. vasario 14 d.

„Novaturas“ patvirtino ketinimus viešai platinti akcijas, kurios bus kotiruojamos Varšuvos ir Nasdaq Vilniusvertybinių popierių biržose

„Novaturo“ grupė paskelbė apie solidžius 2017 m. finansinius rezultatus ir puikius išankstinių kelionių pardavimų 2018 m. vasaros sezonui duomenis.

 • „Novaturas“, didžiausia kelionių operatorė Baltijos šalyse, patvirtino ketinanti viešai platinti akcijas ir siekti jų įtraukimo į Varšuvos (WSE) ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržų sąrašus.
 • Platinimą numatoma vykdyti Lenkijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Įsigyti bendrovės akcijų taip pat bus pasiūlyta atrinktiems užsienio instituciniams investuotojams, veikiantiems ne Jungtinėse Amerikos Valstijose, laikantis galiojančių reglamentų.
 • Planuojama viešai platinti iki 50 proc. esamų bendrovės akcijų. Jas parduoda dabartiniai akcininkai, įskaitant pagrindinį – „Central European Tour Operator S.a.r.l.“ (CETO įmonė, priklausanti „Enterprise Investors“ valdomam privataus kapitalo fondui „Polish Enterprise Fund VI“). „Novaturas“ neplanuoja didinti kapitalo ar per akcijų platinimą pritraukti papildomų lėšų.
 • Jeigu bendrovės akcijų paklausa bus itin didelė, CETO taip pat ketina siūlyti papildomą akcijų paketą, kurį sudarys iki 16 proc. esamų akcijų. Jeigu investuotojai įsigys visas platinamas akcijas, bendra naujiems investuotojams priklausančių bendrovės akcijų dalis sieks iki 50 proc. – arba iki 66 proc., jeigu bus parduotos ir papildomos akcijos.
 • Dėl likusių akcijų bus sudarytos kapitalo įšaldymo sutartys, galiosiančios 540 dienų dabartiniams mažumos akcininkams ir 180 dienų pagrindiniam akcininkui CETO, skaičiuojant nuo pirmojo bendrovės akcijų įtraukimo į WSE ir „Nasdaq Vilnius“ sąrašus dienos. Bendrovės kapitalo įšaldymo laikotarpis dėl galimų naujų akcijų emisijų truks 360 dienų.
 • Akcijų platinimą koordinuos ir viena iš jo vykdytojų bus „PKO BP Securities“. Kiti vykdytojai: „Trigon DM“ ir „Swedbank“. Be to, „PKO BP Securities“ bus akcijų platinimo tarpininkė Lenkijoje, o „Swedbank” atstovaus platinimui Lietuvoje ir Estijoje.
 • Platinimo tvarkaraštis priklausys nuo rinkos sąlygų ir reikiamų leidimų iš priežiūros institucijų gavimo, reikiamų bendrovės sprendimų priėmimo ir kitų veiksnių.
 • Išsami informacija apie platinamas akcijas bus išdėstyta prospekte, kuris bus paskelbtas gavus Lietuvos banko patvirtinimą ir apie tai pranešus Lenkijos finansų priežiūros institucijai (Komisja Nadzoru Finansowego, PFSA) ir Estijos finansų priežiūros institucijai (Finantsinspektsioon, EFSA).
 • Bendrovės verslo modelis yra paremtas didelės apimties veiklos pinigų srautų generavimu (kurie viršija 100 proc. EBITDA) ir mažomis kapitalo investicijomis. Tai leidžia didžiąją pelno dalį paskirstyti akcininkams. Reguliarus dividendų mokėjimas – viena svarbiausių bendrovės strategijos dalių. Valdyba tikisi, kad, įvertinus audituotus pirmojo 2018 m. pusmečio bendrovės rezultatus, bus išmokėta apie 6 mln. eurų tarpinių dividendų. Ilgalaikėje perspektyvoje valdyba ketina rekomenduoti dividendais išmokėti 70-80 proc. grynojo bendrovės pelno.
 • 2017 m. „Novaturo“ grupė pasiekė puikių finansinių rezultatų. Palyginti su ankstesniais metais, pajamos išaugo 40 proc. ir siekė 141 mln. eurų. EBITDA siekė 10,6 mln. eurų, o grynasis pelnas – beveik 8,2 mln. eurų, t. y. rezultatai pagal abu rodiklius buvo beveik du kartus didesni nei 2016 m.
 • Daug žada ir rekordinis išankstinių kelionių pardavimų 2018 m. vasaros sezonui skaičius. 2017 m. pabaigoje buvo parduota 61 000 vietų, t. y. 84 proc. daugiau negu tuo pačiu laiku ankstesniais metais. Bendrovė 2018 m. vasaros programą išplėtė iki 199 tūkst. vietų, t. y. padidino 27 proc. palyginti su 2017 m. vasaros programa. Nepaisant programos išplėtimo, išankstinių kelionių pardavimų dalis visam vasaros sezonui jau pasiekė 31 proc.

„Novaturas“ yra patrauklios Baltijos šalių turizmo rinkos lyderis. Mūsų prekių ženklas puikiai žinomas, o verslo modelis skaidrus ir efektyvus. „Novaturo“ tikslas – išlikti lydere visose Baltijos rinkose ir plėsti savo veiklą Baltarusijoje, kurios rinka ypač perspektyvi. Bendrovei nepriklauso jokie viešbučiai, orlaiviai ar autobusai ir ji neplanuoja į tokį turtą investuoti – laikomės nuomonės, kad pagrindinė mūsų veikla gali atnešti didesnę grąžą negu investicijos į ilgalaikį turtą. Pelnu verčiau norime dalytis su savo akcininkais. „Novaturo“ organizuojamų kelionių paklausa auga, todėl kyla ir pardavimai, o mes pajėgiame sykiu išlaikyti ir aukštus pelningumo rodiklius,“ – sakė „Novaturo“ generalinis direktorius Linas Aldonis.

Apie bendrovę „Novaturas“

„Novaturo“ įmonių grupė pagal pardavimų vertę ir keleivių skaičių lenkia visas kitas Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkose dirbančias kelionių operatores. Grupė organizuoja daugiau kaip 40 proc. visų regiono užsakomųjų skrydžių.

Baltijos šalys, kurių bendras gyventojų skaičius siekia 6,2 mln., kelionių operatorėms siūlo perspektyvių plėtros galimybių. Dėl palankių makroekonominių sąlygų, stiprios darbo rinkos, disponuojamųjų pajamų ir privataus vartojimo augimo šio regiono gyventojai vis dažniau gali sau leisti poilsiauti užsienyje ir atostogoms skiria didesnes sumas. Tačiau, palyginti su Vakarų Europos rinkomis, poilsiaujančių užsienyje gyventojų dalis vis dar yra nedidelė.

1999 m. įkurta bendrovė „Novaturas“ 2004 m. tapo Baltijos šalių rinkos lydere ir iki šiol lenkia visus konkurentus. Bendrovės konkurencingumo pamatas – patikimas ir gerai žinomas prekių ženklas, aukštas klientų lojalumo lygis ir puikūs ryšiai su turizmo agentūromis bei paslaugų teikėjais. Būtent todėl „Novaturas“ savo klientams gali pasiūlyti patrauklias kainas ir plačią produktų įvairovę.

Šiuo metu „Novaturo“ produktai siūlomi ne tik Baltijos šalyse, bet ir Baltarusijoje, kurioje platinimą vykdo vietos partneriai. Vilniaus oro uostą iš Minsko pasiekti netrunka, ir tai neabejotinas pranašumas „Novaturui“, siekiančiam plėtros šioje daug žadančioje, 9,5 mln. gyventojų turinčioje rinkoje, kurios užpildymo lygis itin žemas.

„Novaturo“ diversifikuotas produktų portfelis yra pritaikytas plačiam klientų ratui ir kintantiems jų poreikiams. Šiuo metu grupė siūlo vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu. Klientai gali rinktis iš daugiau kaip 30 atostogų krypčių visame pasaulyje, tarp kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Dar vienas grupės strategijos tikslas – išlaikyti pardavimo tinklo įvairovę ir vienas kitą papildančius pardavimo kanalus. „Novaturas“ bendradarbiauja su daugiau kaip 400 kelionių agentūrų, tarp jų – su visomis didžiausiomis Baltijos šalių agentūromis bei daugiau kaip 60 Baltarusijoje veikiančių agentūrų. Didžiuosiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose veikia „Novaturo“ mažmeninės prekybos biurai. Be to, toliau investuojama į e. prekybos sistemos plėtrą.

Dėl patrauklių pasiūlymų įvairovės bei aukštos kokybės paslaugų, „Novaturo“ klientų skaičius toliau didėja. Augant grupės rengiamų kelionių paklausai, didėja veiklos apimtys ir „Novaturui“ priklausanti rinkos dalis, o tai savo ruožtu lemia spartų finansinių rezultatų augimą.

„Novaturo“ grupės finansiniai rezultatai

Finansiniai rezultatai vaizduojami diagramose, kurios pateikiamos prisegtame dokumente.

Šie metai „Novaturo“ grupei taip pat atrodo daug žadantys. Tai rodo ir išankstiniai pardavimai  2018 m. vasaros sezonui. Grupės organizuojamų užsienio kelionių paklausa sparčiai auga net ir palyginus su ankstesniais metais, kai klientai buvo ypač aktyvūs. Išankstinių pardavimų kiekis 2017 m. pabaigoje išaugo 84 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Bendrovės verslo modelis pasižymi didelės apimties veiklos pinigų srautais (viršijančiais 100 proc. EBITDA) ir mažomis kapitalo investicijomis (2017 m. – 0,3 mln. eurų).

 Svarbiausi grupės strategijos elementai

 • Išnaudoti kelionių rinkos plėtros teikiamas galimybes ir išlikti Baltijos šalių rinkos lydere
 • Toliau plėsti produktų portfelį, kad išlaikant esamus klientus bei pritraukiant naujus augtų pardavimų apimtis
 • Toliau vykdyti geografinę plėtrą (Baltarusijos rinka)
 • Išlaikyti tinkamą pardavimo kanalų pusiausvyrą, sykiu stiprinant e. prekybą
 • Užtikrinti tolesnę veiklos plėtrą, aukštus pelningumo rodiklius ir pinigų srautus
 • Reguliariai mokėti dividendus

 Akcijų paketo struktūra

2007 m. pagrindine akcininke tapo „Central European Tour Operator S.a.r.l.“ (CETO). Ši įmonė priklauso privataus kapitalo fondui „Polish Enterprise Fund VI“, kurį valdo „Enterprise Investors“ – vienas didžiausių privataus kapitalo investuotojų Centrinėje ir Rytų Europoje. Šiuo metu CETO priklauso 70,72 proc. „Novaturo“ akcijų. Kita akcijų dalis priklauso trims fiziniams asmenims. Kiekvienas jų turi po 9,76 proc. akcijų.

Šis pranešimas spaudai nėra prospektas Direktyvos 2003/71/EB prasme ir jame nėra, jis pats kaip toks nėra, taip pat jis nėra dalis kokio nors siūlymo arba kvietimo, arba kvietimo pateikti siūlymą dėl vertybinių popierių, ir juo neturėtų būti remiamasi dėl jokios sutarties arba įsipareigojimo. Šiame pranešime spaudai minimas vertybinių popierių siūlymas (toliau – Siūlymas) ir šio pranešimo spaudai ir kitos su Siūlymu susijusios informacijos platinimas gali būti ribojamas įstatymais tam tikrose jurisdikcijose ir asmenys, pas kuriuos patenka koks nors šiame pranešime spaudai minimas dokumentas ar kita informacija, turėtų tai žinoti ir tokių ribojimų laikytis. Tokių ribojimų nesilaikymas gali būti laikomas atitinkamoje jurisdikcijoje taikomų vertybinių popierių įstatymų pažeidimu.

Šis pranešimas spaudai nėra siūlymas parduoti Bendrovės vertybinius popierius Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jame minimi Bendrovės vertybiniai popieriai negali būti siūlomi arba parduodami Jungtinėse Amerikos Valstijose, jei jie nėra registruoti pagal 1933 m. JAV vertybinių popierių įstatymą (su pakeitimais) arba jei pagal šį įstatymą jiems netaikoma išimtis dėl tokio registravimo reikalavimo. Bendrovė neregistravo ir neketina registruoti jokios Siūlymo dalies Jungtinėse Amerikos Valstijose ir neketina vykdyti kokių nors vertybinių popierių viešo siūlymo Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šis pranešimas spaudai skirtas tik (i) asmenims, esantiems už Jungtinės Karalystės ribų, (ii) profesionaliems investuotojams, numatytiems 2001 m. įsakymo dėl 2000 m. Finansinių paslaugų ir rinkų įstatymo (dėl Finansinės reklamos) (toliau – Įsakymas) 19 straipsnio 5 dalyje, ir (iii) didelės vertės turto turintiems subjektams ir kitiems asmenims, kuriems jis gali būti teisėtai pateikiamas, kaip numatyta Įsakymo 49 straipsnio 2 dalies a – d punktuose, arba (iv) kitiems asmenims, kuriems gali būti teisėtai pateikiamas (arba pasirūpinama, kad būtų pateikiamas) kvietimas arba skatinimas vykdyti investicinę veiklą (kaip numatyta 2000 m. Finansinių paslaugų ir rinkų įstatymo 21 straipsnyje) dėl Siūlymo (visi tokie asmenys kartu vadinami „tinkamais asmenimis“). Visa investicinė veikla, su kuria susijęs šis pranešimas spaudai, bus prieinama tik tinkamiems asmenims ir tik tinkami asmenys turės galimybę vykdyti tokią veiklą. Asmuo, kuris nėra tinkamas asmuo, neturėtų kaip nors veikti pagal šį dokumentą ar jo turinį, arba jais kaip nors remtis. Jungtinėje Karalystėje Siūlymas nebus vykdomas viešai.

Šis pranešimas spaudai teikiamas tik reklaminiais tikslais ir jokiomis aplinkybėmis nėra siūlymas arba kvietimas, arba pagrindas priimti sprendimą investuoti į Bendrovės vertybinius popierius. Prospektas, jį patvirtinus Lietuvos bankui, kuris yra Lietuvos kapitalo rinkų priežiūros institucija, kurtu su jo santraukos vertimais į lenkų, lietuvių ir estų kalbas, apie jį pranešus Lenkijos finansų priežiūros tarnybai ir Estijos finansų priežiūros tarnybai, bus vienintelis teisiškai saistantis dokumentas, kuriame pateikiama informacija apie Bendrovę ir Siūlymą, taip pat apie Bendrovės vertybinių popierių įtraukimą į prekybą ir prekybos jais pradžią reguliuojamose rinkose Varšuvos vertybinių popierių biržoje ir AB Nasdaq Vilnius, ir su kuriuo, jį paskelbus, bus galima susipažinti Bendrovės interneto svetainėje (www.novaturasgroup.com). Be to, vien informaciniais tikslais Prospektas bus skelbiamas (i) anglų kalba kartu su jo santraukos vertimu į lenkų kalbą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Oddział – Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie interneto svetainėje (www.dm.pkobp.pl), (ii) anglų kalba kartu su jo santraukos vertimu į lietuvių kalbą „Swedbank“, AB lietuviškoje interneto svetainėje (www.swedbank.lt); ir (iii) anglų kalba kartu su jo santraukos vertimu į estų kalbą „Swedbank“, AB estiškoje interneto svetainėje (www.swedbank.ee).

Šis pranešimas spaudai nėra rekomendacija 2005 m. spalio 19 d. Lenkijos finansų ministro įsakymo „Dėl informacijos, kuris laikoma rekomendacija dėl finansinių priemonių ar jų emitentų“ prasme.

Jokiu tikslu negali būti pasikliaujama šiame pranešime spaudai pateikta informacija, tokios informacijos žodiniu aptarimu, nes tokia informacija gali būti nevisa arba netiksli.

Įsigydamas šiame pranešime spaudai minimas investicijas, investuotojas gali patirti reikšmingą visos investuotos sumos praradimo riziką. Ketinantys investuoti asmenys turėtų pasitarti su įgaliotu asmeniu, kuris specializuojasi patarti dėl tokių investicijų.

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna Oddział – Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie, Trigon Dom Maklerski S.A. ir „Swedbank“, AB dėl Siūlymo veikia vien Parduodančių akcininkų ir Bendrovės vardu ir negali veikti kitų asmenų vardu, ir neatsako jokiam kitam asmeniui, išskyrus Parduodančius akcininkus ir Bendrovę, už apsaugos savo klientams suteikimą ar už su Siūlymu susijusių konsultacijų teikimą.

Tam tikra šiame pranešime spaudai esanti informacija gali reikšti projekcijas arba kitus teiginius būsimuoju laiku dėl būsimų įvykių arba Bendrovės būsimų finansinių rezultatų. Jei teiginiuose yra tokios sąvokos, kaip „tikimės“, „manome“, „numatome“, „vertiname“, „ketiname“, „darysime“, „gali“, „galėtų“ ar kt. panašūs išsireiškimai, tai reiškia, kad tai yra teiginiai būsimuoju laiku. Bendrovė nori įspėti, kad šie teiginiai yra tik spėjimai ir kad faktiniai įvykiai arba rezultatai gali nuo jų reikšmingai skirtis. Bendrovė neketina atnaujinti šių teiginių, kad atspindėtų aplinkybes arba įvykius, įvykusius po šio pranešimo spaudai datos, arba tai, kad įvyko nenumatyti įvykiai. Faktiniai rezultatai gali reikšmingai skirtis nuo Bendrovės projekcijų arba teiginių būsimuoju laiku dėl daugelio veiksnių, įskaitant konkrečiai su Bendrove arba jos veikla susijusias rizikas.

Pranešimą paskelbė : Lina Vaitiekūnaitė, UAB „Publicum”

Komentarai