„Novaturas“ susitarė dėl papildomos paskolos, skirtos atsiskaityti su keliautojais už dėl pandemijos neįvykusias keliones

Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ susitarė dėl LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei „Invegos“ skatinamosios finansinės priemonės – papildomos paskolos 1 mln. 18 tūkst. EUR sumai, skirtos atsiskaityti su keliautojais už dėl pandemijos neįvykusias keliones.

„Nepriklausomai nuo įstatymuose apibrėžtų terminų, atsiskaitymas su keliautojais yra mūsų prioritetas. Suprantame, kad šis pinigų grąžinimo procesas yra užsitęsęs, nevyko taip sklandžiai, kaip mums norėjosi ir pareikalavo daug kantrybės iš visų – tiek žmonių, tiek ir kelionių organizatorių bei agentūrų. Patirtis parodė, kad visus sudėliotus planus teko keisti ne kartą dėl vėluojančios valstybės pagalbos, biurokratinių formalumų ar ilgai trunkančių avansinių mokėjimų susigrąžinimo iš užsienio partnerių. Todėl visą praėjusių metų paskutinį ketvirtį intensyviai dirbome su atsakingomis institucijomis, kad galėtume atsiskaityti su savo keliautojais kuo greičiau. Po ilgų diskusijų pavyko rasti bendrą sprendimą su „Invega“ dėl papildomos paskolos gavimo. Šiuo metu tvarkome visus susitarimo procedūrinius formalumus. Planuojame, kad gautos paskolos pinigai mus pasieks sausio mėnesio antroje pusėje ir iškart bus paskirstyti atsiskaitymams su keliautojais. 

Pandemija sukėlė daug chaoso ir neapibrėžtumo jausmo. Natūralu, kad žmonės nori kuo greičiau susigrąžinti pinigus. Nuo savalaikio atsiskaitymo su keliautojais priklauso ir pasitikėjimas visu turizmo sektoriumi, todėl dedame visas pastangas tą pasitikėjimą išlaikyti. Tuo labiau, kad į šiuos metus žvelgiame su dideliu optimizmu. Tai rodo ir užsienio analitikų pasisakymai dėl kelionių sektoriaus atsigavimo. Daug vilčių teikia vakcinacijos pradžia tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Taip pat svarbu pastebėti, kad tiek oro vežėjai, tiek ir turistus priimančios šalys jau yra prisitaikę prie naujos post-kovidinės realybės ir gali užtikrinti keliaujančiųjų saugumą“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Nuo 2020 m. liepos mėnesio grupės mastu organizatorius keliautojams yra grąžinęs apie 7,1 mln. eurų. Papildomai Lietuvoje paraiškų susigrąžinti pinigus už dėl pandemijos neįvykusias suma siekia apie 1,8 milijonų eurų. Grąžinimams organizatorius naudoja tiek iš valstybės gautą paskolą, tiek ir savas lėšas. Pirmiausiai grąžinami pinigai už anksčiausiai atšauktas keliones, palaipsniui pereinant prie vėlesnių mėnesių.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

Komentarai