Pagal priemonę „Atostogos medikams“ jau išmokėta daugiau nei 50 tūkst. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva šių metų rugsėjo 1 d. pradėta įgyvendinti priemonė „Atostogos medikams“ jau per pirmąją savaitę sulaukė tiek medikų, tiek turizmo paslaugų teikėjų susidomėjimo: atlikus pirmuosius mokėjimus, kompensacijos už suteiktas turizmo paslaugas išmokėtos 35 paslaugų teikėjams, o bendra išmokų suma viršija 51 tūkst. eurų. Už šias lėšas turizmo paslaugomis pasinaudojo 260 sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Iš viso buvo patenkinta 119 mokėjimo prašymų.

„Skatiname ir raginame kuo daugiau turizmo paslaugų teikėjų prisijungti prie projekto „Atostogos medikams“. Tai leistų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams rinktis kuo platesnės įvairovės paslaugas, o turizmo sektoriuje veikiančioms įmonėms, kurios nukentėjo nuo COVID–19 pandemijos, ši priemonė suteiktų galimybę padidinti sumažėjusią apyvartą. Skaičiuojama, kad dėl šios priemonės vietinių turistų srautas šių metų rugsėjo–lapkričio mėnesiais turėtų augti ne mažiau nei ketvirtadaliu,“ – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė–Milčiuvienė.

„Pirmųjų kompensacijų išmokėjimas yra svarbus žingsnis įgyvendinant priemonę „Atostogos medikams“, parodęs, kad sistema veikia sklandžiai – nuo rugsėjo 1-osios jau išmokėjome daugiau nei 51 tūkstantį eurų. Gerai veikianti administravimo sistema užtikrins, kad valstybės pagalba operatyviai pasiektų visus jos gavėjus – tiek sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, tiek turizmo paslaugų teikėjus“, – teigia projektą „Atostogos medikams“ administruojančios nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

Pagal priemonę „Atostogos medikams“ paslaugas jau užsisakė daugiau nei penktadalis visų projekto dalyvių. Su licencijomis turizmo paslaugas rezervavo daugiau nei 10 tūkst. medikų, o su turizmo paslaugų kuponais į paslaugų teikėjus kreipėsi per 2 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Populiariausios paslaugos – apgyvendinimas, maitinimo paslaugos bei įvairios sveikatingumo procedūros: vandens pramogos, pirtys, SPA paslaugos.

Turizmo paslaugų teikėjai vis dar gali įsitraukti į projektą, registruodamiesi oficialioje projekto svetainėje www.atostogosmedikams.lt.  Registracijos forma pateikiama čia.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai