Pagal priemonę „Atostogos medikams“ turizmo verslui jau išmokėta per 1 mln. eurų

Pagal priemonę „Atostogos medikams“  turizmo paslaugų teikėjams už suteiktas paslaugas jau išmokėta 1 mln. eurų kompensacijų. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis už 200 eurų pasinaudoti iš viso galės 64 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.

„Džiaugiuosi, kad ši priemonė yra tokia sėkminga – ja labai domisi tiek asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos, tiek turizmo paslaugų teikėjai. Svarbu ir tai, kad tokia padėka koronaviruso pandemijos laikotarpiu dirbusiems medikams suteikia ne tik galimybę jiems pailsėti, bet ir progą užsidirbti regionų verslams pasibaigus turizmo sezonui“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Kompensuojamomis turizmo paslaugomis iš viso galės pasinaudoti beveik 44 tūkst. licencijuotų medikų ir per 20,5 tūkst. nelicencijuotų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, kurių sąrašus iki rugsėjo 1 d. sudarė visos Lietuvos savivaldybės. Projektą administruojanti nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ nurodo, kad paslaugomis jau pasinaudojo daugiau kaip 4 tūkst. medikų, dar 21 tūkst. yra rezervavę paslaugas. Šiuo metu patenkinta per 1,3 tūkst. mokėjimo prašymų, o už suteiktas turizmo paslaugas „Keliauk Lietuvoje“ yra išmokėjusi kompensacijų už 1 mln. eurų.

„Priemonė yra skirta ne tik atsidėkoti medikams, bet ir suteikti paramą turizmo verslui, nukentėjusiam nuo pandemijos, todėl šis projektas yra aukščiausias visos mūsų komandos prioritetas – kad būtų užtikrintas sklandus ir greitas kompensacijų už suteiktas paslaugas išmokėjimas, neskaičiuojamos nei darbo valandos, nei atiduotos jėgos. Dėl to šiandien jau galime pasidžiaugti, kad turizmo paslaugų teikėjus pasiekė pirmasis milijonas“, – sako „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

Primename, kad paslaugų teikėjai, norintys pasinaudoti priemone, vis dar gali registruotis ir tapti projekto „Atostogos medikams“ dalimi. Registracijos forma pateikiama čia.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai