Patarė, kaip išvengti oro uoste dingstančių lagaminų – gali padėti lengva gudrybė

Ilgiausiai trunkantis lagamino laukimas ar net jo dingimas oro uoste gali apkartinti net geriausių įspūdžių pilną, o kartais net neprasidėjusią kelionę. Norint išvengti tokių nemalonių staigmenų, siūloma susikurti galimybę lagaminui aplenkti jo savininką – atsiranda vis daugiau tokias paslaugas siūlančių bendrovių. Tačiau ar iš tiesų tai apsimoka – kokie šios paslaugos įkainiai ir rizika?

Visų pirma, pigių skrydžių oro bendrovės bando savo pajamas padidinti taikydamos mokesčius bagažui. Tai ypač aktualu, jei lagaminas viršija leistinus svorio ar dydžio reikalavimus. Ne išimtis – rankinis bagažas.

„Daugybė siuntų bendrovių ir vien bagažo pervežimu besispecializuojančių kompanijų prisitaikė prie tokios situacijos. Tad dabar dažnai siūlomos netgi mažesnės kainos už kai kurias oro bendroves, kuriose galima registruoti savo bagažą. Be to, keleiviui oro uoste gali tekti papildomai susimokėti dėl per didelio ar sunkaus lagamino“, – pasakoja „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Padeda išvengti nepatogumų

Dar vienas siurprizas gali laukti jau nusileidus kitame oro uoste nei pakilote – pasitaiko, kad daiktai pakeliui pasimeta. Be to, lagamino šiaip ar taip dažnai tenka ilgokai palaukti prie bagažo takelio.

Kita problema, kad kartais nuo ten, į kur žmogus atskrenda, iki ten, kur apsistoja, yra išties nemažas atstumas. Tad keliavimas su sunkiu lagaminu reikalauja nemažai jėgų – ypač tuomet, kai tenka persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą. O norint jų neeikvoti, gali tekti pasinaudoti nemažai kainuojančiomis taksi paslaugomis.

„Aišku, toks keliavimo būdas netinka mėgstantiems savo daiktus susidėti į lagaminą paskutinę minutę ar juos nuolat turėti prie savęs. Tačiau didėjantis tokias siuntimo paslaugas siūlančių įmonių skaičius rodo, kad tai pasiteisina, žmonės mėgsta pradėti mėgautis kelione vos tik išėję iš namų. Naudojasi jomis ne tik keliautojai, bet ir studentai, į kitas šalis besikraustantys žmonės, sportininkai, kelionių organizatoriai. Padėtį palengvina ir tai, kad pristatyti lagaminą gali kurjeris, taip pat jį atsiimti įmanoma siuntų savitarnos terminaluose arba siuntų taškuose, kurie galbūt yra prie viešbučio ar pakeliui į jį“, – tvirtina G. Bilevičius.

Padeda ir daug keliaujantiems pėsčiomis

Galimybę lagaminui keliauti atskirai ypač įvertina žmonės, kurie mėgsta mobilumą ar pasiryžta įveikti pėsčiomis ilgus atstumus. Vienas tokių pavyzdžių – Camino de Santiago, dar kitaip vadinamas Šv. Jokūbo keliu. Piligrimai per daugiau nei mėnesį įveikia iki tūkstančio kilometrų siekiančias distancijas. Kad jiems ši užduotis būtų lengvesnė, savo paslaugas siūlo įvairios jų daiktais pasiryžusios pasirūpinti bendrovės.

„Veikimo principas yra paprastas – daiktai yra išsiunčiami į pasirinktą punktą, kur jie saugomi iki kol atvykstate jų atsiimti. Patogu ir tai, kad tuomet persirengus švariais drabužiais, nešvarius ir tuo pačiu pakeliui einant šiuo keliu įsigytus suvenyrus sudėjus į lagaminą galima jį siųsti į kitą vietą, kur vėl prireiks savo daiktų. Toks pats principas veikia ir tuomet, kai išsirengiama į panašią kelionę, kur nenorima apsikrauti tik retkarčiais panaudojamais daiktais, tačiau tuo pačiu siekiama turėti jų pakankamai visai kelionei“, – teigia „DPD Lietuva“ atstovas.

Reikia atlikti keletą esminių darbų

Tačiau G. Bilevičius įspėja, kad sklandesniam procesui būtina atlikti ir tam tikrus namų darbus. Visų pirma, privalu tinkamai supakuoti lagaminą, kad siunčiant jo nepavyktų atidaryti ir jame esantis turinys nedingtų.

„Pats lagaminas gali apsaugoti jame esančius daiktus, tačiau norint sumažinti visas įmanomas rizikas, rekomenduojama jį apsukti apsaugine medžiaga ar net įpakuoti į dėžę, kuri gali atlaikyti iki penkių kartų didesnį už jos pačios svorį ir kritimą iš 80 cm aukščio. Tuomet svarbu ir tinkamai užpildyti tarpus tarp išorinio ir pačių siunčiamų daiktų įpakavimų, kad jie kelionės metu nejudėtų“, – pataria pašnekovas.

Kitas žingsnis – susiplanuoti kelionę taip, kad į tam tikrą vietą atkeliavęs lagaminas galiausiai neiškeliautų atgal siuntėjui.

„Daiktai siuntų bendrovių atstovybėse nėra saugomi labai ilgai, todėl verta pasirūpinti, kad jį kažkas laiku pasiimtų – draugai ar artimieji. Jei siunčiama iškart į viešbutį, kuriame apsistojama, pravartu informuoti jo administraciją. Taip pat svarbu patikrinti, kokią informaciją teikia tos šalies, į kurią siunčiama, muitinė – tai svarbu, kad jūsų daiktai nesukeltų problemų pasienyje“, – teigia G. Bilevičius.

Pranešimą paskelbė: Rita Rauluševičiūtė, UAB „Gravitas Partners”

Komentarai