Planuojantiems poilsinę kelionę: kokią atostogų kryptį pasirinkti?

Tikriausiai sutiksite, kad kelionės – vienas didžiausių gyvenimo malonumų. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad skirtingi žmonės mėgsta ir skirtingus keliavimo būdus: vieniems aktualus aktyvus laisvalaikis, kiti mėgsta pažintines ekskursijas, o dar kiti… Jaučiasi pavargę nuo rutinos ir darbų, todėl svajoja apie komfortišką poilsį gerame kurorte.

Planuojate poilsines atostogas? Niekaip negalite išsirinkti kelionės krypties?BETA kelionių ekspertai jums sudarė populiariausių poilsinių kelionių krypčių sąrašą.

GRAIKIJOS SALOS

Ko gi tikitės iš poilsinės kelionės? Tikriausiai, gero viešbučio, puikių paplūdimių, šiltos jūros, saulės, skanaus maisto ir gero oro, tiesa? Visa tai Jums gali pasiūlyti Graikijos salos. Malonus jūrinis klimatas, vynuogėmis kvepiantis oras, alyvuogių giraitės, didingi kalnai, jaukūs miesteliai ir aukštas turizmo paslaugų lygis – Graikijoje galėsite mėgautis įsimintinomis atostogomis.

Niekaip negalite apsispręsti, kokią Graikijos salą pasirinkti savo atostogomis? Štai kelios rekomendacijos:

  • Kreta – tai didžiausia Graikijos sala, žavinti savo įvairiapusiškumu. Čia rasite tiek didelį gerų viešbučių pasirinkimą, tiek nuostabią gamtą, tiek žavius miestelius ir Antikos kultūros palikimą. Puikus pasirinkimas, jei savo atostogų metu norite tiek pasilepinti poilsiu paplūdimyje, tiek aplankyti gražius kampelius.
  • Rodas – už Kretą ši sala mažesnė, bet ne ką mažiau įdomi. Didelis gerų viešbučių pasirinkimas, puikūs paplūdimiai, vandens sporto gerbėjus džiuginančios bangos, Viduramžių palikimas, siauros senamiesčių gatvelės – patiks tiek norintiems ramaus poilsio, tiek planuojantiems aktyvesnį laisvalaikį.
  • Kosas – tai Graikijos sala, kuri dažnai vadinama plaukiojančių sodų sala. Kodėl? Ogi dėl augmenijos gausos. O kur dar jaukios įlankos, turkio spalvos jūra, judrūs miesteliai, aukšto lygio viešbučiai – puikus pasirinkimas poilsinėms atostogoms.
  • Tasas – nedidukė sala, idealiai tinkanti romantiškoms poilsinėms atostogoms. Žaluma, smaragdinė jūra, gražūs smėlio paplūdimiai, jaukūs viešbučiai – Taso sala sužavės tuos keliautojus, kurie nori pasilepinti kokybišku poilsiu.
  • Korfu – ši sala neretai įvardijama kaip viena gražiausių visoje Graikijoje. Neaukšti kalnai, žaliuojantys miškai, mažytės įlankos, smėlio paplūdimiai – Korfu tikrai sutverta kokybiškam poilsiui. Beje, šioje saloje daugėja ir viešbučių su savo SPA centrais. Galbūt būtent taip įsivaizduojate savo atostogas?

BULGARIJA

Ieškote pigios poilsinės kelionės? Jei taip, Bulgarija – puikus pasirinkimas. Klausiate, kuo ši šalis patraukli? Pirmiausia, dėl to, kad iš Lietuvos ji gana greitai pasiekiama. Vos 2,5 valandos lėktuvu ir Jūs jau vietoje! Antra, ši valstybė vis dar žavi savo patraukliomis kainomis. O trečia… Bulgarijos gamta tikrai nepaprasto grožio. Žydras Juodosios jūros vanduo, smėlio paplūdimiai, pušynai, didingi kalnai. Smagi atostogų nuotaika – garantuota. Tiesa, rekomenduojame atidžiai rinktis viešbutį ir, prieš rezervuojant, pasiskaityti atsiliepimus apie jį. Mat viešbučių Bulgarijoje yra labai įvairių: nuo gana prastų iki puikių. Tad prieš pirkdami kelionę, pasidarykite mini tyrimą. Arba pasitarkite su kelionių agentu.

TURKIJA

Na ir kaip gi be Turkijos, tiesa? Juk ši valstybė jau daugiau nei dešimtmetį karaliauja populiariausių poilsinių kelionių topuose. Dar niekada neatostogavote Turkijoje? O gal šiemet norite išbandyti kitą šios šalies kurortą? Jei taip, pateikiame trumpą atmintinę apie keliautojų labiausiai pamėgtus Turkijos kurortinius miestus ir miestelius:

  • Antalija – bene populiariausias lietuvaičių pasirinkimas. 5* viešbučių gausa, gausybė lankytinų vietų, žavingi smėlio paplūdimiai, aktyvus naktinis gyvenimas – šiame kurorte vietos sau atras tiek ramaus poilsio trokštančios šeimos, tiek nuotykių ieškantis jaunimas.
  • Kemeras – labai gražus ir jaukus kurortas, kurį iš vienos pusės supa krištolo skaidrumo jūra. O iš kitos – didingi kalnai. Didelis aukšto lygio viešbučių pasirinkimas, žavingi paplūdimiai, šurmuliuojančios gatvelės – puiki kryptis poilsinėms atostogoms.
  • Bodrumas – tai miestas, kuriame, sakoma, atsiskleidžia europietiškoji Turkijos pusė. Puikūs viešbučiai, atviruką primenantys paplūdimiai, restoranų ir kavinių gausa, pašėlęs naktinis gyvenimas – Bodrume nuobodžiauti tikrai nėra kada. Beje, būtent šiame Turkijos mieste įsikūręs rekordinis skaičius barų ir naktinių klubų viename kvadratiniame kilometre. Ne veltui šį kurortą dažniausiai renkasi tie keliautojai, kurie trokšta pramogų.
  • Marmaris – tai kurortas, kuris įvardijamas kaip viena iš labiausiai prestižinių vietų visoje Turkijoje. Nepaprasto grožio gamtos apsuptis, gera infrastruktūra, aukštos klasės viešbučiai – toks yra šis miestas. Jame gausu puikių kavinukių ir restoranų, galerijų ir muziejų. Beje, trokštantys pramogų čia taip pat nenuobodžiaus – Marmaris garsėja ir savo audringais vakarėliais.
Komentarai