Poilsis Jūrmaloje: lankytinos vietos, įdomios veiklos rudenį

Nors vasara jau baigiasi, su džiaugsmu galime pasitikti spalvingąjį rudenį. Net ir orams kiek atvėsus ir toliau galime mėgautis kelionėmis ne tik po Lietuvą, bet ir kaimynines šalis, pavyzdžiui, Latviją. Lietuvių ypač pamėgta Jūrmala – puikus kurortas ne tik kaitrių orų metu, bet ir rudenį, žiemą. Taigi, kodėl poilsis Jūrmaloje toks pamiltas ir, ką čia veikti?

Nuostabioji medinė architektūra

Jūrmala garsėja medine architektūra, todėl istorijos bei įdomios architektūros mylėtojai, bet kokiu sezonu gali čia pasivaikščioti. Dar įdomiau, jei tai darysite su gidu, kuris papasakos miesto istoriją bei įvairias detales apie jo įkūrimą.

XIX a. ir XX a. Jūrmaloje dauguma pastatų buvo statomi iš medienos, tad išties įdomu pamatyti, kaip laikui bėgant, medis ir toliau išliko toks, koks buvo kadaise. O kai kur, priešingai, keitėsi jo struktūros, kilo gaisrai, vyko rekonstrukcijos.

Menininkų namai

Jūrmalos gamta – neapsakomai graži. Ne veltui ji tapo ir kai kurių menininkų įkvėpimu. Tai – latvių poetai Janis Pliekšans ir Elzaa Rouzenberga. Jų namuose šiuo metu yra įrengti muziejai, kuriuose drąsiai galite vaikščioti, dairytis bei susipažinti su jų kūryba. Bilieto kaina suaugusiajam – 2 eurai.

Muziejus po atviru dangumi

Ragakapos gamtos parke įkurtas unikalus muziejus po atviru dangumi. Čia – XIX a. sodyba, ratinė su klėtimis, žuvų rūkykla, pirtis ir t. t. Ši vieta – lyg mažas žvejų kaimelis, nes visi daiktai čia atgabenti iš įvairių žvejų uostų, žvejybinių laivų.

Pažintiniai takai

Tame pačiame parke yra ir du pažintiniai takai: vienas jų veda per nuostabų pušyną, kuris leis jums kvėpuoti grynu oru bei klausytis pušų ošimo, o antrasis – pasipuošęs saugomais augalais, grybais, vabzdžiais. Ne veltui, visas šis parkas įtrauktas į NATURA 2000 saugomų vietovių tinklą.

Pramogų parkai

Čia pat įsikūręs ir „Dzintaru“ miško parkas, kuris puikiai tiks tiek ramaus poilsio, tiek aktyvios veiklos mėgėjams. O svarbiausia, kad čia – nuotykių parkas „Jūrmalos tarzanas“. Jis tinka ir vaikams, ir suaugusiems, ir net senjorams. Apsilankymas kliūčių trasoje 3-6 metų vaikams kainuoja 7 eurus, 6-9 metų – 10 eurų, iki 17 metų paaugliams – 15 eurų, o suaugusiems – 20 eurų.

Vandens pramogos

Galų gale, visais metų laikais veikia Lyvų vandens parkas. Nors vasara čia pliuškentis labai smagu, niekas nepasiginčys, jog tikras malonumas šiltai mirkti vandeny, kuomet kieme vėsu. Todėl ruduo – idealus metas apsilankymui vandens parke. Visos dienos apsilankymas suaugusiam kainuoja 36,50 eurų.

Na, o nenorintys nakvoti prie jūros, tai gali padaryti namelių nuoma prie ežero punktuose. Bene žinomiausi ežerai šalia Jūrmalos: Aklais, Slokas, Melnezers.

Komentarai