Praėjusiais metais Druskininkuose daugėjo santuokų

Druskininkų Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus pateikta praėjusių metų statistika rodo, kad 2021-asiais kurorte daugėjo santuokų  – jaunavedžiai iš visos Lietuvos ir toliau rinkosi savo santykius įteisinti Druskininkuose.

Iš 190-ies  sudarytų santuokų 72 poros atvyko iš kitų Lietuvos savivaldybių. Pernai Druskininkuose susituokė ir 12 mišrių porų t.y. vienas iš jaunavedžių buvo užsienio pilietis. Santuokos sudarytos su Jungtinės Karalystės, Graikijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos piliečiais.

Net 121 pora registravo santuoką savo pasirinktoje vietoje. 109 jaunavedžių poros pasirinko santuoką registruoti atnaujintame ir išpuoselėta aplinka garsėjančiame Druskininkų miesto muziejuje, kitos poros rinkosi santuoką įregistruoti gamtos apsuptyje, pvz Druskininkuose esančioje meilės salos atodangoje.

Pasak santuokas registruojančios specialistės J. Sinkevičienės, dažniausiai santuokas įregistruoti norima penktadieniais ir šeštadieniais, bet populiarėja ir kitos savaitės dienos – jaunavedžiams svarbu skaičiai, jų deriniai.

Daugiausiai santuokų buvo įregistruota liepos 24 dieną, dvi poros pasirinko išskirtinę – gruodžio 31 dienos –  datą.

2021 metais Druskininkų Teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje buvo sudaryti 176 gimimų įrašai.  Įregistruota 106 berniukai ir 70 mergaitės.

Druskininkuose praėjusiais metais populiariausias mergaitės vardas buvo Iglė. Taip pat populiarūs buvo Saulės,  Elzės, Austėjos, Ūlos, Vakarės vardai.

Populiariausias berniuko vardas – Kajus. Taip pat populiarūs buvo Ajaus, Augusto, Gusto, Nojaus, Antano, Martyno vardai.

Pasak J. Sinkevičienės, ankstesnės tendencijos, kad druskininkiečiai prisimena ir savo vaikams suteikia lietuviškus vardus, išlieka – vaikams suteikta Ainiaus, Giriaus, Motiejaus, Jono, Vytauto Jono, Kristijono, Pranciškaus, Ąžuolo, Onutės, Aldonos vardai.

„Pastebime, kad ryškėja dar viena tendencija – tėvai nori suteikti išskirtinius, retus vardus, tokius kaip Tajus, Faustas, Margiris, Elis, Neidas, Rėjus, Toras, Timas, Elina, Eiva, Matilda, Adelina, Elija, Ela, Žemyna, Aurėja, Neila, Adelaidė, Tinglita, Mėja, Lėja. Užsienyje gimusiems vaikams arba vaikams, kurių vienas iš tėvų – užsienio pilietis, buvo suteikti dvigubi vardai: Benjamin James Konstantinas, Oskar Robert, Charlie Ona Mathilde, Amelia May“ – sakė J. Sinkevičienė.

Pranešimą paskelbė: Diana Sinkevičiūtė, Druskininkų savivaldybės administracija
Praėjusiais metais Druskininkuose daugėjo santuokų

Komentarai