Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Praktiški patarimai kaip išrinkti žaislus vaikams

Auginant vaikus karts nuo karto reikia papildyti žaislų krepšį, todėl svarbu įsitikinti, jog žinote, kas yra tinkamas žaislų ir žaidimų pasirinkimas vaikams. Jie, be abejo, turėtų būti labai linksmi, bet svarbiausia – saugūs vaikams, kurie žais su jais. Čia yra 10 geriausių saugos patarimų, kuriuos turėtumėte prisiminti prieš pradėdami apsipirkimą https://zaidziam.lt/zaislai/zaislai-berniukams/   

Laikykitės amžiaus klasifikavimo ant žaislų pakuotės

Įsitikinkite, kad pasirinkote tai, kas tinka jūsų vaiko amžiui. Informacija apie amžių ant žaislų pakuočių nėra apie tai, koks protingas vaikas – tai saugos nurodymai, pagrįsti tam tikro amžiaus vaikų vystymosi gebėjimais ir specifinėmis žaislo ypatybėmis.

Pasirinkite žaislą, atitinkantį vaiko amžių ir pomėgius

Geras žaislas yra tinkamas vaiko amžiui ir interesams. Jei žaislas yra per daug pažengęs, vaikas nusivils nes jo nesupras, bus per sudėtinga žaisti ar naudotis. Tuo tarpu jei žaislas bus per paprastas, jam bus nuobodu ir po poros kartų žaislas bus numestas į kampą.

Venkite žaislų su mažomis detalėmis vaikams iki 3 metų. Žaislai berniukams, kuriuose yra mažų dalių, tinka vyresniems vaikams, tačiau 3 metų ir jaunesniems vaikams nėra tinkami. Mažieji mėgsta bandyti naujus daiktus dantimis, todėl maža detalė gali pakliūti į burną ir vaikas gali užspringti.  Žaislų, kuriuose yra mažų dalių, pakuotėse bus įspėjamoji etiketė ir jie bus atitinkamai klasifikuojami pagal amžių, todėl apsipirkdami atidžiai stebėkite. Namuose žaislus su mažomis dalimis būtinai laikykite atokiau nuo jaunesnių vaikų.

Pasirinkite pliušinius žaislus, kurie turi amžiui tinkamas savybes

Kalbant apie amžiaus nurodymą ant pakuotės, dažniausiai galvojama apie kietus žaislus. Tačiau tos pačios taisyklės galioja ir pliušiniams, minštims žaislams. Įsitikinkite, kad pliušiniuose žaisluose yra išsiuvinėtos ar gerai pritvirtintos žaislo akys ir nosys (ar kitos smulkios dalys) bei sutvirtintos siūlės, kad atlaikytų vyresnių vaikų intensyvų žaidimą.

Kartu su įranga pirkite ir apsaugines priemones

Dviračiai, triračiai, paspirtukai, riedlentės ir kita aktyvaus laisvalaikio įranga gali būti puiki dovana, kad vaikai būtų aktyvūs, tačiau nepamirškite kartu paduoti šalmą, kelio pagalvėles ir kitas apsaugines priemones. Nepamirškite atšvaitų!

Rinkitės žaislus, kuriuose yra garso reguliatorius

Žaislams taikomi garsą ribojantys saugos standartai, tačiau prieš perkant verta įsiklausyti į garsus skleidžiančius žaislus, kad įsitikintumėte, jog jie tinka jūsų vaikui. Priimtinas garso lygis dažnai priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų, todėl ieškokite žaislų su garso reguliavimu, kad pritaikytumėte garsą savo šeimos aplinkai.

Atidarydami pakuotę prisiminkite saugumą

Prieš atiduodami kūdikiui ar mažam vaikui, išimkite ir išmeskite visas žaislo pakuotes – plastikinius maišelius, popierių su sąvaržėlėmis ar smeigtukais.  Geriausia, jog išpakuotumėte saugioje aplinkoje, ten kur matytumėte jei nukristų kokia pakuotės dalis – taip lengviau surinkti šiukšles ir vaikai jomis nežais (tai nesaugu). Žinoma, prieš išmetant pakuotes, atidžiai perskaitykite visą informaciją ant pakuotės.

Apsipirkite ten, kur pateikiama visa informacija

Žaislų parduotuvių darbuotojai paprastai žino apie amžiui tinkamus žaislus. Kai perkate internetu, patikimi mažmenininkai tikriausiai turės šią informaciją produkto aprašyme ar kitoje svetainės vietoje. Jei kyla klausimų, visuomet kreipkitės ir gaukite norimą informaciją – pardavėjas turi ją pateikti.

Komentarai