Prasideda Baltijos jūros regiono turizmo forumas

Lapkričio 10 d. prasideda 13-asis Baltijos jūros regiono turizmo forumas (BJTF), kuris yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai renginių. Keturias dienas vyksiančiame forume bus aptarta esama turizmo padėtis Baltijos jūros regione, galimi veiksmai ir iniciatyvos įveikiant nenumatytus iššūkius, darniojo, išmaniojo bei vietinio turizmo svarba ir kitos temos.

Viena forumo diena skirta aukštojo lygio sutikimui, kuriame bus diskutuojama apie numatomas priemones turizmo atsigavimui ir sektoriaus ateitį. Forumo metu taip pat vyks pirmieji Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuoti  Baltijos jūros regiono šalių darniojo turizmo konkurso apdovanojimai.

„COVID-19 pakirstas turizmo sektorius susiduria su nenumatytais iššūkiais, todėl labai svarbu aptarti  aktualiausius šiandienos klausimus, susijusius su pandemija. Jaučiamės atsakingi už mūsų regiono ir visos Europos ateitį, todėl skatiname skaitmenizuoti turizmo sritį, diegti inovacijas, kurti išskirtinius turizmo pasiūlymus bei tarpusavyje dalintis geriausiomis patirtimis. Lietuva, kaip ir kitos šalys, ėmėsi įvairių priemonių turizmo sektoriaus likvidumui užtikrinti ir jo atsigavimui skatinti. Šias metais tam skirta beveik 50 mln. eurų. Dar tokia pati suma turizmui numatyta ateinantiems metams Ateities ekonomikos DNR plane. Tikiu, kad šis forumas sustiprins Baltijos jūros regiono šalių tarpusavio ryšius, padės glaudžiau bendradarbiauti ir svariai prisidės prie  saugumo, stabilumo ir klestėjimo išsaugojimo regione ir visoje Europoje“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Pirmą kartą nuotoliniu būdu surengtame Baltijos jūros regiono turizmo forume dalyvauja per 200 regiono turizmo visuomenės atstovų iš 11 valstybių.

Forume diskutuos ir pranešimus skaitys Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos, Europos Komisijos, Europos kelionių komisijos bei Baltijos jūros valstybių tarybos vadovai.

Tarp pagrindinių forumo diskusijų temų ir pranešimų: COVID-19 poveikis regiono turizmo sektoriui, naujų turizmo krypčių ir tendencijų atsiradimas, nauji šios srities verslo modeliai, skaitmeninimo ir inovacijų turizmo srityje bei išmaniojo turizmo tendencijos. Taip pat numatoma aptarti jaunos kartos keliavimo būdus ir poreikius bei kitas temas.

Pasaulinė turizmo rinka yra viena labiausiai nukentėjusių vartotojų prekių ir paslaugų rinkų nuo COVID-19 pandemijos. Numatoma, kad tarptautinių kelionių skaičius šiais metais sumažės 60%, o dėl įsigaliojusių naujų apribojimų kritimas gali būti ir dar didesnis.

Baltijos jūros valstybių taryba yra tarpvalstybinis regioninis politinis forumas, kurio pagrindinis tikslas – skatinti integracinius procesus ir užmegzti glaudesnius ryšius regione. Šiandien tarybos veikla aprėpia visas tarpvyriausybinio bendradarbiavimo Baltijos jūros regione sritis, išskyrus karinę gynybą. Tarybai priklauso vienuolika šalių: Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rusija, Suomija, Švedija ir Vokietija. Lietuva iki kitų metų vidurio pirmininkauja Baltijos jūros valstybių tarybai. Šis forumas yra vienas pirmininkavimo valstybių tarybai renginių, o turizmas paskelbtas pirmininkavimo prioritetu.

Išsami forumo programa ir daugiau informacijos pateikiama: https://bstc.eu/bstf/13th-bstf.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai