Saugios kelionės naujoje realybėje: startuoja COVID-19 testavimo paslaugos šalia Kauno oro uosto

Kovo 29 dieną pradedamos teikti COVID-19 testavimo paslaugos šalia Kauno oro uosto. Dar kovo pradžioje tokios paslaugos keliautojams buvo pradėtos teikti greta Vilniaus oro uosto, o šiandien atlikti pirmieji testai keliaujantiems per Kauno oro uostą. Mokamas testavimo paslaugas teikia laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.

Kaune rekomendacijos išlieka analogiškos kaip ir Vilniaus oro uoste – norint atlikti testą būtent oro uoste reikėtų dar prieš atvykstant arba išvykstant lėktuvu atlikti registraciją svetainėje www.rezus.lt (galima registruotis ir nurodytu telefonu), būti prie testavimo punkto likus bent 5 minutėms iki paskirto vizito laiko, paruošti asmens dokumentą. 

Kauno oro uoste testavimo mobilūs statiniai įrengti visai greta keleivių terminalo, aiškiai pažymėtoje ir matomoje vietoje.

„Žinome, kad saugios kelionės lėktuvais prasidėjusiame vasaros sezone vyks dar aktyviau, palaipsniui augs keleivių srautas, todėl norime suteikti geresnes sąlygas keleiviams testuotis. Nuo balandžio 1 dienos nebeskaičiuosime mokesčio už testo sertifikato išdavimą, taip pat suvienodinsime kainas visoje Lietuvoje, kad keliaujantys galėtų bet kuriame mūsų laboratorijos procedūrų kabinete priduoti mėginį ir jei šalis reikalauja originalo – tiesiog pasiimti patvirtintą sertifikatą greta oro uosto. Kaina už PGR tyrimo paėmimą ir atsakymo su sertifikatu išdavimą iki šio rudens bus 75 eurai“, – sako „Rezus.lt“ direktorė, diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijos prezidentė Daiva Kazlauskienė.

Lietuvos oro uostai primena, kad taikant papildomų dokumentų ir sveikatos pažymų patikros tvarkas prieš skrydį, procesai oro uostuose gali trukti ilgau nei prieš pandemiją. Keleiviai prašomi įsivertinti laiko testui atlikti bei rezultatui gauti poreikį ir atitinkamai pridėti planuojamą tyrimo trukmę prie įprastų rekomendacijų dėl atvykimo laiko. Rekomenduojama į oro uostą atvykti likus daugiau nei 2 valandoms iki skrydžio.

Taip pat visiems keleiviams rekomenduojama pasidomėti naujausiais šalių reikalavimais atvykstantiems. Patariama patikrinti oficialių kitos šalies institucijų informacijos šaltinius, jei yra poreikis – pasikalbėti su oro bendrovės, iš kurios pirktas bilietas, atstovais.

Lietuvos oro uostai taip pat yra parengę ir nuolat atnaujiną bendrą informacinį polapį keliautojams apie esamas bei planuojamas kryptis, taip pat apie galiojančius reikalavimus su nuorodomis į šaltinius: https://www.kaunas-airport.lt/kryptys-is-lietuvos-oro-uostu

Apie Lietuvos oro uostus  

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2020 metais Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mlnkeleivių ir 30 tūkst. skrydžių. 

Daugiau naujienų apie Lietuvos oro uostus rasite adresu: https://www.ltou.lt/lt/ziniasklaidai  

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum”
Saugios kelionės naujoje realybėje: startuoja COVID-19 testavimo paslaugos šalia Kauno oro uosto

Komentarai