Savaitgalį Vilniuje – prancūziška muzika, teatras ir bilietai į Paryžių

Šį savaitgalį Vilniuje vyksiančių „Prancūziškų atostogų“ metu vilniečių ir miesto svečių lauks ypač daug renginių – nuo penktadienio ryto čia skambės prancūziška muzika, bus galima leistis į gastronominę kelionę, išmokti žaisti petankę, ragauti šios šalies maisto, atrasti kitų prancūziškos kultūros perlų ir netgi laimėti lėktuvo bilietus į tikrą Prancūziją.

Ištvermingiausi keliaus į Paryžių

Prancūzijos pasiilgusieji šį savaitgalį galės ne tik mėgautis šios šalies kultūra Vilniuje, bet ir laimėti bilietus į tikrąją Prancūziją. Tereikės priimti Lietuvos oro uostų mestą skrydžio aplink pasaulį iššūkį – pakeisti karantino metu įprastą sofą į lėktuvo kėdę”. Varžybos lėktuvo kėdėse startuos penktadienį 16 val. Sporto aikštyne prie Baltojo tilto. Jos truks tiek, kiek trunka kelionė lėktuvu aplink pasaulį – 45 valandas. Ištvermingiausias laimės bilietus į Paryžių, o iššūkis bus transliuojamas gyvai Vilniaus oro uosto feisbuko paskyroje.

Nuo romantikos iki siautulingų vakarėlių

Prancūzija neįsivaizduojama be muzikos, tad visą savaitgalį Vilniuje skambės tiek tradiciniai kūriniai, tiek modernios prancūzų melodijos. Jau penktadienio rytą prancūziškos melodijos suskambės Vilniaus Halės turguje, kur vakare veiksmas įsisiūbuos iki tikro šėlsmo – bus surengtas vakarėlis ant stogo su didžėjumi ir kokteiliais. Ieškantys muzikos, skanaus maisto ir pramogų taip pat bus kviečiami apsilankyti Lukiškių aikštėje, kuri penktadienio ir šeštadienio vakarais pavirs su didžėjais, maisto furgonais, siūlančiais prancūzišką maistą, ir, be abejo, smėlėtu paplūdimiu.

Prie “Prancūziškų atostogų” savaitgalio programos prisideda ir Vilniuje gyvenantys prancūzai. Viena iš jų, 11 metų Lietuvos sostinėje gyvenanti dainininkė Clotilde Solange Rigaud, penktadienį 18 val surengs prancūziškų dainų koncertą K. Sirvydo skvere. Dainininkė pripažįsta, kad gyvendama Vilniuje miestą pamilo visa širdimi ir čia jaučiasi kaip namie: „Vilnius man labai patinka dėl kultūros, gamtos, čia gera gyventi. Koncertuodama įsitikinau, kad lietuviams patinka prancūziška kultūra, muzika, todėl šiam koncertui su džiaugsmu atrinkau savo mėgstamas tiek žinomas, tiek nežinomas klasikos, šiuolaikines, džiazo dainas“.

Vėliau penktadienio vakarą auksinis Evelinos Sašenko balsas klausytojus iš K. Sirvydo skvero nukels į spalvingąjį Monmartrą, kur kadaise paryžiečiai klausydavosi Edith Piaf.

K. Sirvydo skvere šeštadienį 17 val aktorius Andrius Bialobževskis skaitys prancūzišką poeziją, o nuo 19 val vyks režisierės, aktorės Birutės Mar poezijos vakaras-koncertas „Po Paryžiaus dangumi“.

Išmokys žaisti nacionalinį prancūzų žaidimą

Prancūzija ir jos parkai neįsivaizduojami be petankės – nacionalinio šios šalies žaidimo, sparčiai populiarėjančio ir kitose Europos šalyse. Petankę žaidžia tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės, jau daug metų rengiami turnyrai su tūkstančiais žaidėjų, žiūrovų pilnomis tribūnomis, televizijos transliacijomis. Petankės Vilniuje mokys Lietuvos šios sporto šakos entuziastai – pamokos sekmadienį 14 val prasidės Bernardinų sode.

„Lietuvoje petankė dar nėra taip išpopuliarėjusi kaip Vakarų Europoje. Skaičiuojama, kad mūsų žemyne yra beveik 9 tūkst. petankės klubų ir virš 400 tūkst. Žaidėjų, petankę propaguojančių kaip sportą, dar bent dešimt kartų tiek žaidžia mėgėjiškai“, – teigia Lietuvos petankės asociacijos prezidentas Mindaugas Matulionis.

Pasak jo, nors iš pažiūros petankė atrodo paprastas žaidimas, jame yra daug strategijos, technikos, psichologijos niuansų ir, žinoma, azarto – tik pats išbandęs gali atrasti šio sporto žavesį. „Mes norime supažindinti kuo daugiau lietuvių su šiuo žaidimu ir keisti požiūrį, esą tai tik vyresnio amžiaus žmonių užsiėmimas. Petankė – rimtas sportas, buriantis gausią bendruomenę, norint nugalėti, kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, turi daug treniruotis“, – teigia M. Matulionis.
Petankė yra komandinis žaidimas su metaliniais rutuliais, kurio esmė – mesti metalinį rutulį kuo arčiau medinio, vadinamo kašanetu. Komandą sudaro trys žaidėjai. Šiame žaidime derinami žmogaus fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Petankę 1907 m. sukūrė prancūzas Jules Lenoir Boulodrome, patobulinęs iki tol populiarų kamuolių žaidimą boule lyonnaise.

Po Vilnių – Napoleono laikmečio takais

Visą savaitgalį mieste vyks ekskursijos, atskleisiančios prancūzišką Vilniaus veidą. Gidai pasakos apie Napoleono žygius menančias Vilniaus vietas, atskleis kitų mieste viešėjusių prancūzų – muzikantų, didikų ir kitų – nuotykius. Kai kurių ekskursijų metu skambės muzika ir bus galima degustuoti prancūziškų delikatesų.

Visą „Prancūziškų atostogų“ programą galima rasti tinklalapyje www.atostogosvilniuje.lt. Ten taip pat bus galima rasti informaciją apie nuolaidas ir specialius pasiūlymus, o jais pasinaudoti bus galima su specialiu promo kodu „PrancūzijaVilniuje”.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė
Savaitgalį Vilniuje – prancūziška muzika, teatras ir bilietai į Paryžių

Komentarai