Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Seimas leido lengviau įkvėpti turizmo sektoriui“

2020 m. gegužės 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Ketvirtadienį Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos iniciatyvai kelionių organizatoriams suteikti galimybę grąžinti už kelionę prarastus pinigus per 90 dienų laikotarpį nuo keliavimo draudimo pabaigos.

„Džiaugiuosi, kad Seimas rado sutarimą ir pritarė prailgintam pinigų grąžinimo terminui dėl neįvykusios turistinės kelionės, kai ji negali įvykti dėl šalyje įvestų apribojimų. Prailgintas terminas turistinių kelionių organizatoriams padės išsaugoti darbo vietas ir išvengti bankrotų ar nemokumo atvejų“, – teigia pakeitimų iniciatorius Simonas Gentvilas.

Priimtame įstatyme nurodyta, kad jeigu esant karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, ekstremaliosios situacijos ar ekstremaliojo įvykio atveju arba kai Lietuvos Respublikos piliečiams uždraudžiama išvykti iš Lietuvos Respublikos, arba kitų valstybių piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ir dėl to kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tampa neįmanomas, turistas ir kelionių organizatorius nesusitaria dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo, kelionių organizatorius ne vėliau kaip per 90 dienų nuo dienos, kai nelieka prieš tai numatytų apribojimų, kurio pagrindu kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tapo neįmanomas, grąžina visus turisto arba jo vardu sumokėtus pinigus už organizuotą turistinę kelionę.

„Kitose šalyse šis terminas, atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, jau yra pratęstas: pavyzdžiui, Ispanijoje – iki 2 mėnesių, Maltoje – iki 6 mėnesių. Apskritai 23 iš 27 Europos šalių atidėjo grąžinimus nuo 6 iki 18 mėnesių. Tai daroma suvokiant, kad net ir pasibaigus karantinui ir pandemijos protrūkiui konkrečioje šalyje, jis nebūtinai bus pasibaigęs kitose, tad kelionių rinkos atsigavimas gali labai užsitęsti. Taip pat atgauti pinigus iš trečiųjų šalių gali užtrukti iki kelių mėnesių, todėl iš pradžių numatytas 14 dienų terminas šioje neįprastoje situacijoje buvo per trumpas ir galėjo sukelti įmonių bankrotus. Džiaugiuosi, kad terminas buvo pratęstas iki 90 dienų laikotarpio ir šių bankrotų bus galima išvengti“, – aiškino liberalas Simonas Gentvilas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Komentarai