Susitikime su Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovais aptarta galimybė kurti dar vieną pagalbos priemonę turizmo sektoriui

Trečiadienį ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius priėmė Prekybos, pramonės ir amatų rūmų apskričių vadovus, su kuriais aptarė verslui aktualius klausimus, tarp jų –  situaciją turizmo sektoriuje dėl Covid-19 pandemijos, besibaigiančias priemones verslui – dalinį nuomos mokesčio ir paskolų palūkanų kompensavimą. Ekonomikos ir inovacijų ministro nuomone, tarp jau numatytų priemonių, kaip padėti turizmo sektoriui, galima svarstyti dar vieną, kuri itin aktuali didžiųjų miestų viešbučiams – turistų stokojantiems konferencinio verslo viešbučiams kompensuoti komunalinius mokesčius. 

„Apgailestaujame, kad pandemija stipriai paveikė turizmo sektorių, ministerija siekia visais įmanomais būdais padėti, kurdama pagalbos priemones, orientuotas būtent į nuostolius skaičiuojantį turizmo sektorių. Viena iš paskutinių pasiteisinusių priemonių – atostogos medikams. Šios priemonės galutiniai naudos gavėjai ne tik poilsiu pasinaudoję medicinos darbuotojai, bet viešbučiai, SPA centrai, sodybos ar kitas turizmo paslaugas teikiančios įstaigos. Panašiu principu ruošiamės kitai priemonei – atostogoms pedagogams, kurios idėjai pritarta Vyriausybėje, ir kuri dar tik bus rengiama. Tačiau suprasdami, kad sunkumų patiria ir didžiųjų miestų viešbučiai, orientuoti į konferencinį turizmą, ieškosime galimybių, kaip kompensuoti komunalinius mokesčius, kad tokio tipo apgyvendinimo įstaigos šaltuoju periodu, kai sąskaitos išauga, galėtų išgyventi“, – teigia ministras R. Sinkevičius. 

Viceministrei Vitalijai Jankauskaitei-Milčiuvienei, atsakingai už turizmo sektorių, pavesta šį klausimą išdiskutuoti Turizmo verslo krizės valdymo grupėje. Būtina atlikti analizę, koks būtų lėšų poreikis, ir kaip turėtų veikti priemonė, kad pagalbą gautų tos apgyvendinimo įstaigos, kurios neturi galimybių pasinaudoti kitomis priemonėmis. 

Susitikimo metu iškeltas klausimas ir dėl besibaigiančių paskolų palūkanų „atostogų“ verslui. Ministro R. Sinkevičiaus sprendimu, spalio pradžioje bus organizuojamas susitikimas su verslo asociacijomis ir finansų sektoriaus atstovais dėl artimiausios ateities perspektyvų. 

Susitikime taip pat dalyvavo ekonomikos ir inovacijų viceministrai Jekaterina Rojaka bei Marius Skuodis, ministro patarėjai bei PPAR Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio atstovai. 

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai