Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Pastaraisiais metais sveikatingumo turizmas sparčiai išpopuliarėjo. Tam įtakos turi tai, jog vis daugiau žmonių praktikuoja sveiką gyvenseną – rūpinasi sveika mityba, siekia geros miego kokybės, stengiasi daugiau judėti, o tuo pačiu renkasi ir sveikesnes atostogas. Ekspertai rekomenduoja atostogauti bent du kartus per metus, tačiau ką rinktis, norint, jog atostogos būtų ne tik turiningos, bet ir naudingos sveikatai?

Šiandien keliautojų įpročius formuoja darbe patiriamas stresas, nuovargis ir greitas gyvenimo tempas. Todėl vykstant atostogų svarbu ne tik daug pakeliauti ar pamatyti, bet ir gerai pailsėti, atgauti jėgas bei pasisemti motyvacijos tolesniems darbams.

Šį savaitgalį vyksiančioje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ lankytojai bus kviečiami skubėti lėtai, o didžiausią dėmesį parodos dalyviai skirs sveikatos turizmui.

Pasauliniai tyrimai rodo, kad per metus reikėtų leistis į bent dvi ilgesnes 7–14 dienų keliones. Dvejojantiems, kokio tipo keliones pasirinkti, kelionių organizatorius „Novaturas“ išskiria du poilsiavimo būdus, kurie padės atgauti jėgas ir gerai pailsėti.

Ir kūnui, ir sielai

Pats greičiausias ir paprasčiausias būdas  sumažinti stresą, palengvinti pavargusius ir sustingusius raumenis bei mėgautis viso kūno atsipalaidavimu – rinktis SPA poilsį.

„Antalijoje didžioji dalis aukštos kategorijos viešbučių turi didelius ir prabangius SPA centrus. Nuo Turkijos kurprtų neatsilieka ir Tunisas, kuris ypač garsėja jūros terapijos ir sveikatingumo centrais, įrengtais viešbučiuose arba netoli jų. Talasoterapija Tunise turi senas tradicijas. Ši natūralaus jūros vandens atpalaiduojamu poveikiu pasižyminti terapija padeda atsikratyti streso, padeda malšinti sąnarių skausmus, gerina kraujo apytaką. O svarbiausia, kad pasirinkus atostogas šiose kryptyse, poilsiautojų lauks ne tik ramus laikas, įvairiausios sveikatinimo ir grožio procedūros, bet ir nuostabus oras ir šilta jūra. Rekomenduojame bent savaitę skirti tokio pobūdžio atostogoms, kad pajustumėte visapusišką atsipalaidavimą“, – teigia Birutė Čepanskienė, „Novaturo“ komercijos vadovė.

SPA procedūros žmogaus organizmui svarbios ne tik dėl to, jog gali sumažinti stresą. Jos taip pat padeda sureguliuoti miego režimą, sumažina kūno skausmus, gerina kraujotaką ir padeda atjauninti odą.

Tolimas pabėgimas

Vienas iš būdų atsitraukti nuo kasdienės rutinos ir pailsėti nuo darbų – pabėgimas į egzotines šalis. Kitoks gyvenimo ritmas padės užsimiršti nuo namuose paliktos įtampos ir pagyventi kitu tempu.

„Turbūt viena populiariausių „pabėgimo krypčių“ išlieka Tailandas. Į jas bėga ir tie, kurie nori pasislėpti nuo rutinos, ir tie, kuriems pabodo lietuviška žiema. Geras oras, egzotiški vaizdai ir gausi šviežių vaisių pasiūla – puiki vitaminų dozė, kuri leis visokeriopai atgauti jėgas. Tailandas taip pat garsėja jogos ir meditacijos stovyklomis, kurios padeda praskaidrinti mintis ir išvalyti protą“, – sako B. Čepanskienė.

Egzotikos, ir SPA malonumų trokštantys keliautojai taip pat gali drąsiai rinktis Balį, neretai pavadinamą dvasingiausia sala pasaulyje. Jame taip pat gausu jogos ir meditacijos stovyklų, kuriose galima mėgautis dvasinėmis atostogomis, padėsiančiomis pailsėti ir kūnui, ir sielai. Balyje tikrai paprasta pasimėgauti masažu, jų čia netrūksta kiekviename kurorte. 

Norintiems suderinti dvasinius malonumus ir prabangų poilsį, kelionių organizatoriai rekomenduoja rinktis atostogas tikrame rojaus kampelyje – Seišeliuose. Tai –  puiki kryptis norintiems pabėgti nuo darganoto oro ir pasidžiaugti egzotišku poilsiu žiemą.

Aktyvus poilsis kalnuose

Ilsėtis galima ir aktyviai, to įrodymas – slidinėjimo atostogos Italijos Bormio kurorte. Bormio miestas garsėja ne tik puikiu klimatu žiemos pramogoms, bet ir SPA malonumais.

Šiaurinėje Italijos dalyje esančiame Alta Valtelina regione vienas populiariausių traukos taškų – terminio vandens vonios, kuriomis poilsiautojai mėgaujasi jau daugelį metų. Tai viena geriausių veido odos, o taip pat ir kūno priežiūros priemonių. Terminio vandens vonias galima lengvai aplankyti atvykti ir iš atokiau nuo Bormio esančių kurortų. 

Aktyvus poilsis Italijos Alpėse ne tik atitrauks mintis, mėgaujantis puikiomis slidinėjimo trasomis, bet ir užtikrins ramų poilsį, su odai naudingomis procedūromis.

Poilsiauti siūlo palankiomis kainomis

Kaip ir kiekvienais metais, šį savaitgalį „Adventur“ parodos lankytojų lauks kelionių organizatoriaus „Novaturas“ specialūs pasiūlymai, kurie palengvins atostogų planavimą ir leis sutaupyti.

„Daugelis keliautojų jau žino apie specialiai šiai parodai rengiamą „Keliautojo pasą“, kuriame bus per 200 ypatingų „Novaturo“ pasiūlymų tiek poilsio, tiek pažintinėms kelionėms. Pastarieji bus net iki 20 proc. pigesni, o poilsinių kelionių asortimente bus galima rasti ir dar geresnių pasiūlymų, kurie galios tik parodos metu. Svarbiausia, kad tiems, kuriems sunku išsirinkti ir susiplanuoti savo atostogas, mūsų ekspertai parodoje konsultuos ir suteiks visą reikiamą informaciją apie kelionių subtilybes, kryptis, viešbučius, pramogas ar ekskursijas“, – sako B. Čepanskienė.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”
Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Komentarai