Turistams – dar daugiau informacijos apie Baltijos šalių pilis ir dvarus

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, kurio teritoriją puošia Aukštosios Fredos dvaro sodybos ansamblis, vyko jungtinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos posėdis kartu su analogiškų Latvijos ir Estijos asociacijų atstovais. Susitikime trijų šalių atstovai sprendė klausimus, kurie padėtų Baltijos šalių turistams gauti dar daugiau aktualios informacijos apie lankytinus objektus – pilis ir dvarus.

„Asociacijų bendradarbiavimas prasidėjo prieš kelerius metus. Pernai surengėme tarptautinį projektą „Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus – švęskime kartu!“ Šis projektas buvo dedikuotas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiams, Europos kultūros paveldo metams“, – sakė Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas. Projekto metu buvo pristatyti objektai, į kuriuos kviesti turistai – buvo skatinama pažinti kultūros lobyną, keliauti po daugiau kaip 130 istorinių Baltijos šalių pilių ir dvarų ir keliautojų kortelėse rinkti simbolinius „raktus“ (lipdukus arba antspaudus).

Anot prezidento, kasmet projektai nevyksta, tačiau dabar – pats metas kalbėti apie būsimus žingsnius: po kelerių metų vėl būtų galima keliautojams pasiūlyti panašių projektų. Taigi Aukštosios Fredos dvare vykusio susitikimo metu aptarta tolesnė bendra veikla, buvo pasirašyta nauja bendradarbiavimo sutartis, kuri toliau populiarins Baltijos šalių dvarus. Numatyta ir techniškai, ir turinio prasme tobulinti svetainę www.visitbalticmanors.com: sudaryti galimybes pildyti pilių ir dvarų sąrašą, siekti patogesnio naudojimo mobiliuosiuose įrenginiuose.

Kaip Aukštosios Fredos dvare vykusiame susitikime pasakojo Latvijos pilių ir dvarų asociacijos prezidentė Emerita Grudze, svarbu užtikrinti interneto projekto www.visitbalticmanors.com tęstinumą. „Šis tinklapis turi būti puoselėjamas, jame turistai galėtų rasti svarbiausią aktualią informaciją apie trijų šalių pilis ir dvarus anglų, vokiečių ir rusų kalbomis“, – sakė E. Grudze. Anot G. Karoso, istoriniame kontekste dvarai turėjo labai svarbią rolę, tačiau ne mažiau jie yra svarbūs ir šiandien: čia vyksta kultūrinė veikla, architektūriniai ansambliai reprezentuoja šalį. Todėl svarbu tinkamai juos pristatyti, patraukliai atskleisti juos reprezentuojančias detales.

Po posėdžio neseniai restauruotoje Aukštosios Fredos dvaro oficinoje svečiams buvo surengta ekskursija ir kitose dvaro erdvėse, apžiūrėta restauruojama puošniausia dvaro erdvė rotonda, kuri duris vers įvairiems kultūros renginiams. Vėliau susitikimo dalyviai apžiūrėjo įvairiaspalviais žiedais pasipuošusį Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą ir vyko į ekskursiją Raudondvario pilyje.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija vienija daugiau kaip 60 narių, Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociacija – daugiau kaip 100, Estijos dvarų asociacija apie 50 ir Estijos dvarų mokyklų asociacija apie 40 narių.  Šių asociacijų bendradarbiavimas suteikia galimybę keliautojams pamatyti trijų Baltijos šalių paveldo įvairovę. Pagal tarp asociacijų ankščiau pasirašytą memorandumą, kasmet keičiasi šių asociacijų bendradarbiavimo pirmininkavimas. Šiais metais pirmininkauja Lietuvos pilių ir dvarų asociacija.

Pranešimą paskelbė: Indrė Sekevičienė, VDU Kauno botanikos sodas

Komentarai