Turizmo atstovus ragina nedelsti: skiriamas 750 tūkst. Eur finansavimas turizmo paslaugų ir produktų inovacijoms

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia priemonės „Turizmo paslaugų ir produktų inovacijos“ kvietimą. Šia priemone siekiama iš dalies kompensuoti pandemijos sukeltus nuostolius, jei jie buvo patirti diegiant turizmo paslaugų ir produktų inovacijas, skirtas turizmo paslaugoms Lietuvos Respublikos teritorijoje plėtoti. Planuojama, kad bendra finansavimo suma sieks 750 000 Eur.

Paraiškas finansavimui gauti gali labai mažos, mažos ar vidutinės įmonės, taip pat šiais metais pristatyta naujiena – paraiškas teikti gali ir fiziniai asmenys (turizmo gidai). Finansavimas skiriamas vykdyti tokioms veikloms kaip naujų interaktyvių turizmo paslaugų ir produktų kūrimui ir jų pateikimui internete, reklamos internete kūrimui ir sklaidai, rinkodaros priemonių įgyvendinimui, filmavimo, montavimo, įgarsinimo, programavimo paslaugų, apimančių naujų interaktyvių pažintinių maršrutų, naujų virtualių ekskursijų, audiogidų, skaitmeninių individualizuotų kelionių paketų kūrimą. Vieno projekto vertė gali siekti iki 20 tūkst. eurų.

MITA vadovė Birutė Bukauskaitė turizmo įmones ir gidus, planuojančius teikti paraiškas, ragina nedelsti: „Priemonės kvietimas – vienas laukiamiausių šiais metais. Žinome kaip svarbu verslams, ypač turizmui, atsigauti po pandemijos sukeltų padarinių, tad tikimės bent iš dalies kompensuoti patirtus nuostolius ir padėti turizmo paslaugas teikiančioms įmonėms ir fiziniams asmenims persiorientuoti bei savo klientams pasiūlyti inovatyvius turizmo įrankius.“

Kvietimas teikti paraiškas. Paraiškas įmonės teikti galės iki spalio 15 d. 23:59 val.

Daugiau informacijos apie priemonę.

Tai – ne pirmasis MITA kvietimas, sudarantis galimybes turizmo sektoriui prisitaikyti prie pandemijos sukeltų padarinių kuriant inovatyvius produktus ir paslaugas. Praėjusiais metais MITA administravo priemonę „Turizmo inovacijos“, jos metu buvo gautos net 325 paraiškos ir 262 įmonėms suteiktas finansavimas. Bendra finansavimo suma siekė 6,709 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Komentarai