Valentino dienos kelionės kitu kampu: ne tik romantiškas pabėgimas, bet ir laikas su artimu ar savimi

Artėjanti vasario 14 diena paprastai įkvepia kažkuo nustebinti antrąją pusę, tačiau į šią šventę galima pažvelgti ir visai kitu kampu. Pandemijos laikotarpiu kaip niekada aktualus tapo vienatvės klausimas, o Valentino dienos komercializavimas dažniau gali kelti nerimą, nei džiaugsmą. Tad kelionių organizatorius „Novaturas“ siūlo romantikos temai skirti visą vasario mėnesį ir švęsti meilę keliaujant: ne tik tradiciškai su antrąja puse, bet ir su bičiuliais, šeimos nariais ar rinktis solo keliones ir jose susirasti naujų draugų. Jau dabar galima sau ar artimam žmogui padovanoti kelionę į iš populiariausių žiemos krypčių arba suplanuoti būsimą kelionę į egzotines šalis.

Dviems: romantiška pertrauka nuo kasdienybės

Kviesdamas aktyvuoti savo „Atostogeną“ – natūralų poreikį pailsėti ir atostogauti – didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ vasarį atostogas kviečia paskirti romantikai bei meilei. Visų pirma, šis laikotarpis tampa puikia proga priminti artimam žmogui apie savo jausmus bei jiems įkvėpti naujos gyvybės. Norintys savo antrąją pusę nustebinti padovanodami kelionę, gali įsigyti specialų dovanų kuponą ir suplanuoti įspūdžių kupiną išvyką į tolimąsias kryptis – Tailandą, Kubą, Mauricijų ar Zanzibarą. Užburianti šių šalių gamta, puikus oras ir naujos patirtys leis įsimylėjėliams dar geriau pažinti vienas kitą. Pajausti prabangos įkvėpimą poros gali nuolat besikeičiančiame didžiausiame Jungtinių Arabų Emyratų mieste Dubajuje. 

Tailandas. Poros, norinčios egzotiškų potyrių ir kitokios kultūros pažinimo, gali dar vasario mėnesį traukti į Tailandą. Čia keliautojai itin pamėgo didžiausią šalies salą Puketą, kuri labiausiai didžiuojasi savo nuostabaus grožio pakrante – joje galima rasti ir smėlėtų, ir uolėtų paplūdimių. Nuolatos šviečianti saulė, karštis ir drėgmė kviečia ilsėtis prie vandens, ragauti šviežią kokosų vandenį, išbandyti visus viešbučių infrastruktūros siūlomus patogumus. Tačiau Pukete ne ką mažiau kultūrinių objektų: budistinės šventyklos, kiniškos pagodos, musulmonų mečetės byloja spalvingą daugiakultūrę vietovės praeitį. 

Kuba. Karibų karštis, salsos ritmai, sodrus cigarų kvapas ir vietinių šiluma – tokia atmosfera įsimylėjėlius pasitinka lankantis Kuboje. Jos sostinė Havana nuo seno laikoma vienu romantiškiausių pasaulio miestų. Tiek kubiečiai, tiek užsieniečiai yra pakerėti šio miesto ir žmonių grožio, žavesio ir romantikos, tad Havana tampa vieta, kurioje milijonai porų įsimyli vienas kitą iš naujo. Apžiūrėjus įspūdingą Havanos senamiestį, itin gerai vertinamas meno galerijas, Morro pilį ar parlamentą, poros gali vykti pailsėti į populiarius Kubos kurortus, pavyzdžiui, siaurame pusiasalyje įsikūrusį Varaderą su puikiais paplūdimiais, daugybe vandens sporto ir poilsio galimybių.

Maldyvai. Jei mylimą žmogų šią Valentino dieną norite nustebinti kažkuo išskirtinai ypatingo, galite padovanoti nepamirštamą kelionę ateinančiai vasarai į vieną romantiškiausių pasaulio krypčių – Maldyvus. Maldyvai yra salų valstybė Indijos vandenyne, kurios sostinė Malė bei aplink ją išsidėstę kurortai suburia daugiausiai lankytojų iš viso pasaulio. Turizmas Maldyvuose plėtojamas taip, kad būtų išsaugotas didžiausias šalies turtas – natūralus gamtos grožis.

Unikalią poilsio Maldyvuose patirtį galima pajausti apsistojant Mafušio saloje, apgyvendintoje vietinių gyventojų – čia galima pamatyti jų kasdienybę ar pabendrauti, nes vietiniai pasižymi svetingumu ir draugiškumu. Šioje išskirtinėje saloje rasite visas pramogas laikui dviese: spindintį mėlyną vandenyno vandenį ir nardymo paslaugas, įspūdingus paplūdimius su kavinėmis ir restoranais. Lankantis Malėje tiesiog būtina užsukti į Chaandanee Magu arba kitaip vadinamą Singapūro turgų, kuriame galima rasti įvairių vietinių pagamintų suvenyrų ir dirbinių, įsigyti maisto produktų, pasidairyti į spalvingą vaisių ir daržovių įvairovę ar paragauti tradicinio Maldyvų gėrimo. Su mylimuoju taip pat galima leistis pažinti pagrindines turistų atrakcijas – Islamo centrą su įspūdingu aukso spalvos kupolu, daugiau nei prieš šimtmetį pastatytus prabangius Prezidento rūmus ar žaliuojantį Sultono parką.

Zanzibaras. Zanzibaras – pusiau autonominis šalies vienetas, kurį sudaro salos Indijos vandenyne. Zanzibarą, vadinamą „Prieskonių sala“, nuo neatmenamų laikų lankė svečiai iš kitų kraštų – persai, kinai, arabai, indai ir daugybė kitų, kurie čia atvykdavo savo laivais, norėdami prekiauti. Lankantis Zanzibare būtina aplankyti Stountauną ir apžiūrėti jo prieskonių turgus bei puikią arabų architektūrą. Poroms čia patiks patogi infrastruktūra – Zanzibare dauguma apgyvendinimo paslaugas teikiančių vietų yra įsikūrę visai šalia vandenyno. Čia galima rasti ir puikių 2 žvaigždučių viešbučių, siūlančių visus patogumus ir prabangių 5 žvaigždučių kompleksų.

Dubajus. Meilės mėnuo gali tapti ir proga poroms kartu patirti kažką unikalaus. Tai gali būti Dubajus – per metus net apie 19 mln. turistų iš viso pasaulio sutraukiantis miestas, laikomas viena unikaliausių vietų pasaulyje. Čia pakeri dangoraižių džiunglės, aukščiausias pasaulio pastatas Burš Kalifa, į kurį net galima pasikelti. Dubajuje taip pat galima išvysti ir architektūros kūrinį, 24 karatų auksu dengtą „Dubai Frame“ – statinį, primenantį paveikslo rėmus. Susipažinus su moderniąja Dubajaus puse, galima leistis į kelionę po senąjį Dubajų – tokį, koks jis buvo anksčiau. Čia veikia spalvingi vietiniai turgūs, mažos gatvės parduotuvės, galima pasivaikščioti daugybe siaurų alėjų, nuklysti į meno rajoną. Po įspūdžių kupinų tyrinėjimų, Dubajus siūlo atsipalaiduoti Persijos įlankos pajūryje – čia vandens temperatūra dienos metu siekia oro temperatūrą, puikiai išvystytas poilsinis turizmas, tad pakrantės viešbučiai suteikia visas galimybes kokybiškai leisti laiką paplūdimyje arba išmėginti aktyvias pramogas.

Su draugų kompanija: aktyvus poilsis gamtoje

Vasaris ne ką mažiau palankus ir visą savo dėmesį bei meilę skirti brangiai draugų kompanijai. Su artimiausiais bičiuliais „Novaturas“ pataria suplanuoti nepamirštamą nuotykį – aktyvias atostogas Tenerifėje ar slidinėjant Italijoje. 

Tenerifė. Tenerifė – taip pat puikus pasirinkimas draugų kompanijoms, norinčioms tyrinėjimo ir kokybiško laiko kompanijoje. Patartina Tenerifėje su būriu bičiulių išsinuomoti vilą ir dienos metu tyrinėti salą, o vakarais smagiai leisti laiką vietos restoranėlyje ar viloje prie baseino. Čia puikiu grupiniu užsiėmimu po pasimėgavimo aukščiausios kokybės smėlio paplūdimiais taip pat gali tapti apsilankymas unikaliame Teidės ugnikalnio nacionaliniame parke, kuriame rekomenduojama funikulieriumi pasikelti iki kalno viršaus ir patiems įkopti į pačią viršūnę, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys nepaliestos gamtos vaizdai. Apsistojus didžiausiame salos kurorte Plaja de las Amerikas taip pat galima pasidžiaugti gyvybingu miesto gyvenimu, pasimėgauti ispaniška virtuve ar nueiti į vieną iš renginių koncertų salėje „Piramide de Arona“.

Italija. Vasarį ir kovą vis dar yra puikus metas su kompanija vykti pasikrauti adrenalino į slidinėjimo kurortus Prancūzijos arba Italijos Alpėse. Šio žiemos sporto entuziastų laukia Italijos slidinėjimo regionai, esantys netoli Bergamo miesto. Regionuose įsikūrę nedideli, jaukūs ir snieguoti kurortai, siūlantys puikias apgyvendinimo galimybes ir visą šiam sportui reikalingą infrastruktūrą. Vienas labiausiai pamėgtų – Val Redenos regionas, kurio pagrindinis slidinėjimo kurortas – Madona di Kampiljas. Jis pasižymi itin išpuoselėtomis slidinėjimo trasomis, tinkančiomis tiek pradedančiajam, tiek pažengusiam slidininkui, išplėtota keltuvų sistema, kuri leidžia pasiekti ir kitas slidinėjimo zonas bei nuo vienos trasos iki kitos patogiai keliauti nenusiimant slidžių. Be to, kurorte draugų būriui netrūks ir kitų veiklų – čia veikia daugybė restoranų, teniso aikštynai, daugybę parduotuvių ir šurmuliuoja naktinis gyvenimas.

Vienam: kokybiškas laikas sau

Neturint antrosios pusės, vienišiams tikrai nebūtina nuobodžiauti – kai kurios kelionės kryptys yra tiesiog puikiai pritaikytos keliaujantiems vieniems. Viena iš tokių krypčių – Portugalijai priklausanti sala Madeira.

Madeira tokia įspūdinga, kad tikrai nebus kada liūdėti, o vietiniai salos gyventojai labai svetingi, todėl čia niekada nesijausi vienišas – tai tikrai puiki kryptis išbandyti solo keliones. Pavasariški orai čia tvyro ištisus metus, o du trečdalius salos sudaro gamtos draustinis, kurio didžiausią plotą užima laurų miškai, gausūs įvairių augalų ir gyvūnų. Madeirą dažniau renkasi aktyvaus poilsio mėgėjai – ir norintys pasimėgauti, rodos, žmogaus nepaliestu gamtos grožiu, ir nuotykių ieškotojai.

Vakarinėje Madeiros pakrantėje gausu įspūdingų apžvalgos aikštelių, tradicinių žvejų kaimelių ir gamtos stebuklų. Čia verta aplankyti kvapą gniaužiančią vietą – Kabo Žirau uolą su stikline apžvalgos aikštele. Rytinėje Madeiros pakrantėje yra keletas dramatiškiausių salos kraštovaizdžių, pavyzdžiui, Ponta de Sao Lourenco pakrantės takai ir tropinius miškus primenantys Ribeiro Frio parko takai puikiai tinka žygiams pėsčiomis. Tyrinėjant salą, rekomenduojama leistis į žygį levadomis – taip saloje vadinama drėkinimo sistema, kuri iš drėgnesnių salos vietų vandenį nuneša į sausesnes.

Šeimoms su vaikais: patogumai Egipto kurortuose 

Valentino dieną galima atšvęsti ir su visa šeima. Romantikos pasiilgusioms šeimoms su vaikais siūloma rinktis Egipto kurortus – čia turiningai ir be rūpesčių atostogas gali leisti tėvai su įvairaus amžiaus vaikais. Dažniausiai šeimos renkasi iš dviejų Egipto kurortinių regionų – Hurgados ir Šarm aš Šeicho.

Hurgada. Egipto svetingumo sektorius išvystytas taip, kad atitiktų kiekvienos šeimos lūkesčius ir suteiktų pačią patogiausią patirtį. Egipto kurortai puikiai pritaikyti poilsiui su vaikais. Poilsiautojų pamėgtoje Hurgadoje galima patyrinėti senąją miesto dalį, pasivaikščioti rytietiškame turguje, pasimėgauti šiltu klimatu ir vėjo dvelksmu. Aktyvaus poilsio mėgėjai gali traukti į išskirtinį Egipto kurortą El Gouną – mieste organizuojamos išvykos į vandens parkus, pasiplaukiojimai laivais, nardymai, išvykos pasižiūrėti delfinų, pasiplaukiojimas valtimis su stikliniu dugnu, kuriose su vaikais galima stebėti Raudonosios jūros vaizdus tiesiog sau po kojomis. Čia taip pat yra Džiunglių akvaparkas, gyvas koralų rifas Šarm el Naga ir daugybė kitų pramogų.

Šarm el Šeichas. Čia šeimos gali pasimėgauti itin aukštu įvairių paslaugų lygiu. Šį kurortinį regioną dažniau renkasi tie keliautojai, kuriems atsibosta ilgas gulėjimas paplūdimyje ar prie baseino. Visai netoli kurorto yra Ras Mohamedo povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis su iki 80 metrų gylio besitęsiančia koralinių rifų siena ir koralų sodais. Po aktyvios dienos vakarus čia galima leisti Naama Bėjaus promenadoje lankantis arabiškose parduotuvėlėse ar restoranuose, o naktį leistis į žvaigždžių stebėjimo žygį dykumoje. Vaikams čia patiks Delfinų parkas, šokantis fontanas Soho aikštėje, Cleo vandens parkas ir kitos pramogos, 

Pritrūkus laiko ar aplinkybėms neleidžiant išvykti atostogų Valentino dienos periodu, savo bičiulius, šeimą ar antrąją pusę vasario 14-osios proga galima pradžiuginti kelionės dovanų kuponu. Kokybiškas poilsis, laikas kartu su mylimais žmonėmis ir nauji potyriai gali tapti puikiausia dovana, kurią galima įteikti savo artimiesiems ar apdovanoti pačius save.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Valentino dienos kelionės kitu kampu: ne tik romantiškas pabėgimas, bet ir laikas su artimu ar savimi

Komentarai