Vilniaus turizmo statistika šių metų pusmetį artėja prie 2019 m. rezultatų 

Statistikos departamento duomenimis per pusmetį Vilniuje apsilankė beveik pusė milijono turistų, tai yra vos ketvirtadaliu mažiau, nei 2019 metais, kai buvo fiksuojami rekordiniai turistų skaičiai Vilniuje. Pasak Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, per porą metų pakito turistų geografija, keliavimo būdai, bet akivaizdu, kad Vilnius  yra patrauklus turistams iš viso pasaulio. 

Statistikos departamento duomenys rodo, kad Vilniuje po pandemijos suvaržymų aktyviau lankosi kaimyninių šalių gyventojai – Latvijos, Lenkijos. Tik trečdaliu mažiau turistų Lietuvos sostinėje per pirmąjį šių metų pusmetį apsilankė iš Estijos ir Jungtinės Karalystės, palyginus su tokiu pat laikotarpiu 2019 metais. Turistų iš Vokietijos ir Prancūzijos srautas atsistatė 50 procentų,  tačiau išaugo skaičius keliautojų iš JAV –  šiemet Vilniuje jų lankėsi ketvirtadaliu daugiau nei rekordiniais 2019 metais. Iš dažniausiai Vilniuje besilankančių turistų geografijos išsitrynė Rusija. Atvykusių iš Ukrainos skaičiuojama panašiai kaip ir 2019 metais, tačiau šiemet jų atvykimo tikslas kitoks – mūsų šalyje rasti prieglobstį nuo karo.  

„Šių metų pirmojo pusmečio augantis turistų skaičius teikia vilčių, kad po dviejų metų iššūkių turizmo sektorius atsigauna ir Vilnius yra patrauklus ir saugus keliautojams ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimesnių pasaulio kraštų”, –  sako I. Romanovskienė. Anot jos, prasidėjus karui Ukrainoje buvo abejonių, ar nesibaimins keliautojai iš kitų žemynų keliauti po Europą, tačiau akivaizdu, kad kariniai veiksmai vykdomi toli nuo Lietuvos ir čia apsilankę turistai pasidalina įspūdžiais savo šalyje, kad Lietuva yra saugi vieta keliauti, pažinti ir mėgautis.  

„Labai norėtųsi prognozuoti, kad atsigaunantis turizmas sparčiai augs, tačiau reikia įvertinti vis naujai atsirandančius iššūkius, su kuriais susiduria turizmo sektorius visame pasaulyje ir tikėjimą, kad jau išmokome su tuo gyventi ir nebus tokių griežtų ribojimų, bet prognozuoti šiandien kaip atrodys turizmo statistika ateinantį pusmetį ar metus –  itin sudėtinga”,   – teigia I. Romanovskienė. 

Statistikos departamento duomenys fiksuoja ir itin aukštą vietinio turizmo rodiklį. Per pandemiją dažniausiai tik po savo kraštą galėję keliauti Lietuvos gyventojai, net ir atsiradus galimybėms keliauti svetur, vis dar aktyviai keliauja ir po Lietuvą. Šiemet Vilniuje lankėsi trečdaliu daugiau Lietuvos gyventojų, nei 2019 metų pirmąjį pusmetį. Per pandemiją Vilniuje atsirado naujų turistams patrauklių objektų, restoranų, pažintinių maršrutų. Lietuvos gyventojus į Vilnių traukia dažnai čia vykstantys renginiai,  festivaliai, koncertai. Tarkime,  Vilniaus 700-mečiui skirtame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius”, kuriame koncertavo Lewis Capaldi, dalyvavo per 40 tūkstančių žmonių, nemaža jų dalis į Vilnių atvyko dėl šio renginio.   

„Per pastaruosius metus pastebime, kad kitų mūsų šalies miestų gyventojai įprato aplankyti Vilnių ir dažniau, ir pabūti jame ilgiau. Ir jeigu ankščiau Lietuvos gyventojai rečiau nakvodavo sostinės viešbučiuose, tai dabar šį malonumą atrado net ir Vilniaus gyventojai, norintys pabėgti nuo namų kasdienybės”, – teigia I. Romanovskienė.  

 Lietuvos sostinės viešbučių statistika rodo, kad viešbučių užimtumas šį birželį siekė 73 proc. Tai yra beveik tiek pat, kiek viešbučiai buvo užimti rekordiniais 2019 metais, 2019 metų birželį sostinės viešbučių užimtumas siekė 78 procentus. 

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”
Vilniaus turizmo statistika šių metų pusmetį artėja prie 2019 m. rezultatų 

Komentarai