Wizz Air ketvirčio rezultatai: keleivių skaičius ir pajamos augo daugiau nei keturis kartus

Vilnius, liepos 29 d., 2022: Sparčiausiai auganti ir viena tvariausių Europos oro linijų bendrovių Wizz Air skelbia 2023 finansinių metų (F23) I-ojo ketvirčio rezultatus. Neaudituoti rezultatai rodo, kad per 2023 finansinių metų pirmąjį ketvirtį  (š. m. balandis-birželis) bendrovės aptarnautų keleivių skaičius ir pajamos augo daugiau nei keturis kartus: Wizz Air aptarnavo virš 12 mln. keleivių arba 312.4% daugiau, negu pernai per tą patį laikotarpį; įmonės pajamos sudarė 808,8 mln. Eur ir buvo 308% didesnės nei pernai balandį-birželį.

Pasak Wizz Air generalinio direktoriaus Jozsefo Varadi, augimą lėmė didėjanti kelionių paklausa.

„F23 metų pirmąjį ketvirtį toliau didinome Wizz Air veiklos apimtis. Lyginant su tuo pačiu ketvirčiu pernai,  keleivių skaičius ir pajamos išaugo daugiau nei keturis kartus. Lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, mūsų pajamos augo beveik 20%, o keleivių skaičius padidėjo 30%“, – apžvelgia vadovas.

Nors Wizz Air sėkmingai auga, J. Varadi pripažįsta, kad makroekonominė situacija ir padėtis rinkoje – vis dar sudėtinga. Balandį-birželį degalų kainos, lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, išaugo dvigubai, bendrovės veiklai daug įtakos turėjo tebegaliojantys COVID-19 apribojimai (ypač balandį ir gegužę), karas Ukrainoje bei tiekimo grandinės trikdžiai.

„Dėl šių priežasčių mūsų sąnaudos vienai keleivio vietai per nuskrendamą kilometrą (CASK) buvo apie 40% didesnės negu prieš pandemiją, o pajamos, gaunamos iš vienos keleivio vietos per nuskrendamą kilometrą (RASK) sumažėjo 10”, – komentuoja J. Varadi.

Oro linijų ketvirčio veiklos nuostoliai sudaro 285 mln. Eur, o grynieji ataskaitiniai nustoliai – 453 mln. Eur. Dėl intensyvios verslo plėtros, Wizz Air likvidumas gerokai padidėjo ir sudarė 1,6 mlrd. Eur.

Wizz Air per šį laikotarpį daugiausia dėmesio skyrė savo tinklo plėtrai – paskelbtos naujos kryptys, išplėstas orlaivių parkas, daug dėmesio sutelkta į tinklo stiprinimą, ypač tose rinkose, kuriose bendrovė plėtėsi per COVID-19 pandemijos įkarštį (pvz., Italija, Albanija, Abu Dabis, naujos bazės Jungtinėje Karalystėje ir Vakarų Balkanų šalyse).

Atsižvelgdama į situaciją rinkoje, Wizz Air nuolat koreguoja savo plėtros ir veiklos planus. Bendrovė yra numačiusi iki 2030 m. išplėsti orlaivių parką iki 500 lėktuvų, mažinti skrydžių metu išmetamų teršalų kiekį, siekti mažiausio keleivių paliekamo CO2 pėdsako vienam nukeliautam kilometrui ir toliau išlaikyti lyderio poziciją tvarumo srityje.

 

Apie Wizz Air

Wizz Air – sparčiausiai auganti ir tvariausia pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje, valdanti 161 Airbus A320 ir Airbus A321 orlaivių parką. Įmonės aviacijos profesionalų komanda užtikrina aukščiausios kokybės paslaugas ir itin žemas bilietų kainas. Dėl šių priežasčių F22 finansiniais metais, kurie baigėsi 2022 m. kovo 31 d., Wizz Air rinkosi 27,1 mln. keleivių. Bendrovės akcijos kotiruojamos Londono vertybinių popierių biržoje su WIZZ ženklu. Airlineratings.com, vienintelė pasaulyje saugos ir produktų reitingų agentūra, įmonę neseniai įtraukė į saugiausių oro linijų dešimtuką, o ATW kompaniją paskelbė  2020-ųjų „Metų  aviakompanija“ – tai aukščiausias įvertinimas, kurį gali gauti oro bendrovė ar asmuo už puikius rezultatus, inovacijas ir aukščiausio lygio aptarnavimą.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Jašinskienė / UAB „Adverum“ / +370 63844374

Follow us on Instagram: @wizzair

Follow us on Facebook: @wizzair

Follow us on Twitter: @wizzair

Pastabos redaktoriams:

  • Visi Wizz Air skrydžiai vykdomi Airbus A320 orlaiviais, turinčiais 180 vietų, A321 orlaiviais, kurie turi 230 vietų, Airbus A320neo orlaiviais su 186 vietomis ir Airbus A321neo lėktuvais, kuriuose įrengtos 239 vietos.
  • Naudoti skirtų orlaivių, įgulos nuotraukų ir logotipų, rasite čia: http://wizzair.com/en-GB/press

Pranešimą paskelbė: Giedrė Dudavičiūtė, UAB ADVERUM

Komentarai