3 Kretos miestai automobiliu: nuotykių kupinos atostogos

Turbūt dažnai įsivaizduojame Kretą kaip ramių atostogų salą. Žydras vanduo, susitinkantis su žydru dangumi horizonte, lėtai praplaukiančios jachtos, kaitri saulė, smėlis, jūros ošimas. Toks vaizdas įkvepia poilsiui ir atpalaiduoja vien pasvajojus.

Tačiau tai nėra vieninteliai Kretos privalumai. Anaiptol! Kretoje susipina istorija ir gamta: senovės Mino, o vėliau ir graikų bei italų kultūrų palikimai stūkso tarp Kretos kalnų ir slėnių – tai ideali kombinacija kitokioms, aktyvioms atostogoms.

Pajuskite kelionių laisvę

Iš Vilniaus į Kretą tiesioginiais skrydžiais sezono metu galima atskristi į 2 oro uostus: Herakliono ir Chanijos. Kad ir kurį miestą pasirinksite, pirma ir esminė šios kelionės detalė – išsinuomokite automobilį! Tai suteiks laisvės pamatyti daugiau ir ištyrinėti visą Kretą. Taip pat, beveik visos automobilių nuomos įmonės turi pervežimo paslaugą iš oro uosto, tad nereikės ieškoti taksi ar viešojo transporto. Su nuomotu automobiliu leiskitės į aktyvų nuotykį, o geriausia nuotykių pradžia – tai trys kerinčios Kretos vietos.

Įsijauskite į Kretos gyvenimą

Iki galo neatrastas Kretos stebuklas – maži miesteliai. Ten viešpatauja ramybė, gamta ranka pasiekiama, o jūra – vos už kelių žingsnių.  Būtent toks yra pirmasis sustojimas Kretoje – Falasarna. Nedidelis miestelis vakariniame Kretos krante, kviečiantis apsistoti nedideliuose viešbučiuose, svečių namuose ar vasaros vilose. Žinoma, visa tai pasiekti daug lengviau vairuojant automobilį, tad jo nuoma jau yra puikus pasirinkimas. Nuo Chanijos automobiliu iki Falasarnos – viso labo valanda kelio ir daug gražių vaizdų pakeliui. Nuo Herakliono – 3 valandos kelio su palmėmis, dar keliais mažais miesteliais ir gera nuotaika. Jei ieškote dar daugiau nuotykių iš karto po skrydžio, rinkitės ilgesnį kelią, kuris nuves Jus per pietinę Kretos dalį. Leisitės per kalnuotas vietoves, alyvmedžių laukus ir pajūrį ir galėsite iš karto susipažinti su šios salos gamtos įvairove. Važiuojant per pietinę Kretos dalį, kelionė užtruks 4 valandas, bet vakaruose Jūsų lauks tikra atgaiva.

Falasarna – tai ramybės oazė, apsupta alyvmedžių giraičių, o salos vakarinis krantas garantuoja nuostabius, auksinius saulėlydžius. Maistas – čia pat jūroje pagautos žuvys tiesiai nuo ugnies, su natūraliu alyvuogių aliejumi ir vietiniu vynu. Tai puikus poilsis tarp nuotykių, kurie Jūsų dar tik laukia. Iš Falasarnos patogu važiuoti į Samarijos tarpeklį – vieną gražiausių žygių žemyn skilusia uola. Kalnų upės, takeliai, išskirtinė gamta ir kvapą gniaužiantys vaizdai laukia Jūsų, o po ilgo žygio Jus pasitiks laivas, parplukdantis atgal į krantą ir užtarnauta vakarienė. Grupės su transportu Jūsų patogumui yra organizuojamos tiesiai iš Falasaranos, o su automobiliu tarpeklį ir Jus skiria tik 40 kilometrų.

Mažos gatvelės ir puikus maistas

Keliaujant iš Falasarnos pakeliui į Heraklioną ir toliau į rytinę Kretą, pakeliui būtina sustoti Chanijoje. Tai jaukus miestas su Venecijos pirklių pastatytu uostu. Jūsų lauks istorijos muziejus, įrengtas buvusiame pranciškonų vienuolyne, mažos, siauros gatvelės ir beveik iš visur matoma žydra jūra. Tai ne tik jauki, bet ir be galo romantiška aplinka.

Automobilį palikus tolėliau nuo senamiesčio ir pranėrus pro siaurąsias gatveles iki uosto, Jūsų lauks daug, įvairių, vienas už kitą įdomesnių restoranų ir be abejo šviežia vietinė žuvis bei Kretietiškos salotos. Itin gera pramoga – pasinaudoti venecijietišku uostu ir išplaukti nardyti su akvalangu. Netoliese esantys aukšti ir spalvingi koralai atstoja namus įvairiaspalvėms žuvims, aštuonkojams ir kitiems jūrų gyventojams.

Na, o Heraklionas, laikomas Kretos sostine, yra didžiausias miestas saloje. Čia tai pat rasite siauras, vingiuotas gatveles, paplūdimius bei puikius restoranus – Peskesi restoranas pačiame miesto centre siūlo puikų, autentišką, Kretietišką maistą! Heraklionas patrauks ir kaip senoji Mino kultūros sostinė. Čia, kalvotame slėnyje šiek tiek už miesto ribų, stūkso Knoso rūmai. Net pusdienį skirkite šiam architektūros ir inžinerijos stebuklui, o gidas papasakos seniausias pasaulio paslaptis ir supažindins su čia gyvenusių karalių istorijomis. Nepraleiskite progos apsilankyti ir istorijos muziejuje: perkant bilietą į Knoso rūmus pasiteiraukite bendro bilieto rūmams ir muziejui. Sutaupysite pinigų ir išvengsite eilių!

Tai tik keletas vietų, kurias praleisti būtų nuodėmė lankantis Kretoje. Su automobiliu ne tik išvažinėsite visas šias vietas, bet ir turėsite daugiau laiko susipažinti su Kreta iš arčiau ir atrasti dar nematytą jos pusę. Nepraleiskite progos pamatyti Kretą šiek tiek kitokią. Išeikite iš viešbučio ir leiskitės į nuotykingą kelionę.

Komentarai