Kelionės į Egiptą pasirinkimai – Hurgada ar Šarm El Šeichas?

Kelionės į Egiptą yra itin populiarios tarp lietuvių. Idealus oras praktiškai visus metus, išskirtinai geras pasirinkimas kelionėms kai orai pradeda vėsti Lietuvoje ir palyginti pigus poilsis su išvystyta turistų aptarnavimo infrastruktūra. Jei esate iš tų, kurie ieško patogumo, šilumos ir „viskas įskaičiuota“, tuomet Egiptas yra viena iš tų šalių, kuriomis verta pasidomėti.

Pradėjus domėtis kelionėmis į Egiptą, ypač galvojant apie poilsį prie jūros ar baseino nuostabiame viešbučių komplekse ar miestelyje, pirmieji pasirinkimai yra tarp Hurgados ir Šarm El Šeicho. Tai populiariausios kelionės kryptys tarp lietuvių. Tad trumpai aptarsime šių vietų skirtumus.

Kur randasi?

Pradėkime nuo geografijos. Ne, tai nėra miestai šalia vienas kito, kaip Palanga ir Šventoji, tik tiek,  kad abi vietos prie Raudonosios jūros.

Šarm el Šeichas yra pačiame Sinajaus pusiasalio pakraštyje, jo centras Naamos įlankoje. Ši vieta dar vadinama egiptietišku ir arabišku Las Vegasu, o tai jau leidžia iš karto įsivaizduoti jo dvasią ir atmosferą.

Tuo tarpu Hurgada yra vakarinėje Raudonosios jūros pakrantėje. Kiekvienas viešbutis yra praktiškai mažas miestelis šalia kitų, apsuptas dykumos.

Koks kelionės į Egiptą tikslas?

Jei vykstate į Egiptą ne vien pasideginti ir pasimaudyti, o dar ir aplankyti pačią šalį, tuomet pasirinkimą gali lemti ir kelionės tikslas.

Jei svajojate pamatyti Egipto piramides, Kairą, Gizą, Luksorą ir Karalių slėnį, tuomet geresnis pasirinkimas yra Hurgada. Ji arčiau šių lankytinų objektų.

Šarm El Šeichas yra geras pasirinkimas norintiems pamatyti Sinajaus kalną ir sutikti aušrą ant jo. Tai populiari ir įkvepianti ekskursija, prasidedanti vėlai vakare – su grupe įlipate į kalną ir pavargę, bet patenkinti laukiate aušros, kuri apdovanoja pasiryžusius šiai patirčiai tikrai nuostabiu vaizdu.

Ne tik vieta ir artumas iki turistų pamėgtų vietų yra svarbu, tačiau ir tai, kokia atmosfera pačiuose miestuose. O ji tikrai skirtinga.

Kaip jau minėjome, Šarm el Šeichas yra lyginamas su Las Vegasu. Tad tai gana gyvas ir veiksmo pilnas kurortas Egipte. Jį renkasi norintys miesto ritmo. Čia gyvenimas nesustoja nusileidus saulei, o kaip tik atgyja – koncertai, vakarėliai, diskotekos, šviesos, muzika ir žmonių pilnas miestas.

Hurgada kur kas ramesnė vieta ir labiau tinkama šeimos atostogoms. Kiekvienas viešbutis yra tarsi nedidelis miestelis su savo infrastruktūra, todėl poreikio išeiti už teritorijos tikrai nėra, tuo labiau, jog už teritorijos nelabai ko ir yra apart kelių restoranų ir nedidelių parduotuvių. Todėl čia yra idealus pasirinkimas nenorintiems daug veiklos, o tiesiog ramaus poilsio.

Tikimės kelionės į Egiptą pasirinkimas bus lengvesnis po šios apžvalgos ir paskatins labiau atkreipti dėmesį į Egiptą bei pagalvoti ko norite iš sekančių atostogų.

Komentarai