5 patarimai, kaip tinkamai pasirinkti kelionių kryptį

Jei norite, kad kelionė būtų įdomi, nevarginanti ir įsimintina, visų pirma turite pasirinkti tinkamą kelionių kryptį. Tačiau kartais nuspręsti, kur leistis šįkart – taip sudėtinga: kas gi norėtų, kad ta savaitė ar dvi taip ilgai lauktų atostogų nueitų šuniui ant uodegos? Tad pateikiame 5 svarbiausius klausimus, į kuriuos turėtų atsakyti keliautojai, o kartu – ir patarimus, kaip nesuklysti renkantis kelionę.

  1. Kiek laiko keliausite?

Ar svarstote apie savaitgalio, o gal 2 sav. trukmės kelionę, ar tiesiog susikrovę lagaminą leisitės į nenumatytos trukmės gyvenimo nuotykį? O galbūt rinksitės kažkurį tarpinį variantą? Priklausomai nuo jūsų gyvenamosios vietos ir kelionės trukmės vieni pasirinkimai bus logiškesni. Prisiminkite, kad jei reikės skubėti ir verstis per galvą, vargu, ar būsite patenkinti atostogomis. Mokslininkai nustatė, kad ilgos kelionės, ypač tos, kurių metu tenka daug vairuoti, kelia daugiau streso, liūdesio ir per jas labiau pavargstama. Keliaudami turite susikoncentruoti į kokybę, o ne į kiekybę – kilometrų ar aplankytų objektų skaičių.

  1. Su kuo keliausite?

Keliausite su antrąja puse, vaikais, gal tai bus kelių merginų ar vaikinų kelionė, o gal apskritai keliausite vienas? Priklausomai nuo pakeleivių, vienas kelionės kryptis iš karto atmesite (pavyzdžiui, aktyvus kalnų žygis su mažais vaikais arba ligotais senjorais). Tad kokio tipo kelionė būtų priimtiniausia visiems keliautojams? Ar keliautojai nebijo išeiti iš komforto zonos, ar visgi jie tikisi, kad nekils nė menkiausio nesklandumo?

Kita vertus, jei poros interesai visiškai nesuderinami, pavyzdžiui, vienas trokšta atostogų po palme, kitas – žygių kalnų tarpekliais, galbūt verta pasiieškoti kitų kelionės kompanionų? Savaitės-pusantros atskirai tik sutvirtins santykius ir leisitės į svajonių kelionę.

  1. Koks klimatas labiausiai tiktų ir atitiktų mėgstamų kelionių tipą?

Karšti orai nevargina apžiūrinėjant miestą ir norite gražiai įdegti? O gal mėgstate vėsesnius orus ir idealiausias jums peizažas – baltos apsnigtos viršukalnės? Visa tai padės apsispręsti, kurią kryptį rinktis – judėti piečiau ar šiaurės link. Turėkite omenyje, kad keliaujant ne sezono metu kainos bus ženkliai mažesnės. Pavyzdžiui, balandį-gegužę Barselonoje ir kituose Europos kurortuose orai bus maloniai šilti, tačiau vanduo jūroje – dar vėsokas.

  1. Koks kelionės biudžetas?

Dar kartą primename – norint keliauti, tikrai nereikia daug pinigų. Kita vertus, jei taupydami ir pasirinkę kelionę autobusu ar 2 žvaigždučių viešbutį jausitės nejaukiai, nes tai nebus svajonių atostogos, geriau rinkitės trumpesnę, bet prabangesnę kelionę. Taip pat svarbu:

  • Ar pirmenybę teikiate pigioms kelionėms, ar visgi keliaudami tikitės komforto ir prabangos?
  • Ar renkatės tik skrydžius pirmąja klase, ar esate patenkinti ir pigių skrydžių bendrovėmis?
  • Ar ieškote tiesiog kur pernakvoti, ar pirmenybę teikiate prabangiems viešbučiams?
  • Ar norėsite apsistoti viešbučiuose, ar mielai pasinaudosite ir „Airbnb“ paslaugomis?
  • Ar keliaujant reikės specialios įrangos (pavyzdžiui, slidinėjimo įrangos), ar visiškai pakaks elementariausio nedidelio lagamino ar kuprinės?

Jei norite sutaupyti, visada turite kelionę planuoti iš anksto, pavyzdžiui, maždaug prieš pusmetį, arba rinktis paskutinės minutės pasiūlymą.

  1. Ko tikitės iš kelionės?

Prieš renkantis kelionę, reikia nuspręsti, ką kabiausiai norėtumėte pamatyti ir patirti: ar norėsite kopti į kalnus, ar verčiau mėgausitės gera knyga ir saulės voniomis paplūdimyje, o gal lankysitės nuotykių parkuose, daugiausia dėmesio skirsite kulinariniams potyriams, lankysite garsiausius kultūrinius paminklus ar tiesiog bandysite suderinti įvairias veiklas?

Į viską žvelkite daug plačiau, atsikratykite stereotipų. Pavyzdžiui, kelionės su „viskas įskaičiuota“ paketu puikiai tiks nenorintiems ar neturintiems laiko kelionę planuoti savarankiškai. Tačiau net ir pasirinkę tokį variantą, nebūtinai visą laiką praleisite viešbutyje ir ant gultų prie baseino: galėsite išsinuomoti automobilį ir keliauti po šalį, rinktis ekskursijas, išbandyti įvairias pramogas ir t. t.

Komentarai